7 корисни безбедносни чекори за играчите на онлајн казино

Новости

2022-06-02

Учење како да се разликуваат легитимните казина од сајтовите за измама е од клучно значење со онлајн казината што се отвораат насекаде. Повеќето доверливи играчи се наоѓаат намамени во бонус стапици само за да сфатат дека се коцкаат на погрешно место. Значи, за да им помогнеме на играчите да останат чекор понапред во индустријата за коцкање преку Интернет, овој пост има седум ефективни превентивни мерки што треба да се преземат.

7 корисни безбедносни чекори за играчите на онлајн казино

Заднина и углед на казиното

Дури и пред да ја отворите страницата за коцкање, од витално значење е да ја проверите позадинската репутација на казиното. Некои казина ќе ги штиклираат сите полиња на објавата само за да почнат да ги фрустрираат играчите при повлекувања, барања за бонуси итн. 

За да избегнете да бидете жртва, прочитајте повеќе за најдобрите онлајн казина овде на онлајн CasinoRank. Казината на оваа страница се прегледуваат врз основа на земјите на работа, лиценцирањето и репутацијата на играчите. 

Зборувајќи за репутацијата на играчот, ископајте повеќе информации за казиното од други играчи во форумите за коцкање и друштвата за социјални медиуми во казиното. Ќе сфатите дека има повеќе нечистотија во тоа казино отколку што можете да замислите. 

Безбедност и сигурност

Откако онлајн казиното ќе ги помине сите проверки на позадината, стеснете ја вашата листа за проверка на лиценцирање и безбедност. Доверливите обложувалници во ОК се лиценцирани од Комисијата за коцкање. Сепак, некои доверливи казина, како на пр Битие казино, поседувате повеќе лиценци. Оваа страница за коцкање е лиценцирана од Комисија за коцкање во Обединетото Кралство и Орган за игри на среќа на Малта

Покрај лиценцирањето, казиното мора да ги увери играчите за нивната безбедност на податоците со користење на SSL шифрирање. Оваа технологија осигурува дека ниту една трета страна не може да пристапи до вашите финансиски или казино податоци, за таа работа. Но, повторно, лиценцирано казино треба лесно да го исполни ова барање. 

Достапни игри

Подготвени сте да ја играте вашата прва игра во избраното онлајн казино? Но, не играјте само некоја игра. Наместо тоа, погрижете се најголемите имиња во индустријата да ја напојуваат библиотеката со игри на казиното. На пример, играјте само слотови од NetEnt, Microgaming, SA Gaming, Pragmatic Play и други. Насловите од Evolution, Asia Gaming, Ezugi, Betsoft и Authentic Gaming ќе бидат доволни за љубителите на казино во живо.

Но, за да биде посигурно во фер игралиште, казиното мора да покаже доказ за тестирање на играта од независни тела. За да го потврдите ова, едноставно скролувајте надолу на почетната страница на казиното и одредите дали игрите се одобрени од eCOGRA, iTech Labs, Gaming Associates и Gaming Laboratories International. 

Начини на плаќање и времетраење

Од витално значење е да ги дознаете достапните канали за плаќање во казиното пред да се регистрирате. Топ казина користат само доверливи канали како Visa, MasterCard, Скрил, и Биткоин за олеснување на трансакциите. Пејпал, на пример, е познат по тоа што е многу строг по ова прашање, само соработува со такви како Битие казино.

Откако ќе бидете задоволни со достапните опции, дознајте го периодот на трансакцијата. Вообичаено, на доверливите казина им требаат до 5 работни дена за да ги завршат трансферите со кредитна/дебитна картичка и банкарски жири. Што се однесува до е-паричниците, казиното кое трае повеќе од 48 часа е забрането место. Патем, трансакциите со биткоин и криптовалути треба да бидат инстант.

Бонуси и промоции

Во онлајн коцкањето, сите казина треба да нудат стимулации за играчите. Овие можат да бидат бонуси за добредојде како бонуси без депозит или бонуси за депозит. И откако ќе стане лојален играч, казиното не треба да се двоуми да понуди неделен/месечен поврат на готовина, бонус вртења, уписи на ВИП и други награди за лојалност.

Но, ако договорот изгледа премногу сладок за да биде вистинит, тогаш веројатно е. Некои казина ги намамат играчите со неверојатни бонуси само за да ги плеснат со нереални услови за обложување. Поради оваа причина, избегнувајте ги преголемите бонуси, бидејќи најверојатно нема да ги исполните барањата за играње. Исто така, внимателно прочитајте ги ситните букви пред да ја побарате наградата. 

Квалитет на поддршка

Сакале или не, ќе доживеете предизвици во казиното. Ова може да биде со проблеми како што недостасува бонус код, нагло суспендирање на сметката, одложени трансакции итн. Затоа, проверете дали казиното е достапно преку телефон, е-пошта, разговор, па дури и социјални медиуми. И, се разбира, делот ЧПП треба да биде доволно детален со јасни одговори.

Но, како да го одредите квалитетот на поддршката за казино? Прво, можете да ги испробате со порака или телефонски повик и да видите колку брзо реагираат. Исто така, прочитајте ги условите за поддршка на казиното за да дознаете дали поддршката е достапна 24/7. И ако поддршката е достапна на повеќе јазици, толку подобро.

Што е со тебе, играчот?

До овој момент, сè беше за тоа што треба да направи страницата за коцкање за да ја обезбеди вашата безбедност при коцкање. Но, не заборавајте дека безбедното и сигурно коцкање не е еднонасочен сообраќај. Со други зборови, играчите треба да направат исто толку за да создадат безбедна и погодна средина за онлајн коцкање.

Тоа, рече, креирајте доволно силна лозинка за вашата сметка за обложување. Дополнително, не ја споделувајте лозинката или информациите за сметката освен ако не се со проверен агент за поддршка. Тоа не е сè; секогаш завршувајте го процесот на проверка на лична карта како што е наложено од поддршката за казино. Идејата е да се отстранат „лошите“ играчи и перењето пари од индустријата. Дали сте подготвени за соработка?

Најнови вести

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина
2022-09-17

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина

Новости