Онлајн казино против. Копнено казино - знајте ги придобивките

Новости

2021-06-21

Eddy Cheung

Долго време, традиционалните казина владеат со пејзажот на коцкање. Но, по воведувањето на првото онлајн казино во 90-тите, копнените казина полека го губат својот шарм. Но, тоа не значи дека овие казина ќе одат во заборав. На пример, копнените казина им нудат на играчите освежувачка атмосфера на играње со вистински луѓе. Па, каде грешат? Овој пост ги разгледува добрите и лошите страни на коцкањето на играњето и онлајн и офлајн.

Онлајн казино против. Копнено казино - знајте ги придобивките

Погодност

Кој не сака да игра казино кога сака? Со сајтовите за коцкање, на играчите им треба само интернет конекција и неколку долари за да уживаат. На најдобрите онлајн казина ви дозволуваат да играте дома, во канцеларија, за време на сообраќаен метеж.

Но, од друга страна, мора да имате буџет за да патувате во традиционално казино за да играте казино игри. Значи, ако сакате да избегнете автобуски билети, зголемени трошоци за гориво или купување непотребни пијалоци, играњето дома со помош на апликација за коцкање е поудобно.

Игра Разновидност

Не може да се негира дека некои копнени казина нудат широк спектар на игри. Но, искрено, малкумина можат да одговараат на она што ќе го добиете на регулирано и лиценцирано онлајн казино. Некои сајтови за коцкање се фалат илјадници наслови на игри. Овде играчите можат да учествуваат бинго, видео покер, блек џек, глупости и повеќе.

Уште поголема е веројатноста да добиете стотици наслови на видео слотови, нешто што не можете да го најдете во традиционалните казина. Но, за нивна одбрана, казината од тули и малтер нудат уникатни игри како што се Sic Bo, Pai Gow и Dreidel.

Бонуси и промоции

Нема ништо споредливо кога станува збор за онлајн казина vs вистински казина бонуси и промоции. Оние кои играле онлајн ќе се согласат дека нема недостиг од гратис. Честопати, новите играчи добиваат бонуси за добредојде, како што се бесплатни вртења и бонус пари за да им помогнат да ги почувствуваат понудените игри и да освојат нешто ако имаат среќа.

Исто така, лојалните играчи можат да добијат поврат на готовина, покани за турнири, ВИП третман итн. Сè на сè, ова е една област каде што копнените казина треба брзо да се подобрат.

Обработка на плаќање

Кога се коцкаат онлајн, играчите депонираат и повлекуваат пари преку кредитни/дебитни картички, е-паричници, банкарски трансфери или дури и криптовалути. Ова ви нуди флексибилност при изборот на она што најдобро одговара за вас. Но, ова доаѓа по цена на трошоците за трансакција и долготрајно времетраење на обработката на парите.

Депозитите и повлекувањата се скоро веднаш во копнено казино, за разлика од онлајн, што може да потрае до 5 работни дена. Исто така, процесорот за плаќање нема да се намали затоа што ќе го купите ваучерот користејќи готовина. Така, на ова, копнените казина победуваат надолу.

Социјална интеракција

Друга област каде што традиционалните казина се на врвот е социјалната интеракција. За некои луѓе, играњето во онлајн казино не им ја нуди личната интеракција што ја посакуваат. Играњето онлајн ви ја лишува можноста да славите со другите играчи секогаш кога ќе победите, па дури и да ги копирате нивните стратегии ако е можно. Исто така, онлајн играчите не уживаат во светлата за казино и звуците на монетите на автоматите, кои се дел од забавата за коцкање.

За среќа, тоа полека се менува благодарение на казината со дилери во живо. Овие казина им овозможуваат на играчите да уживаат во игрите на маса управувани од вистински крупиери. Можете дури и да разговарате со другите играчи и дилерот користејќи го системот за разговор во живо. Само проверете дали вашата интернет-врска е сигурна и стабилна за да уживате во најдоброто искуство во живо.

Онлајн казина против вистински казина: што е најдобро?

Изборот помеѓу овие две коцкарски искуства главно зависи од вашата желба. Но, како што можете да видите, придобивките од онлајн казината очигледно ги надминуваат оние на нивните копнени колеги. Фактот дека гејмерите можат да играат казино игри насекаде, во секое време, треба да биде доволен за играње онлајн. Но, како и да е, забавувајте се и играјте во вашите граници.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости