Новости

Дали постои успешна стратегија за обложување на рулет?
2022-06-30

Дали постои успешна стратегија за обложување на рулет?

Дали сакаш да игра рулет онлајн? Тогаш сигурно се мачите да дојдете до одговор на ова прашање. Всушност, нема ништо како успешна стратегија во онлајн рулет за вистински пари. За разлика од игрите засновани на вештини како покер и блек џек, рулет исходите од облозите се чисто засновани на среќа.

Најдобрите идеи за тетоважи за коцкање 2022 година
2022-06-27

Најдобрите идеи за тетоважи за коцкање 2022 година

Кога ќе влезете во казино, вообичаена работа што ќе ја видите кај повеќето играчи се тетоважите. Ова е јасен показател дека коцкањето и тетоважите се неразделни. Но, земете го од нас во CasinoRank дека создавањето листа за проверка полна со идеи за тетоважи за коцкање не е торта. Мора да ги разгледате работите како што се личните верувања, преференциите на играта, етичката природа на тетоважата, дизајнот итн. 

Топ 3 Стратегија за обложување на рулет
2022-06-22

Топ 3 Стратегија за обложување на рулет

Дали сакате да играте рулет онлајн? Тогаш сигурно се мачите да дојдете до одговор на ова прашање. Всушност, нема ништо како успешна стратегија во онлајн рулет за вистински пари. За разлика од игрите засновани на вештини како покер и блек џек, исходите од облозите во рулет се чисто засновани на среќа.

Објаснети слотови за плати - играјте онлајн за вистински пари
2022-06-18

Објаснети слотови за плати - играјте онлајн за вистински пари

Онлајн слотови за вистински пари се несомнено најпопуларните игри во најдобрите онлајн казина. Покрај тоа што се едноставни за играње, онлајн слотови за казино со вистински пари нудат и огромни исплати кои можат да достигнат милиони. 

Онлајн казино слотови за вистински пари со 100.000x Джакпот
2022-06-17

Онлајн казино слотови за вистински пари со 100.000x Джакпот

Секој коцкар кој вреди да се троши би сакал да освои сума што ќе го промени животот во најдобрите онлајн казина. Додека игрите како покер и бакара можат да им дадат на играчите оваа можност, тоа е онлајн слотови за вистински пари целта на амбициозните играчи. Слотовите се лесни за играње, а исплатите се убави.

Онлајн покер за варијации на вистински пари
2022-06-14

Онлајн покер за варијации на вистински пари

Значи, кои онлајн покер за вистински пари варијација знаеш? Texas Hold'em или Caribbean Stud? Овие се навистина најпопуларната онлајн покер игра. Но, покрај овие опции, постојат многу други варијации кои не треба да се занемарат најдобрите онлајн покер сајтови. Може да играте Omaha Hi, Omaha Hi-Lo, Spanish 21; ги именувате. Така, во овој пост, ќе ги научите најчестите варијации на онлајн покер и зошто треба да ги играте.

Водич за Dummies за играње и победа на онлајн слотови
2022-06-10

Водич за Dummies за играње и победа на онлајн слотови

Слот машините се најиграните онлајн казино игри. Слот машините се убави, лесни за играње и нудат најголеми исплати во онлајн коцкањето. Но, слотовите постојано се развиваат, со комплексна механика на играта и бонус функции кои се додаваат секој ден. 

Како да се игра Dragon Poker [Водич за почетници]
2022-06-06

Како да се игра Dragon Poker [Водич за почетници]

Има бум во покер игрите со азиска тематика во поново време. Додека некои предизвикаа измешани чувства, други сакаат Dragon Poker Texas Hold'em беа топло примени во повеќето квартови. Значи, ако сакате да го играте иконскиот Dragon Poker најдобрите онлајн казина, прочитајте го постот до крај. Ќе научите сè, од палуби и правила до странични облози и стратегии.

7 корисни безбедносни чекори за играчите на онлајн казино
2022-06-02

7 корисни безбедносни чекори за играчите на онлајн казино

Учење како да се разликуваат легитимните казина од сајтовите за измама е од клучно значење со онлајн казината што се отвораат насекаде. Повеќето доверливи играчи се наоѓаат намамени во бонус стапици само за да сфатат дека се коцкаат на погрешно место. Значи, за да им помогнеме на играчите да останат чекор понапред во индустријата за коцкање преку Интернет, овој пост има седум ефективни превентивни мерки што треба да се преземат.

Одговараат на дилер Блек Џек страна облог Објаснето
2022-05-29

Одговараат на дилер Блек Џек страна облог Објаснето

Блек Џек е веројатно најнаградувачката игра на маса што постои. ЈасЕдноставно е за играње, а играчите можат да го намалат работ на куќата на помалку од 0,50% кога играат со оптимална стратегија.

8 откривачки факти за онлајн коцкањето
2022-05-25

8 откривачки факти за онлајн коцкањето

Коцкањето е таму уште од палеолитскиот период. Тогаш, коцкањето беше форма на забава во речиси секоја цивилизација. Но, брзо напред кон 19-тиот и 20-тиот век, коцкањето растеше со скокови и граници и стана една од најголемите и најкритичните индустрии во светот. Покрај дилерите и другите вработени во казиното, многу играчи живеат од коцкање.

Едноставен преглед на популарните стратегии за рулет
2022-05-21

Едноставен преглед на популарните стратегии за рулет

Сакате да играте рулет онлајн? Тогаш можеби се мачите да дојдете до одговор дали има успешни стратегии за обложување рулет за подобрување на резултатите. Искрено, нема ништо како успешна стратегија во онлајн рулетот за вистински пари.

Која е разликата помеѓу лотарија и коцкање?
2022-05-17

Која е разликата помеѓу лотарија и коцкање?

Победата е крајната цел на коцкањето и лотаријата, но постојат значителни разлики помеѓу овие игри на среќа. Двете форми на игри може да се најдат на интернет преку специјализирани онлајн оператори за коцкање, а повремено истата организација ги обезбедува сите три типа на игри.

Коцкање преку Интернет: Кои земји играат најмногу?
2022-05-13

Коцкање преку Интернет: Кои земји играат најмногу?

Коцкањето е едно од најбрзо растечките индустрии во која било земја каде што е дозволено, и онлајн и офлајн. Сепак, не сите пазари можат да бараат исто ниво на приходи од оваа област. Еве преглед на приходите од игри по нација. Откријте ги нациите со најголема заработка, колку заработуваат и кои се нивните клучни индустрии.

Зошто Алвин Чау беше уапсен во Макао?
2022-05-09

Зошто Алвин Чау беше уапсен во Макао?

На Макао, една од светските „коцкарски мека“ не му недостасуваат сопствените контроверзии. Кон крајот на минатата година, Алвин Чау, поранешен претседател и извршен директор на Suncity Group Holdings, беше уапсен. Властите веруваат дека 47-годишниот бизнисмен управувал со нелегален синдикат кој може да му наштети на најголемиот пазар за коцкање во светот. 

Дали онлајн слотови за вистински пари се наместени? Разбивање на митот!
2022-05-05

Дали онлајн слотови за вистински пари се наместени? Разбивање на митот!

Кога играте онлајн слотови за вистински пари доста често, лесно е да почнете да фрлате бес и да го обвинувате онлајн казиното. Работата е во тоа што повеќето резултати од вашите вртења ќе резултираат со загуба наместо со победа.

Prev1 / 23Next