Тајните за коцкање на онлајн казино за играчи со низок буџет

Новости

2022-03-10

Eddy Cheung

Без разлика дали се коцкате во онлајн или копнено казино, управување со пари е критичен. Без да ја практикувате оваа безбедносна мерка, ќе се најдете како ги коцкате сите ваши заштеди. Значи, мора да креирате онлајн буџет за вашите активности за коцкање.

Тајните за коцкање на онлајн казино за играчи со низок буџет

Но, едно е сигурно; повеќето љубители на казино се буџетски играчи. Ова е всушност причината зошто повеќето од нив на крајот ја губат целата сума и повеќе. Во типично сценарио, мал буџет од 100 долари нема да игра дваесет силни блек џек раце. Но, има неколку совети како да го продолжите престојот во казиното со супер низок буџет. 

Тајна број 1. Играј бесплатно

Успешно онлајн казино коцкање сè е за искористување на можностите. Да се стави јасно, никогаш не пропуштајте шанса да играте онлајн казино игри бесплатно. често, доверливи онлајн казина ќе ги опсипува играчите со стимулации за едноставно создавање сметка за обложување. Ова може да биде бонус за депозит или бонус без депозит како бесплатни вртења. Лојалните играчи добиваат и поврат на готовина, награди за депонирање итн.

Но, бидете внимателни кога избирате бонус за казино. Повеќето казина ќе рекламираат награди кои чинат илјадници долари само за да ве уплатат со неодржливи барања за обложување. Затоа, не бидете алчни и не ризикувајте да платите повеќе отколку што добивате. Ако е можно, побарајте бонус без депозит затоа што нема да депонирате пара за да ја побарате оваа награда.

Тајна број 2. Изберете игри со ниски граници за обложување

Откако ќе го исцрпите вашиот бонус, време е да употребите лукави тактики за да избегнете трошење на вашиот буџет. Дали ги разгледавте границите на облозите? Индустријата за онлајн коцкање има многу слотови за денар што им овозможуваат на играчите да се забавуваат со само 5 центи. Интересно е што некои слотови за денар плаќаат значителни суми, дури и нудат бонуси и прогресивни џекпот.

Што се однесува до љубителите на игри на маса, во моментот оттргнете се од тие сјајни дилери во живо. Игрите во живо обично имаат повисоки граници за обложување од игрите на маса со RNG. Причината е што казината инвестираат богатство за пренос на игри во живо и одржување на тие студија. Но, ако инсистирате, тогаш играјте само со минималното ограничување на облогот, што е 5 долари во повеќето казина. 

Тајна број 3. Внимателно изберете ја варијансата на слотот

Слот игрите имаат различни нестабилности, главно ниски, средни и високи. Слотови со мала варијанса се игри со редовни стапки на удари, иако малата исплата е норма. Од друга страна, победите во игрите со висока варијанса може да биде тешко да се активираат, но тие се доволно добри за да се вратат дома. Некои игри се дури и оценети средно-високо или ниско-средно.

Тоа, рече, нестабилноста на играта треба да го дефинира вашиот стил на игра и буџет. На пример, ако сте висок ролери со буџет од 10.000 долари, тогаш играјте многу нестабилни игри, бидејќи ќе ги вратите загубите со само неколку победи. Што се однесува до играчите со буџет од 100 долари, игра со ниска варијанса ќе помогне. Овде, фреквенцијата на удари не треба да биде ништо помала од 30%.

Тајна број 4. Низок раб на куќата

Нестабилноста на слотот и работ на куќата обично одат рака под рака. Честопати, развивачите на игри ќе ја покажат вредноста на RTP (враќање на играчот) на играта. На пример, играта може да биде оценета 98%, што значи дека има раб од 2%. Само кажете, играчите можат да освојат до 98 долари за секој облог од 100 долари. Сега, ова е доволен доказ дека високите RTP се попријателски за играчите.

Не застанувај тука; користете го работ на куќата за да ги одредите вашите часовни загуби и практикувајте правилно управување со парите. Држејќи се до примерот погоре, играчот може да направи 100 вртења на час, при што секое вртење чини 3 долари. Во тој случај, просечната часовна загуба во добар ден треба да биде 100 x 3 x 0,20 = 6 долари. Значи, колку е поголема предноста на куќата, толку е поголема загубата.

Тајна број 5. Покер и блек џек – буџетски игри

Почетниците на казино играчите обично треперат пред глетката на маси за покер и блек џек. Овие онлајн казино игри имаат репутација дека се некои од математички најпребирливите игри. Но, иако има некоја вистина таму, овие две се навистина најпријателските игри наоколу, или се тие?

Земете го блек џекот, на пример, каде гејмерите можат да вежбаат броење карти и да го намалат работ на куќата на само 0,50% или дури и ниско. Се подобрува дури и со некои варијанти на покер, како што се Deuces Wild и Texas Hold'em, кои можат да одат и до 0,25%. Ова е многу пониско од 4% на повеќето автомати. Накратко, играјте против други играчи во игрите на вештини отколку со куќата во игрите засновани на среќа. 

Последен совет

Сè на сè, нема потреба да ги прскате парите во казиното за да се забавувате и да освоите големи. Наместо тоа, можете неверојатно да ги подобрите вашите шанси за победа со користење на советите за казино погоре. На пример, не чекајте да ви кажат да играте бесплатни игри користејќи бонуси во казиното. 

Но, искрено, коцкањето со низок буџет може да биде фрустрирачко. Тоа е затоа што добрата позиција може да се појави каде што можеби ќе треба да ризикувате големи и да уживате во пристојни награди. Значи, создадете доволно голем буџет за коцкање и обложувајте се само користејќи го она без кое можете да живеете.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости