Шансите за победа на онлајн казино игра

Новости

2021-05-06

Eddy Cheung

Пред да го поставите вашиот прв онлајн казино сметка, мора да размислите за повеќе прашања. Првото нешто што се прашувате е дали инвестицијата навистина вреди или не. Иако вашите шанси за победа се несомнено мали поради работ на куќата, постојат и други фактори кои можат да ве направат победник или губитник. Значи, овој напис одговара на сите прашања за онлајн казина за да ви даде јасна слика за вашите шанси за победа во онлајн казина.

Шансите за победа на онлајн казино игра

Дали онлајн казина се наместени?

Веројатно знаете за некој или пријател на кој му биле ограбени парите од непријателските сајтови за коцкање. Уште полошо, играчите доживуваат долги серии на губитници, што може да почнат да се сомневаат во веродостојноста на онлајн коцкањето.

Но, освен ако не играте на нерегулирана локација, игрите треба да бидат 100% бесплатни и фер. Тоа е затоа што повеќето онлајн казина користат RNG (генератор на случаен број) за да произведат непредвидливи резултати на кој било облог што ќе го ставите. RNG произведува милиони резултати секоја минута, што го оневозможува лажирањето на резултатите. Затоа, пронајдете регулирано онлајн казино и пробајте ја вашата среќа.

The House Edge и RTP (враќање во процент на играч)

Повеќето играчи често се борат да откријат како да добијат видео за коцкање слотови. Но, тука е работата; за да имате шанса да заминете со тој прогресивен, дознајте повеќе за хаусот и RTP на играта. Во повеќето случаи, овие информации се јасно прикажани на играта (најчесто видео слотови) или обезбедени по барање на играчот.

Процентот на исплата на повеќето видео слотови обично се движи помеѓу 90% и 98%. Од друга страна, игрите на маса како блек џек може да има 99,60% RTP ако ја користите вистинската стратегија.

Значи, ако играте игра со стапка на RTP од 96%, тоа значи дека работ на куќата е 4%. Затоа, ставањето облог од 100 долари ќе ви даде максимален поврат од 96 долари. Ова осигурува дека онлајн казината ќе останат во живот без разлика на износот што играчите го освојуваат во еден ден. Затоа, одете на игри со најниската можна предност на куќата.

Среќа против игри со вештини

Без разлика дали се игра онлајн или во амбиент лично, казино игрите бараат две работи; среќа или вештина. Игрите засновани на среќа се категории како видео слотови и гребнатинки кои бараат речиси нула вештини за играње. Во основа, треба да ги играте овие игри строго за забава бидејќи е бескорисно да се обидувате да го предвидите исходот. Единственото нешто на што треба да размислите е колку можете да си дозволите да изгубите.

Во меѓувреме, зголемете ги вашите шанси за победа со користење стратегии кога играте игри засновани на вештини како блек џек и видео покер. Овде, вашите потези на масата може во голема мера да го одредат исходот од играта. На пример, изборот на маса за блек џек со ниско минимално ограничување на облогот ви овозможува да седите многу подолго со ниска банка. Некои казина, исто така, им дозволуваат на играчите да бројат карти, што може да го намали работ на куќата. Затоа, изберете ја вештината наместо среќата.

Што е со развивачите на игри?

Вие не очекувате да победите во онлајн казино напојувано од малку познати развивачи на софтвер, нели? Во оваа индустрија, брендот е многу важен. Некои нови веб-локации за онлајн коцкање кои не можат да си ги дозволат услугите на најквалитетните компании се одлучуваат за поевтини и непознати брендови. Како резултат на тоа, тие нудат слаб квалитет на играта и шанси, при што некои целосно ги компромитираат резултатите. Затоа, играјте само игри обезбедени од реномирани развивачи на софтвер за да ги зголемите вашите шанси за победа.

Завршни зборови

Иако победата во онлајн казина на почетокот може да изгледа како висока цел, можете да ја победите куќата со тоа што ќе ги направите вашите пресметки. Наместо да ја искористите шансата да го играте тој атрактивен видео слот, искористете го тоа време за да ги изострите своите вештини и да играте игри како блек џек и покер. Не само што вашите вештини ќе се исплатат, туку овие игри имаат и релативно ниска предност. Запомнете, колку подобро ги играте овие игри, толку повеќе ќе имате среќа. Забавувај се!

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости