Останете безбедни додека се коцкате преку Интернет со овие совети

Новости

2021-11-22

Benard Maumo

Ако има нешто што играчите мора да направат за да успеат на сцената со коцкање преку Интернет, што брзо се шири, тогаш тоа е да останат безбедни додека се коцкаат. Во моментов, онлајн казината никнуваат насекаде како печурки, благодарение на интернетот и мобилната технологија. Но, не сите од нив се легитимни онлајн казина.

Останете безбедни додека се коцкате преку Интернет со овие совети

Значи, овој водич доаѓа со се што ви треба за да останете заштитени и добро информирани додека се коцкате на вашиот пат до богатството на интернет.

Нерегистрирани онлајн казина

Една од причините зошто повеќето земји имаат национални регулатори за коцкање е да ги заштитат гејмерите од онлајн измами. Значи, од витално значење е да проверите дали казиното е лиценцирано пред да му ги доверите вашите тешко заработени пари. Вообичаено, легитимните казина на интернет јасно ги означуваат регулаторните тела на дното на почетната страница. Кликнете на името на регулаторното тело и погледнете го сертификатот за лиценцирање.

SSL шифрирањето е задолжително

Бидејќи казиното е лиценцирано од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство или Органот за игри на среќа на Малта, не значи дека добива чиста сметка за здравјето. Тоа е затоа што казиното треба да се осигура дека сите ваши податоци и активности се безбедни на платформата со користење на SSL шифрирање. За да ја потврдите оваа информација, проверете дали има знак „катанец“ покрај URL-то на казиното. Ако не можете да го видите знакот, тогаш целосно прескокнете го казиното.

Прво прочитајте ја страницата Услови и правила

Страницата T&C е местото каде што гумата се среќава со патот во повеќето случаи. Овде легитимните онлајн казина вклучуваат матни клаузули во врска со добивките на играчите. Понекогаш, казиното може да содржи сомнителни клаузули за да ви негира добивки секогаш кога ќе го постигнете џекпотот. Добар пример е судската битка на г-дин Грин со една од најголемите обложувалници во Велика Британија. Накратко, внимателно прочитајте ја страницата со правила и услови и разберете ја.

Измама со исплата

Онлајн казиното може да ги штиклира сите полиња за избор погоре, но сепак не успева во еден оддел - исполнување на плаќањата. Вообичаено, најдобрите онлајн казина добиваат играчи од исплатата што е можно поскоро. Сепак, на другите може да им требаат дури месеци пред да ги откријат вашите добивки. Но, за среќа, можете да ги истражувате овие информации од други играчи на интернет. Ако на казиното му треба повеќе од еден месец пред да плати, избегнувајте го.

Нефер игри

Не очекувате да направите никакви повлекувања играјќи нефер онлајн казино игри, нели? Најдобрите онлајн казина треба да бидат задоволни со процентот на работ на куќата што го добиваат од секој направен облог.

Казиното треба да користи RNG (генератор на случаен број) за да произведе случајни резултати. Со други зборови, внимавајте на игрите во казино со специфична шема на резултат. Ако е можно, пуштете ја демо верзијата пред да вложите вистински пари.

Исклучителни бонус промоции

Ако наидете на неодолив бонус за онлајн казино, тогаш секогаш знајте дека има улов. Ако сте почетник, бидете исклучително внимателни со тие бонуси за регистрација. Вообичаено, казиното ќе ве измами да се регистрирате користејќи голем бонус, само за да ве удри со неразумни барања за обложување. На пример, нема деловна поента да барате награда од 100% до 200 долари кога условот за играње е 50x.

Помош!

Ако веќе сте се занимавале со сомнително казино претходно, тогаш ќе знаете дека не е секогаш готово додека дебелата дама не запее. Казиното што ќе го изберете треба да понуди повеќе канали за контакт за да разговарате со нив за прашања како доцнење на плаќањето, помош за играта и друго.

Ова треба да биде преку разговор во живо, е-пошта, телефон или дури и Твитер. Денес, речиси сите легитимни онлајн казина им дозволуваат на играчите брзо да разговараат со поддршката преку разговор во живо.

Заклучок

Апсолутно е можно да останете безбедни додека се коцкате преку Интернет. Само проверете дали казиното е лиценцирано и регулирано, а потоа продолжи да читаш прегледи на интернет за тоа. Ако го направите ова, повеќето други работи на списокот погоре автоматски ќе дојдат на своето место. Но, направете услуга на казиното со тоа што не се изневерувате себеси.

Сакате да прочитате повеќе за заштита од онлајн игри, или можеби кои се одговорностите на онлајн казината? Проверете ги нашите вести од индустријата исполнети со корисни совети.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости