Топ онлајн казина 2022 | Топ 10 рангирани сајтови

Новости

2022-11-14

Eddy Cheung

Во денешно време, онлајн казината станаа лудо популарни. Како што се приклучуваат се повеќе луѓе, се градат забавните казина и станува се потешко да се избере онлајн казино за играње. Ако имате проблем да ги пронајдете најдобрите казина за себе, тогаш продолжете да читате, бидејќи во оваа статија ќе разговараме за топ 10 онлајн казина за 2022 година.

Топ онлајн казина 2022 | Топ 10 рангирани сајтови

Пронаоѓањето на добро казино, според вашата желба, може да биде предизвик. Еве ги најдобрите 10 казина за 2022 година во кои би можеле да играте додека уживате. Значи, ајде да навлеземе директно во тоа.

1XBET

Казиното број 1 за кое ќе разговараме е 1XBET. Несомнено, 1XBET е едно од најдобрите онлајн казина ќе најдете за казино игри и коцкање активности. Речиси секој на светот може брзо да започне да го користи казиното 1XBET бидејќи е достапно во над 180 земји и има веб-страница на 29 различни јазици.

Со оглед на тоа што 1XBET има лиценца за коцкање од Курасао, можете да бидете сигурни дека тоа е безбедна платформа за користење за игри. Можете исто така да се потпрете на 1xBet за да ви даде неверојатно конкурентни коефициенти без разлика дали сакате да се коцкате на игри, спортови или нешто по ваша желба. Ако сте љубител на е-спортот, можеби ќе можете да уживате тука, бидејќи има толку многу спортови на кои можете да се обложувате.

22BET

22Bet не работи долго време; ова казино беше лансирано во 2018 година, и покрај популарноста на 22BET е лудо што ова казино успеа да добие лиценца од Орган за игри на Курасао па може да му се верува.

Во казиното 22BET, достапни се многу неверојатни бонуси, како и различни игри, вклучувајќи Baccarat, Bingo и Blackjack. Покрај тоа, Казиното 22BET обезбедува опции за спортско обложување и еспортско обложување, кои ги опфаќаат и сите најпопуларни спортови и е-спортови, па ако сте љубител на е-спортови, можеби ќе уживате во играњето и обложувањето на 22bet. 

ПОБЕДНИК НА ОБЛОЖУВАЊЕ

На Bet Winner е едно од најдоверливите онлајн казина, бидејќи во моментот кога казиното беше на пазарот, стана тренди. Може да му верувате на добитникот на Bet бидејќи Curaçao eGaming, реномирана меѓународна обложувачка организација, му додели лиценца на Betwinner.

Дополнително, можете да изберете од неколку игри во нашето онлајн казино бидејќи нема горна граница за повлекување или трошоци, а трансакцијата се извршува во рок од 15 минути.

Покрај тоа, Betwinner го прошири својот избор на игри, така што секој тип на играчи може да го најде она што го бара. Секоја игра што ја сакате може да ја најдете овде, а исто така можете да ја истражите страницата и можеби да откриете друга игра за играње.

национално

Од 2018 година, Управата за игри во Курасао и додели на TechSolutions Group NV, компанија со седиште во Курасао, лиценца за водење на Националното казино. Значи, бидејќи ова казино е лиценцирано, се гарантира дека вашите пари ќе бидат безбедни овде.

Покрај тоа, National има обемна библиотека на игри со веб-локација прифатлива за корисниците, а најдоброто нешто е тоа National е целосно оптимизиран за мобилни коцкање, што значи дека можете да ги играте сите игри на вашиот мобилен телефон преку апликацијата.

Опциите за повлекување во National Casino се исти како оние за депозити. Така, играчите можат брзо и без напор да ги повлечат своите добивки користејќи банкарски или жичен трансфер, е-паричници или други начини на плаќање преку Интернет. Дополнително, новите членови во National добиваат 100% бонус на нивниот прв депозит и 50% бонус на вториот.

Бицо

Лансиран во 2021 година, Bizzo Casino е релативно ново казино што е управувано и управувано од TechSolutions Group Limited. Играчите од Австралија, Канада и други нации каде што е дозволено коцкањето се добредојдени во Bizzo.

Во Bizzo, има безброј онлајн слотови за избор, вклучувајќи лиценцирани игри како Jackpot Rango, Paranormal Activity и Beauty and the Beast. Покрај тоа, блек џек, рулет, игра на зарове, бакара, кено и други покер варијанти, вклучувајќи ги Oasis, Caribbean и Triple Edge, се меѓу игрите на маса што играчите сакаат да ги играат, па можеби ќе си поминете одлично овде.

Bizzo може да биде добар избор за вас затоа што начините на плаќање се сигурни и лесни, исто така, и има многу бонуси за секој играч.

Гансбет

Во 2017 година беше основано казино Guns Bet, кое брзо се здоби со популарност. Дополнително, нивната веб-страница беше претендент за титулата најодлично онлајн казино во 2018 година. Има апликација достапна за ова казино, така што можете да ги играте вашите омилени игри со само неколку кликања.

Ти можеш играјте широк спектар на игри на веб-страницата Guns Bet. За да ви ги обезбедат најдобрите игри, тие се здружија со некои од најдобрите развивачи на софтвер, па ако мислите дека можеби нема да ја најдете играта што ја барате, можеби грешите.

Покрај тоа, Gunsbet им обезбедува на новите корисници нездраво дарежлив бонус за добредојде. Gunsbet му обезбедува на корисникот бонус од 100 долари, што е 100% бонус за депозит за совпаѓање, што значи дека казиното ќе ја удвои вашата прва инвестиција од 100 долари до вкупно двојно поголема сума. Дополнително, ќе добиете 100 бесплатни вртења, што ќе ви овозможи да заработите вистински пари без да го изложите на ризик некој од вашите.

Номини

Номини е основана во 2019 година, што го прави еден од најновите, но доверливи казина во 2022 година. Номини содржи над 3500 игри, што значи дека ќе ја има секоја игра на која би можеле да помислите. Областа за игри е лесна за навигација и нуди сè, од слотови до игри на маса до дилери во живо.

Се прават неделни понуди за неверојатни бесплатни вртења за игри, а покрај неколку блек џек и рулет маси, играчите можат да уживаат во видео покер игрите. Згора на тоа, Номини обезбедува инстант игра, така што ќе можете да ја репродуцирате и преку вашите мобилни телефони.

Достапни се безброј начини на плаќање, заедно со неверојатни бонуси за секој играч.

Вазамба

Wazamba, исто така, беше основана во 2019 година и се сметаше за второ најдобро ново казино во 2019 година на наградите Prominent Ask Gamblers. Голем избор на онлајн казино игри може да се најде на Wazamba бидејќи разновидноста на игри со карти, игри на маса, џекпот, автомати и многу други игри ќе ги воодушеват коцкарите.

Точниот механизам за плаќање што се користи за депозити исто така се користи за справување со повлекувањата. Дополнително, може да се применат такси за повлекување во зависност од системот за онлајн плаќање.

Бонусот за добредојде на Wazamba е прилично дарежлив, а достапни се и други одлични награди. Покрај тоа, промоциите на Wazamba се нешто што треба да се разликува.

Џекпот Сити

Џекпот Сити е едно од најстарите онлајн казина што е во бизнис, бидејќи беше лансирано во 90-тите. Оттогаш, Jackpot City Casino додаде нови, најсовремени функции. Тие придаваат големо значење на фактори како што е одличната средина за игри што ќе привлече нови клиенти и ќе ги задоволи постоечките.

Џекпот Сити има огромна библиотека на игри, и можете да ја играте играта по ваш вкус на Desktop, IOS, Android или Blackberry.

Покрај тоа, 100% бонус за натпревар до 400 долари е достапен за играчот кој креира сметка за вистински пари за првите 4 депозити. И можеби ќе сакате да го проверите Mummy's Gold ако тоа ве интересира.

Руби Форчн

Дури и по повеќе од две децении работа, Ruby Fortune сè уште е едно од најдобрите онлајн казина. Ова казино има неколку предности што може да им ги понуди на своите покровители, вклучително и првокласна услуга за клиенти, брзи плаќања и фер игра.

Ова онлајн казино нуди a различни опции за плаќање, вклучувајќи PayPal, Skrill и Trustly. Откако ќе добиете значителна понуда за добредојде кога првично ќе се регистрирате во казиното, Ruby Fortune ќе ве наградува со бонуси секој ден кога ќе ја внесете вашата сметка. Дополнително, ова онлајн казино поддржува 12 различни јазици.

Во моментов, можете уживајте во казиното Ruby Fortune преку преземена апликација, што ви овозможува да го направите тоа додека сте во движење. Покрај тоа, можете да го користите вашиот прелистувач за да пристапите на страницата и да ги искористите сите предности на казиното.

Заклучок

1XBET, 22BET, Betwinner, National, Bizzo, Gunsbet, Nomini, Wazamba, Jackpot City и Ruby Fortune се топ 10 онлајн казина во кои би можеле да играте во 2022 година. Засега, ова се најдобрите казина достапни каде што можете да го имате најдоброто искуство обложувајќи се на вашите омилени игри и уживајќи во огромните количини на бонуси што ги обезбедуваат сите овие казина.

Најнови вести

Како да го најдете најдоброто онлајн казино за себе
2022-12-06

Како да го најдете најдоброто онлајн казино за себе

Новости