Прагматичното играње ја проширува франшизата за биг бас со нова рата

Новости

2023-04-13

Benard Maumo

Иконите „Big Bass“ слотови донесоа Прагматична игра огромен успех, со Big Bass Bonanza во тренд на најдобрите онлајн казина. Неодамна, истакнатиот снабдувач на содржини објави дека ќе ги фрли своите мрежи назад во водите за да фати повеќе риби со Big Bass Hold & Spinner. Оваа игра воведува нови елементи додека ги зачувува оригиналните карактеристики што ја направија серијата позната.

Прагматичното играње ја проширува франшизата за биг бас со нова рата

Свирено во формација 5x3, Big Bass Hold & Spinner нуди опуштена атмосфера и весела музичка партитура. Како што се очекуваше, легендарниот лик рибар се враќа да ги придружува гејмерите во нивната мисија да извлечат големи награди. 

Тоа, рече, играчите можат да добијат 10, 15 или 20 бонус вртења кога ќе се појават 3, 4 или 5 симболи за расфрлање, соодветно. Во текот на бесплатни вртења, рибарот може да се појави и да собере какви било икони за пари од риби за играчите. Функцијата за базука ќе се активира ако нема икони за пари од риби, со случаен избор додавајќи рибни симболи на ролните. Запомнете дека повторно активирање и зголемен мултипликатор се можни ако видите четворица од овие рибари во бонусните кругови. 

Играчите исто така можат да ја активираат бонус функцијата Hold & Spinner доколку се појават три монети за време на основната игра. Потоа, сите симболи, кои ги активираат монетите, ќе ја напуштат сцената пред да се доделат четири вртења. Дополнително, играчите можат да собираат дијаманти со поголема вредност за инстант парични добивки. 

Коментирајќи ја веста, Ирина Корнидес, главен оперативен директор на Pragmatic Play, рече дека Big Bass Hold & Spinner е проширување на познатите Big Bass слотови на компанијата со функции како што се ретригери, диви дивини на рибари и мултипликатори за големи награди. Корнидес додаде дека максималната победа е 10.000x, што го прави овој слот машина еден од најдарежливите титули во колекцијата Big Bass Bonanza и сигурно ќе остане омилен меѓу играчите.

Најнови вести

Yggdrasil започнува пиратска авантура во слотот Barbarossa DoubleMax
2023-05-18

Yggdrasil започнува пиратска авантура во слотот Barbarossa DoubleMax

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 € + 150 бесплатни вртења
Играј сега
Betwinner
Betwinner:100% до 100 € + 150 бесплатни вртења
22BET
22BET:До 600 долари