Отворете страница за коцкање насекаде, во секое време!

Новости

2021-02-11

Дали некогаш сте почувствувале желба да креирате страница за коцкање од нула? Еве го совршениот водич. Многу искусни казино играчи развиваат желба да создадат локација за коцкање во одреден момент од нивните кариери за игри. На крајот на краиштата, најдоброто онлајн казина околу се во сопственост и управувани од луѓе кои некогаш учествувале и успеале во оваа индустрија.

Отворете страница за коцкање насекаде, во секое време!

За жал, огромниот капитален услов може да се покаже како камен на сопнување во вашиот сон да станете оператор на онлајн казино. Така, денес, ќе научите како да ги скршите овие бариери користејќи казино со етикета за време и други суштински совети. Продолжи да читаш!

Што е потребно за лансирање на iGaming платформа

Вообичаено, започнувањето платформа за онлајн игри е мачно стресно и болно. Треба да ја завршите документацијата за лиценцирање, да дизајнирате страница за казино, да ги изберете добавувачите на софтвер и така натаму. Исто така, ќе треба да склучите повеќе договори со трета страна за да ја активирате страницата за коцкање. И тоа не треба да ги спомнуваме работите за одржување за да се обезбеди непречено функционирање на страницата, а играчите се задоволни до срж.

Генерално, поставувањето онлајн платформа за игри од нула може да потрае ништо помалку од шест месеци. За среќа, сè зависи од вашата банкарска сметка, јурисдикција и стручност на тимот. Ако планирате правилно, може да потрае помалку од ова. Но, не мора да поминувате низ стресот за планирање со софтверот за игри со бела етикета. Ајде да објасниме повеќе!

Што точно е софтвер за бела етикета?

Софтверот White Label е програма која организацијата ја користи и ја означува или означува како своја. Ако е во медицинското поле, софтверот за етикети за време е синоним за генерички лекови. Со други зборови, компанијата изнајмува или купува софтвер со бела етикета и го отстранува оригиналниот бренд пред да го означи повторно како да го развиле.

Во светот на iGaming, казиното со бела етикета обично доаѓа целосно натоварено со наслови на игри, поддршка за повеќе платформи, решенија за плаќање и многу повеќе. Само кажете дека има сè што прави комплетно онлајн казино. Затоа, го намалува времето за поставување на страницата за коцкање од предвидените 6 месеци на помалку од 24 часа.

Ви заштедува време

Дури и ако го соберете најискусниот тим на развивачи на софтвер, изградбата на наградувана локација за коцкање може да ви одземе месеци, ако не и години. За жал, повеќето играчи немаат трпение да чекаат додека создавате мазна локација за казино од нула. Дури и се влошува со силната конкуренција моментално во светот на онлајн казиното.

Но, со казино со бела етикета, веднаш ќе се нурнете во возбудливиот и огромен пазар на онлајн казино и ќе се однесувате како да сте биле таму за рабови. Бидејќи софтверот е веќе тестиран и подготвен за употреба, се што ви треба е да го отпакувате и да привлечете нови играчи. Најдобро од сè, заштеденото време може да ви помогне во вашите маркетинг стратегии. Сè на сè, казиното со бела етикета ви заштедува од стресот од долгиот и досаден циклус на развој на софтвер.

Белата етикета казино управување

Кога станува збор за управување со софтвер, тешко дека ќе направите нешто освен основните задачи за управување. Поголемиот дел од времето, добавувачот на казино со бела етикета ќе биде одговорен за техничките аспекти на вашето казино. Ова вклучува:

  • Поддршка на клиентите

  • Лиценцирање и усогласеност со законите за коцкање низ вашата област

  • Ажурирање на понудите на страницата како што се игри, начини за плаќање, безбедност, спортски настани итн.

  • Целокупното управување со вашиот бизнис.

    Збирот

    Купувањето решение за бела етикета е навистина одличен почеток кон остварување на вашиот сон за лансирање на онлајн казино. Тоа е поевтино и повеќе заштедува време од типичниот начин на поставување на страница за коцкање. Генерално, постојат илјадници причини да се докаже дека етикетирањето со бела боја е добро потрошени пари.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости