Список на најдобри лиценци за коцкање во 2021 година

Новости

2021-01-18

Ако сакате да се придружите на огромниот свет на онлајн казино игри, од клучно значење е да научите како да ги забележите најдобрите страници за коцкање. Тоа е затоа што треба да играте на фер, сигурна и сигурна платформа за да заработите пари. За среќа, повеќето реномирани онлајн казина се лиценцирани и регулирани од сигурни јурисдикции за коцкање. Значи, без разлика дали сакате да играте во ОК, САД, Канада или која било друга земја, овој напис ве запознава со водечките регулатори на онлајн казино.

Список на најдобри лиценци за коцкање во 2021 година

Што прават телата за лиценцирање на онлајн казино?

За операторот на онлајн казино да нуди услуги за коцкање, операторот мора да добие лиценца. Но, немојте да мислите дека е толку лесно. Операторот мора да исполнува специфични стандарди за безбедност, правичност и доверливост што треба да бидат одобрени. Накратко, регулаторот за коцкање поставува повеќе правила кои операторот мора да ги исполни. Тие може да вклучуваат:

  • Направете список на сите дозволени и ограничени играчи.
  • Обезбедете ригорозна проверка на идентификацијата на играчот пред трансакциите со вистински пари.
  • Обезбедете соодветна проверка на сопствениците на казиното и на високото раководство.
  • Поставете максимум и минимум повлекување и депозит граници.
  • Игрите треба да бидат тестирани за правичност од тела како што е eCOGRA.
  • Понудете брза и инстантна корисничка поддршка.
  • Прикажи доказ за тестирање и валидација на генератор на случаен број (RNG).
  • Редовно ажурирајте ја статистиката на RTP.
  • И многу повеќе.

Врвни регулатори за онлајн коцкање ширум светот

UKGC (Комисија за коцкање на Обединетото Кралство)

UKGC или Комисија за коцкање во Обединетото Кралство го регулира просторот за коцкање во ОК од 2005 година. Всушност, тој ги надгледува сите активности за коцкање преку Интернет низ Велика Британија. Како што се очекуваше, главната цел на ова тело е да им обезбеди на играчите фер и без криминал платформа за коцкање. Обезбедува деловна транспарентност и заштита на сите ранливи играчи. Денес, ова тело се рангира меѓу најдоверливите регулатори за коцкање и за играчите и за операторите на казино.

Орган за лиценцирање за е-игри во Курасао

Ако наидете на онлајн казино лиценцирано од Курасао е-игри, не двоумете се да се пријавите. Ова тело за лиценцирање е едно од најстарите во игрите, кое постои од 1996 година. Добивањето лиценца за е-игри во Курасао значи дека операторот може да нуди услуги како што се игри во казино, лотарија, спортско обложување и размена. За жал, ова тело не ги решава споровите помеѓу операторот и играчите.

Орган за игри на среќа на Малта (MGA)

Основана во 2001 година, на Орган за игри на среќа на Малта или MGA е независно тело кое ја регулира индустријата за коцкање во Малта. Регулаторот ги надгледува сите онлајн казина, казина за крстарење, комерцијални бинго сали, игри за вештини, рекламни лотарии итн. Од казината лиценцирани од MGA се бара да го поддржуваат интегритетот, безбедноста и правичноста во секое време. Сепак, MGA е рангирана меѓу најскапите лиценци за казино за добивање. Но, зошто треба да се грижите?

Регулаторна управа на Гибралтар (GRA)

Регулаторната управа на Гибралтар или GRA е најдоверливиот орган за лиценцирање на онлајн казино во Гибралтар. Ова независно тело за лиценцирање е одговорно за обезбедување на безбедноста на играчите и етиката на казиното на нејзината територија. Тој нуди неколку видови лиценци, вклучувајќи лиценци за оператори за игри, посредници за обложување, машини за игри, далечинско коцкање, промотори на лотарија и букмејкери.

Комисија за игри на Kahnawake

Ако сте канадски играч, побарајте онлајн казино лиценцирано од Комисија за игри на Kahnawake. Ова тело ги регулира и одобрува активностите за коцкање преку Интернет, како што се обложување во казино, соби за покер и спортски книги. За да се добие годишна лиценца, комисијата наплатува до 30.000 американски долари. Ова го прави еден од најскапите и најсигурни регулатори за игри.

Заклучок

Играчите се несомнено главната причина зошто постојат овие регулаторни тела за коцкање. Затоа, операторите на казината треба да добијат лиценца за работа. Покрај горенаведените пет регулатори, постојат и други тела за лиценцирање на коцкање во зависност од територијата. Некои големи казино брендови дури имаат лиценци од повеќе органи. Во секој случај, играјте во лиценцирано и регулирано казино.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости