Како да станете професионален коцкар?

Новости

2022-08-30

Eddy Cheung

Сакате да станете професионален коцкар? Да се стане професионален коцкар бара многу напорна работа и посветеност. Играчите мора да сфатат сè како што треба, од типот на онлајн казино игри што треба да ги играат, до математичката страна на овие игри. Да се стане професионален коцкар не е сечија шолја чај.

Како да станете професионален коцкар?

Во секој случај, во овој водич, ќе ги научите најдобрите квалитети на успешните коцкари и како да станете такви. Подготвени за учење? Ајде да се нурнеме веднаш.

Намалете ги вашите очекувања

Еве го првото правило во онлајн коцкањето: мали очекувања. Не, тоа не значи дека професионалните коцкари не се сигурни во победата. Наместо тоа, тие едноставно не очекуваат постојано да победуваат. Работата е во тоа што се казино игри дадете математичка предност на куќата, без разлика колку е мала. Ова значи дека ќе изгубите ако продолжите да играте на долг рок. Значи, коцкајте за задоволство и избегнувајте каков било притисок за победа. 

Создадете многу слободно време

Невозможно е да се биде професионален коцкар додека сте на вашата работа 8-на-5. Коцкањето може да биде многу напорно, особено за почетници, бидејќи има многу да се научи. Од изборот на вистинското онлајн казино и игри до управувањето со субсидирам и учење системи за обложување, професионалните играчи имаат полни раце работа. Но, откако ќе стекнете доволно вештини, можете да започнете да се коцкате со скратено работно време. 

Не играјте слот машини

Слот машините се популарни онлајн казино игри, благодарение на нивниот сјаен изглед, едноставноста и високите исплати. Овие игри сочинуваат повеќе од 70% од повеќето казино библиотеки и често се прикачени за бонуси за добредојде. Но, лошата работа во врска со слотови и други игри засновани на среќа е што тие ги намалуваат играчите на случајни минувачи откако ќе ги вртат ролните. Поради оваа причина, заострете ги своите вештини и играјте игри засновани на вештини како покер и блек џек. Работ на куќата овде може да биде помал од 0,5%.

Знајте ја математиката

Професионалните коцкари знаат да пресметаат математика околу секоја игра. Ова може да биде тешко и одзема многу време за повеќето коцкари, иако вреди. Научете како да ги пресметате работ на куќата, веројатноста и шансите за победа во игри како покер, блек џек, рулет и глупости. Ќе го добиете главниот збор при изборот на профитабилен облог. Можете исто така да научите како да ги пресметате загубите на час и да го користите за да направите работен фонд. 

Обложи се и умри

Велат дека исплашените пари секогаш губат. Најдобрите играчи на казино секогаш не се плашат да ги искористат профитабилните можности. Како што беше наведено претходно, куќата секогаш има математичка предност во која било онлајн казино игра што ја играте. Дури и кога избирате дури и парични облози како црвено/црно и високо/ниско, вашите шанси да добиете облог не достигнуваат 50%. Ова значи дека колку подолго играте, толку повеќе ќе имате загуби. Значи, не ставајте облози од $1 и очекувајте да бидете професионален коцкар

Управување со пари

Сите точки дискутирани погоре ќе ве водат во една насока - управување со субсидирам. Сите паметни обложувачи знаат дека добивките се слатки, а загубите се болни. Како такви, тие не ги коцкаат парите за суштински работи како што се изнајмување куќа, сервис за автомобил, школарини итн. Запомнете, животот повлекува повеќе од само коцкање цел ден. 

Контролирајте го вашиот стрес

Професионалното коцкање понекогаш може да биде стресно. Играчите често губат повеќе отколку што добиваат облог. Значи, ако не можете да ги апсорбирате шоковите од губење на облогот, не размислувајте да се занимавате со професионализам. Успешните коцкари знаат дека има и добри и лоши денови. Бидете смирени и обидете се следниот ден кога работите нема да одат како што сакате. Повторно, управувањето со субсидирам ќе ни се најде. 

Имајте добри вештини за маса

Ако некогаш сте играле игра со карти во копнено казино, ќе знаете колку витални се вештините на масата. Прво, изгледајте остро, пријателски и благодушно за да додадете убав амбиент за игри во собата. Исто така, знајте кога да кревате, свиткате, повикувате, броите картички и изведувате други потребни трикови. Во покерот, на пример, професионалните играчи лесно ќе ја обележат „рибата“ гледајќи го нивниот стил на игра. Бидете агресивни и тактички. 

Бидете секогаш здрави

Да се стане успешен коцкар без да се внимава на вашето здравје е неверојатен сон. Не можете да седите на вашиот кауч обложувајќи цел ден кога веќе тежите повеќе од 500 килограми. Исто така, обложувањето кога веќе имате лошо ментално здравје или обложувањето под фрустрација може да биде катастрофално. Одете во теретана и хранете се здраво. Дополнително, контактирајте со локалната агенција за проблеми со коцкање веднаш штом забележите знаци на зависност од коцкање. 

Завршен совет

Професионалното обложување несомнено не е прошетка во парк. Шансите се дури и дека нема да го намалите како професионален играч на казино. Ќе ви треба самодисциплина, голема финансиска сметка и општи животни вештини за да успеете. Затоа, коцкајте се за забава и не вложувајте премногу на добивките. Забележете дека дури и најдобрите покер играчи губат поголемиот дел од времето. Чувај се!

Најнови вести

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина
2022-09-17

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина

Новости