Побрзајте и побарајте го бонусот за повторно вчитување на Wazamba од 700 евра овој викенд!

Новости

2023-05-09

Benard Maumo

Wazamba е високо ценета локација за коцкање во сцената на iGaming. Ова онлајн казино има добиено неколку награди, вклучително и за најдобра нова листа на казино 2019 на AskGamblers и Innovation in Casino Winner 2020 на SBC Awards. Wazamba е познат по својот широк избор на RNG и казино игри во живо, како и неделни бонуси за лојални играчи. Така, овој краток водич ќе ве запознае со тековниот бонус за повторно вчитување на казиното од 700 евра секој викенд. 

Побрзајте и побарајте го бонусот за повторно вчитување на Wazamba од 700 евра овој викенд!

Кој е бонусот за повторно вчитување за викенд на Wazamba од 700 евра?

Вазамба знае дека викендот е кога повеќето играчи многу се коцкаат. Ова значи дека овие играчи, исто така, најверојатно ќе депонираат повеќе пари во текот на викендот. Wazamba ќе ве награди со 700 евра плус 50 бесплатни вртења за повторно вчитување бонус. За оние кои се уште се нови во бонуси и промоции за казино, бонус за повторно вчитување е износот што го добивате откако ќе направите депозит со вистински пари на наведениот ден. 

Но, како функционира овој бонус? Прво, бонусот од 700 евра на Wazamba е достапен за сите регистрирани играчи. Затоа, повелете и побарајте ја наградата без разлика дали сте се пријавиле во петок навечер или ако играте на веб-страницата со години. 

Што се однесува до процентот на бонус, Wazamba ќе го помножи вашиот депозит за 50% до 700 евра. Ова значи дека ќе ви се врати половина од она што го депонирате во бонус пари. Минималниот бонус што можете да го добиете е 20 евра. Сепак, казиното ја зголемува оваа понуда на 50 + 50 евра бесплатни вртења ако депонирате најмалку 100 евра за време на викендот. Запомнете, треба да ја депонирате сумата еднаш за да го добиете бонусот. 

Барања за обложување и други услови за бонус

Условот за обложување треба да одлучи дали треба да го барате бонус за повторно вчитување или игнорирајте го. Со овој викенд пакет, мора да го исполните условот за обложување 35 пати пред да повлечете добивки. Ако понудата го вклучува бонусот за бесплатни вртења, мора да ги обложите добивките од бесплатно вртење 40x за да повлечете нешто. Ако прашате OnlineCasinoRank, овие барања се прилично реални. 

Покрај барањата за обложување, подолу се и други услови за бонусот за повторно вчитување викенд од 700 евра:

  • Бонусот им се дава на играчите веднаш откако ќе направат депозит за квалификации.
  • Квалификуваните депозити се прават од петок 00:00 UTC до недела 23:59 UTC. 
  • Казиното ќе ги специфицира слотови за користење на бесплатните вртења.
  • Бонусот нема ограничено време, што значи дека го имате целото време да ги исполните барањата за обложување.
  • Максималниот дозволен облог со бонусот за казино е 5 евра.

Севкупно, овој бонус им нуди на играчите во Wazamba да ги направат своите викенд-игри излегувања повредни. Но запомнете дека секогаш се работи за добивање повеќе време за играње отколку за освојување пари.

Најнови вести

Yggdrasil започнува пиратска авантура во слотот Barbarossa DoubleMax
2023-05-18

Yggdrasil започнува пиратска авантура во слотот Barbarossa DoubleMax

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 € + 150 бесплатни вртења
Играј сега
Betwinner
Betwinner:100% до 100 € + 150 бесплатни вртења
22BET
22BET:До 600 долари