Новости

Промоција на Betfinal на Светското првенство 2022 година
2022-11-29

Промоција на Betfinal на Светското првенство 2022 година

Светското првенство во фудбал во 2022 година веќе е во тек во Катар, прикажувајќи ги апсолутно најдобрите таленти од 32 нации ширум светот. Со толку многу различни промоции за обложување и бонуси што се нудат овие денови, може да биде тешко да се знае од каде да се започне. Сепак, едно е сигурно - има некои огромни награди за грабнување! Без разлика дали сакате да освоите патување до најголемиот спортски настан во светот или едноставно сакате да го зголемите вашиот субсидирам, постои промоција за вас.

Избегнувајте ги овие вообичаени грешки во онлајн рулетот што ги прават почетниците
2022-11-29

Избегнувајте ги овие вообичаени грешки во онлајн рулетот што ги прават почетниците

Рулет е класична игра на маса која е една од наједноставните за играње. Во оваа игра, играчите треба само да предвидат број, боја или комбинација од броеви каде што топката ќе застане. Но, не дозволувајте таа едноставност да ве измами, бидејќи многу почетници грешат токму пред својот нос. Значи, овој водич за почетници ќе ви помогне да избегнете некои од овие замки со тоа што ќе разговарате за типични грешки на онлајн рулет што ги прават играчите. Продолжете да читате!

Сосема нови онлајн казино игри што треба да се пробаат овој ноември 2022 година
2022-11-28

Сосема нови онлајн казино игри што треба да се пробаат овој ноември 2022 година

Како што се лансираат новите казина, лансирани се и нови игри. Поради тоа, на корисниците им е тешко да најдат добри игри за нив. Сосема нова игра значи уникатно искуство за играчот бидејќи новата технологија може да се користи во и за играта. 

Совети за управување со пари за тенки буџети за казино
2022-11-26

Совети за управување со пари за тенки буџети за казино

Играњето онлајн казино игри може да биде возбудливо. Чувството е како да играте во Лас Вегас, само што овој пат казиното се врати дома. Но, да се биде вешт играч подразбира повеќе од само избор на игра и надеж за победа. Играчите мора да научат да ги ублажуваат загубите со практикување на некои совети за управување со банкроти на казино. Дури и се влошува ако буџетот не е доволно голем. 

Playtech соработува со Buzz Bingo за да воведе игри со еден паричник
2022-11-22

Playtech соработува со Buzz Bingo за да воведе игри со еден паричник

Лансирана во 1999 година, Playtech е една од водечките технолошки компании во индустријата за iGaming. Покрај создавањето на некои од најдобрите онлајн казино игри, Playtech обезбедува решенија за платформа за онлајн казина и спортски книги. 

1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор
2022-11-21

1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор

Најубавуваниот светски фудбалер Дани Алвеш сега е со 1xBet. Дани Алвеш станува амбасадор на доверливата обложувалница.

Како да имате подобри шанси за победа во онлајн казина?
2022-11-21

Како да имате подобри шанси за победа во онлајн казина?

Популарноста на онлајн казина вртоглаво расте секој ден; во споредба со физичките, корисниците ги претпочитаат онлајн казина бидејќи се многу попогодни за корисниците, што ги прави попријатни. Покрај тоа, воведувањето на криптовалутите го направи онлајн коцкањето побезбедно од кога било, што значи дека трансакциите се безбедни и идентитетот на корисникот ќе се чува во тајност. 

Популарни теми за слот и зошто луѓето не можат да престанат да ги играат
2022-11-19

Популарни теми за слот и зошто луѓето не можат да престанат да ги играат

Како што онлајн казината стануваат сè попопуларни, слот машините исто така добиваат лудо внимание. Слот машините беа една од омилените иконски игри на коцкарите, бидејќи некои играчи најмногу уживаат во автоматите.

Откријте ја разликата: онлајн казино игри наспроти копнени казино игри
2022-11-15

Откријте ја разликата: онлајн казино игри наспроти копнени казино игри

Казината се во бизнис веќе многу време, и со нивната зголемена популарност, многу луѓе се префрлаат од копнените казина во онлајн казина. Како што многу играчи претпочитаат да играат од нивната удобност, онлајн казината стануваат се пофаворизирани. Копнените казина се одлични, но многу луѓе ја претпочитаат нивната удобност над сè, па тоа е една од главните причини што онлајн казината стануваат сè попопуларни.

Топ онлајн казина 2022 | Топ 10 рангирани сајтови
2022-11-14

Топ онлајн казина 2022 | Топ 10 рангирани сајтови

Во денешно време, онлајн казината станаа лудо популарни. Како што се приклучуваат се повеќе луѓе, се градат забавните казина и станува се потешко да се избере онлајн казино за играње. Ако имате проблем да ги пронајдете најдобрите казина за себе, тогаш продолжете да читате, бидејќи во оваа статија ќе разговараме за топ 10 онлајн казина за 2022 година.

Топ 5 онлајн блек џек казина во 2022 година
2022-11-12

Топ 5 онлајн блек џек казина во 2022 година

Ако сте уморни од играње и жив Блек Џек и вистински Блек Џек во вистински казина, веројатно треба да пробате онлајн Блек Џек. Играњето Блек Џек онлајн наместо неговите други видови има многу предности. Ќе добиете многу подобри приноси бидејќи чини помалку да водите игра на онлајн Блек Џек, ќе уживате во бесплатните обиди, имате различни опции за избор и многу повеќе. 

Како да ги најдете најдобрите слотови казина за вас
2022-11-08

Како да ги најдете најдобрите слотови казина за вас

Слотовите се супер забавни и возбудливи. Никогаш не знаете кога ќе го постигнете џекпотот и ќе добиете неверојатна награда. Што може да биде подобро од слот игри? Па, за повеќето луѓе, тоа се онлајн слотови. Онлајн слот игрите им овозможуваат на луѓето да ја добијат истата возбуда додека се во удобноста на нивните домови. 

6 вештини потребни за совладување на блек џек казина
2022-11-07

6 вештини потребни за совладување на блек џек казина

Блек Џек е прилично едноставна игра. Не е потребно многу време за да се научи. Меѓутоа, совладувањето е сосема друга приказна. Некои луѓе поминуваат години вежбајќи за да станат експерти за блек џек. Сепак, постојат начини на кои можете да се истакнете во блек џек со многу побрзо темпо. 

Зошто онлајн крипто коцкањето останува контроверзна тема
2022-11-05

Зошто онлајн крипто коцкањето останува контроверзна тема

Патот до онлајн крипто-коцкањето отсекогаш бил нерамен и неизвесен. Иако многу казина го нудат овој начин на плаќање, некои оператори и регулатори остануваат скептични во врска со крипто-коцкањето. Во ОК, на пример, неколку легални онлајн казина поддржуваат крипто плаќања и покрај зеленото светло од UKGC. Па, зошто коцкањето со криптовалути допрва треба да го достигне својот вистински потенцијал? Ова 5-минутно читање копа длабоко во мистеријата. 

Водич за безбедност на казино за почетници
2022-11-01

Водич за безбедност на казино за почетници

Интернетот направи сè многу полесно. Луѓето почнаа да прават работи од своите домови наместо да излегуваат надвор, што вклучува нарачување намирници, работа, па дури и коцкање. Заклучувањата на Ковид 19 ја забрзаа оваа транзиција со брзо темпо. 

Најдобри онлајн слотови на тема Ноќта на вештерките во 2022 година
2022-10-31

Најдобри онлајн слотови на тема Ноќта на вештерките во 2022 година

Ноќта на вештерките е прослава која се одржува на 31 октомври секоја година. За време на овој празник, луѓето им оддаваат почит на сите починати души со присуство на забави со костими за Ноќта на вештерките, палење огнови и резба на тикви. Некои луѓе дури присуствуваат на црковните служби и палат свеќи покрај гробиштата за да се сетат на своите најблиски. 

Prev1 / 26Next