Подготвени сте да освоите пари на слотови?

Новости

2021-01-08

Дали сонувате да станете професионален играч на слот? Иако ова може да изгледа непријатно, некои играчи всушност знаат како да победат на слотови и да заработат пари. Без разлика, пред да можете да победите играјќи слотови или видео слотови, прво треба да го научите занаетот. Видео слотови се базирани на среќа, исто како и другите онлајн казино игри. Затоа, денес, сакам да ве полирам со неколку испробани и вистински вештини кои ќе ви помогнат да освоите слотови и да останете на позитивната страна.

Подготвени сте да освоите пари на слотови?

Објаснет процент RTP (Враќање на играчот)

Пред да започнете со коцкање на слотови, од витално значење е да дознаете повеќе за процентот на исплата на одредена слот игра. На RTP е стапката што одредува колку играч добива по неколку сесии на вртење. Процентот што го добивате од вашата инвестиција во одреден видео слот може да биде добивка или загуба.

На пример, ако видео слотот има RTP процент од 95%, тоа значи дека играчот може да освои до $95 за секои 100 $ обложени. RTP, исто така, гарантира дека казиното не излегува со празни раце во ситуација на добивка или загуба. Затоа, разбирањето на ова е од клучно значење пред да започнете да играте слотови. Препорачливо е да се обратите за видео слотови со повисоки RTP стапки за да освоите повеќе.

Слот бонуси и промоции

Друга едноставна стратегија за заработка на слотови е да се искористат бонуси и промоции за видео слот. За разлика од другите играчи на казино, љубителите на слот уживаат во повеќе награди, вклучувајќи враќање на готовина, бесплатни вртења, и така натаму. Ако сте нов играч во онлајн казино, најверојатно ќе добиете бонус за совпаѓање кој трае до 100%. Некои казина додаваат неколку бесплатни вртења поврзани со одредена игра, особено Starburst.

Сепак, секогаш читајте ги ситните букви пред да го побарате бонусот. Овде ќе дознаете повеќе за условот за обложување, приложената игра со слот и другите услови за бонус. Освен што ќе го зголемите вашиот субсидирам, бонуси за онлајн казино исто така ви овозможува бесплатно да ги испробате игрите. Затоа, секогаш бидете внимателни!

Слот турнири

Иако не е достапно во сите онлајн казина, слот турнирите стануваат вообичаени овие денови. Во повеќето сценарија, слот-турнирите се отворени за играчите за одредена влезна такса, а наградите ги добиваат само најдобрите. Ако сте доволно среќни, можете да добиете бесплатен пристап до турнири со слот и сè што ќе освоите се додава во вашиот казино паричник.

Настрана, секогаш гледајте ја големината на наградниот фонд и дозволениот број на учесници пред да се запишете. На пример, ако слот турнирот има награден фонд од 500 долари и им требаат само 40 учесници, поделете 500/40 за да ја добиете минималната сума што треба да ја освоите, а тоа е 12,5 долари. Ако котизацијата е поголема од просечниот износ што можете да го освоите, тогаш тоа слот турнир не вреди вашето време и пари.

Преземете огромни ризици

Коцкањето за живот станува подобро само ако сте спремни да ризикувате. Иако сум не велејќи дека треба да го ризикувате целиот ваш субсидиум на обична игра со слот. Наместо тоа, целјте повисоко и погледнете ги прогресивните џекпот. Препорачувам да играте видео слотови со колосални џекпот бидејќи само така можете да освоите доволно за да се грижите за вашите потреби. Наградата треба да биде најмалку 1.000.000 долари и повеќе. Сепак, не ги игнорирајте џекпотот од 500.000 долари!

Заклучок

Заработувањето пари на слотови е навистина сон на секој играч. Но, несреќната реалност е дека тоа е речиси невозможно да се постигне. Куќниот раб секогаш гарантира дека казиното победи на крајот. Исто така, видео слотови не се најдобро платените онлајн казино игри што можете да ги играте. Значи, треба да размислите за играње видео покер и блек џек за да заработите за живот од коцкање. Со среќа!

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости