Како максимално да уживате во вашиот следен одмор во казиното

Новости

2021-07-31

Eddy Cheung

Има многу повеќе за забава во казино отколку играње на најдобрите казино игри. Понекогаш, можеби ќе почувствувате потреба да патувате до популарните дестинации за коцкање како Макао и Лас Вегас. Но, како и обично, планирањето за правилен одмор во казино може да биде досадно. Значи, овој водич ќе ви даде неколку совети како да планирате однапред и да уживате во забавен одмор во казино.

Како максимално да уживате во вашиот следен одмор во казиното

Совет #1. Изберете популарен казино град

Лас Вегас и Макао се несомнено најпопуларните градови за коцкање на глобално ниво. Овие дестинации за игри се карактеризираат со огромен број на врвни места за коцкање. Некои дури се сметаат за туристички атракции. Но, освен овие градови, можете да ги посетите и Монте Карло и Монако за да стапнете во некои од најпознатите казина на глобално ниво. Лондон и Париз се други одлични градови за коцкање за да го поминете вашиот одмор во казино. Или ако барате посончева дестинација, зошто да не и одморалиште за казино на Карибите? 

Совет #2. Резервирајте убав хотел

Сега кога веќе сте ја идентификувале дестинацијата за одмор, време е да резервирате хотел однапред. Идеално, наоѓањето хотел во рамките на вашиот буџет не треба да биде комплицирана задача, особено ако посетувате места како Вегас, Рено и Монако. Обично, најлуксузните хотели ќе ги најдете во казино. Затоа, направете го вашето истражување и резервирајте хотел преку Интернет. Некои дури нудат попусти за претходна резервација.

Совет #3. Истражете го градот

Одењето на одмор на коцкање може да изгледа како да резервирате во убав хотел и да посетите казино цел ден. Спротивно на тоа, треба да поминувате помалку време во казиното/хотелот и повеќе да се забавувате и да го истражувате градот. Одвојувањето на некое време надвор ќе ви го даде многу неопходниот одмор од вашите неделни работи и ќе се вратите во казиното освежени и подготвени за победа. Никогаш не знаеш; можеби ќе запознаете некој нов.

Совет #4. Направете буџет

Имањето соодветен буџет е единствениот начин да се осигурате дека ќе потрошите некоја кул готовина за време на вашиот одмор во казино. Подгответе буџет со трошоци како што се патување, пијалоци, сместување и храна, меѓу другото. Можете исто така да издвоите пари за вашите коцкарски активности и итни случаи ако работите станат непријатни дома. Сè на сè, трошите само пари без кои можете удобно да ги правите по богат одмор во казино.

Совет #5. Останете трезвени за време на сесиите за игри

Патувањата за одмор во казино може да бидат неколку, особено ако сте навикнати да пиете алкохол. Можеби ќе најдете дека трошите повеќе отколку што сте планирале на казиното. Тоа е затоа што пијалоците се лесно достапни, а атмосферата е електрична. Но, ако сакате да трошите помалку за време на секој период на коцкање, немојте да пиете алкохол или да купувате непотребни пијалоци.

Совет #6. Инсталирајте апликација за коцкање

Изненадени зошто ви е потребна апликација за коцкање на вашето патување во Лас Вегас? Како што беше кажано претходно, патувањето до овие популарни места за коцкање не значи дека поголемиот дел од вашето време ќе го поминувате во казино. Како резултат на тоа, сè уште можете да уживате во некои активности во вашата хотелска соба играјќи во регулирани онлајн казина. Не само тоа, туку и онлајн казината се познати по тоа што нудат поголеми џекпот од нивните копнени колеги. Запомнете, џекпотите не чекаат.

Совет #7. Не претерано размислувајте

Дали знаете зошто на прво место одите на одмор во казино? Едноставно, за забава и релаксација. Под претпоставка дека веќе сте ја испланирале целата работа, најдобро е да ги прекинете секојдневните активности и во меѓувреме да се фокусирате само на патувањето. Имајте на ум дека е нормално понекогаш да отстапите од планот. Затоа, не размислувајте премногу!

Заклучок

Ако сте страствен играч на казино, патувањето во Макао, Вегас и други слични градови може да биде одлично задоволство за себе. Само проверете дали сте доволно подготвени следејќи ги советите погоре. Направете истражување, изгответе план, креирајте буџет и пуштете се. Тоа е тоа!

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости