Закрепнување од огромни загуби во онлајн казиното

Новости

2022-01-29

Benard Maumo

За волја на вистината, големи се шансите да сте изгубиле големи пари коцкање онлајн неколку пати. Тоа е затоа што правење дури и сингл онлајн казино победа не е никаков подвиг. Во типична ситуација, загубите во казиното се почести отколку победите. Но, она што ги разликува добрите играчи од просечните е како да се вратите од поразите. И за тоа ќе разговара овој пост.

Закрепнување од огромни загуби во онлајн казиното

Причини зошто често губите пари од коцкање

Пред да научите како да се вратите од загубите, да започнеме со дискусија за причините зошто губите премногу често. Има неколку од нив, всушност. Прво и основно, не го избирате вистинскиот RTP. Ова се однесува на стапката на враќање на онлајн казино игра. На пример, ако RTP на играта е 95%, тоа значи дека играчите можат да добијат до 95 $ за секој облог од 100 $. Значи, пониска стапка значи повеќе губење на сесии.

Друга причина зошто секогаш губите во казиното е тоа што играте премногу. Искусните играчи знаат дека тајмингот е клучен за успешна сесија. Тоа е затоа што работ на куќата почнува да ве фаќа како што се зголемува бројот на облози. За возврат, доделениот буџет само ќе се троши со побрзо темпо, оставајќи ве скршени и вознемирени. 

Последно, но секако не и најмалку важно, повеќето играчи губат многу затоа што ги избираат атрактивните игри засновани на среќа наместо игрите на вештини со досаден изглед. Игрите како што се блек џек и покер им дозволуваат на играчите да користат техники за броење карти и сортирање на рабовите за да го намалат работ на куќата и да ги зголемат нивните шанси за победа. Од друга страна, игрите засновани на среќа како рулет, глупости и слотови само ве сведуваат на обичен гледач откако ќе се обложите. Значи, бегајте од тие сјајни автомати.

Како да се живее со загуби од коцкање

Честите загуби во казиното не само што се болни, туку и деморализирачки. Но, мора да носите густа кожа за да преживеете во оваа сурова средина. Еве неколку совети: 

Играјте за забава

Пред да креирате сметка на најдобрите онлајн казина, дефинирајте ја вашата цел. Дали играте за победа на онлајн казино или само за забава? Изборот на првото е најдобриот пат. Кога ќе одлучите да играте за забава, тоа значи дека можете брзо да се ослободите од загубите и да продолжите понатаму. 

Нема потреба да мрчите и да играте игри со обвинување бидејќи тоа само води до поголема штета. Некои непријателски казина дури и ќе ја суспендираат вашата сметка ако регистрирате премногу поплаки.

Имајте банкрол за играње

Друг ефикасен начин да се изолирате од шоковите на загубите е да се издвои сметката за коцкање. Да се има банкроти значи дека никогаш нема да играте со пари кои не се наменети за коцкање. На овој начин, секогаш можете да си одите дома по лош ден и да стратегирате со чист ум. Експертите препорачуваат субсидирам најмалку 1000 пати поголем од вашиот просечен облог за добро да се забавувате во казиното.

Знајте кога да заминете

Во светот на зависниците од коцкање, нема ништо како „заминување“. Секогаш се коцка додека не дојде твоето царство. Но, пред да стигнете толку далеку, од суштинско значење е да знаете кога да го покажете белото знаме. На пример, заминете откако ќе додадете 25% на вашата банка или ќе изгубите еднаков износ. Исто така, престанете да се коцкате откако ќе изгубите одреден број облози или ќе играте одредени часови. Сè на сè, ограничете се.

Не бркајте загуби

Еве уште една жешка грешка на која почетниците коцкари не можат да одолеат. По низата тажни загуби, повеќето коцкари секогаш се желни да ги удвојат или дури тројно своите облози со надеж дека ќе добијат значителна сума. 

Но, освен ако не се случи среќата, ова само ќе ве подготви за уште поголеми и поболни загуби. Како што беше кажано претходно, темпирањето на вашата игра и знаењето кога да заминете е најсигурниот начин да се вратите од загубите. Не се обложувајте од очај.

Одмори се

Коцкањето може да биде емотивно напорно, особено ако се коцкате онлајн за вистински пари. Треба да размислите и да ги преиспитате вашите стратегии, да управувате со вашата банка и многу повеќе. 

Затоа, доволно е да имате добар сон. Можете исто така да правите чести паузи за време на играњето за да ја исчистите главата. Вообичаено, коцкарите се на најниско ниво кога играат премногу долго без да прават паузи. Затоа, ако е можно, одморете една недела за да се оладите.

Намалете ја големината на облогот

Дали големината на вашата банка се намалува со суперсонична брзина и не сте расположени да престанете да играте? Тогаш единствената опција е да се намали големината на облогот. Всушност, на прво место никогаш не треба да ризикувате многу пари на еден облог. Значи, одете според минимумот на табелата додека го заштитувате вашиот субсидирам и работите на вашата доверба. На крајот, ќе се вратите на вашата стандардна големина на облогот.

Заклучок

Управувањето со огромни загуби во казиното може да биде мачно, дури и за најодликуваните играчи. Но, со горенаведените совети, можете удобно да живеете со тие лоши удари. Главната идеја е да се има на ум дека загубите се дел од играта и дека победите се третираат како бонуси.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости