6 вообичаени грешки во онлајн казиното што треба да се избегнуваат во 2021 година

Новости

2021-10-05

Benard Maumo

Без разлика дали се коцкате во традиционално казино или онлајн казино, користењето стратегија за коцкање не е опција. Треба да обрнете внимание на работи како што се RTP, лиценцирање, тип на игра и повеќе за да го намалите во овој свет.

6 вообичаени грешки во онлајн казиното што треба да се избегнуваат во 2021 година

Но, колку и да звучи лесно, повеќето коцкари ги намалуваат шансите за победа правејќи некои грешки што може да се избегнат. Значи, за да ви помогнеме со вашите онлајн коцкарски ескапи, еве неколку грешки во коцкањето што треба да ги избегнете.

Избор на погрешно онлајн казино

Во светот на коцкањето, треба брзо да научите дека ако казиното изгледа премногу добро за да биде вистинито, тогаш веројатно е. Во моментов, стотици или дури илјадници непријателски онлајн казина бараат да ги измамат играчите од нивните тешко заработени пари. Честопати, овие казина се спакуваат како многу атрактивни опции, со неверојатни бонуси за добредојде.

Но, за среќа, има и многу реномирани онлајн казина. За да знаете дали може да му се верува на казиното, скролувајте надолу на почетната страница, каде што ќе ги видите сите информации за лиценцирање. Регулираните казина имаат лиценци од UKGC, MGA, Владата на Гибралтар и многу повеќе. Исто така, овие казина нудат игри тестирани за правичност од независни тела како што се eCOGRA и iTech Labs, Технички систем за тестирање (TST) итн.

Користење на псевдоним при регистрација

Од сите коцкарски грешки на оваа листа, оваа е најголема веројатност да ве чини толку чудесен џекпот. Обично, новите играчи се склони да се регистрираат за сметка на онлајн казино користејќи лажни акредитиви. Ова може да биде алијас име, адреса на е-пошта, телефонски број на друго лице или дури и лажна слика на профилот.

Секогаш е професионално да ги користите вашите точни податоци за идентификација кога креирате сметка во казино. Тоа е затоа што казината ги бараат најслабите изговори за да ги негираат добивките на играчите. Затоа, бидете вистинити и транспарентни со вашите информации за коцкање.

Потценување игри на маса

Откако ги пронајдовте најдобрите онлајн казина и креиравте сметка, сега е време да ја изберете совршената игра за играње. Се разбира, играчите брзаат да ги играат оние сјајни и пренагласени видео слотови. Но, за ваша одбрана, видео слотови се најпродаваните онлајн казино игри. Всушност, повеќето казина ги прикачуваат своите бонуси за добредојде на онлајн слотови.

Но, постои финта. Вообичаено, видео слотови се игри на среќа. Со други зборови, не ви требаат посебни вештини за да ги играте овие игри. Сепак, ова им ја ускратува способноста на играчите да го контролираат исходот на играта. Значи, играјте игри засновани на вештини како видео покер и блек џек за да освоите повеќе на долг рок.

Не истражувајќи го RTP

Како што беше кажано погоре, безумно е да се најавите во кое било онлајн казино и да започнете да ја играте најелегантната игра што се нуди. Меѓутоа, ако е така, тогаш може само да му го дадете на казиното вашиот паричник без да губите драгоцено време играјќи.

RTP (Враќање на играчот) е механичар на онлајн казино игри кој одредува колку играчот ќе победи на крајот. На пример, ако изберете да играте блек џек игра со 98% RTP, тоа значи дека можете да освоите 98 долари за секои обложени 100 долари. Значи, останете на повисокиот крај на нештата. Во видео слотови, играјте игри со повеќе од 96% RTP, што е просек во индустријата.

Не откажување во вистинско време.

Во сложената средина за коцкање, учењето да се фрли во крпа може да биде спас. Многу играчи едноставно не знаат кога да се откажат или да продолжат да играат. Препорачливо е да престанете да играте кога загубите ќе почнат да се трупаат, бидејќи вашата банка веќе е на линијата за отпуштање.

Интересно, исто така, најдобро е да се откажете секогаш кога сте напред. Запомнете, куќниот раб работи зад сцената за да ја запре вашата победничка трка што е можно поскоро. Затоа, заминете кога ќе додадете на вашата банка или работите не одат како што сакате.

Заклучок

Дали сè уште ви требаат повеќе совети за коцкање? Горенаведените пет би требало да бидат доволни за да ве одведат на победнички патишта доволно брзо. Но, секогаш знајте дека повеќето од овие грешки подеднакво ги прогонуваат и искусните и почетниците играчи. Затоа, пронајдете го вистинското казино, изберете соодветна игра и играјте во вашите граници.

Најнови вести

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина
2022-09-17

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина

Новости