NetEnt го прави тоа повторно со слотот Wilderland

Новости

2020-04-22

Eddy Cheung

NetEnt беше во првите редови во производството на многу извонредни казино игри и се чини дека тие не треба да престанат. Во време кога светот се чини дека е запрен, провајдерот на софтвер обезбеди олеснување со објавувањето на слотот Wilderland. Официјално излегувајќи на пазарот во март 2020 година, видео слотот донесе свежина и во естетиката и во играта. Темата на играта ги носи играчите во натприроден свет каде што се движат и бараат да собираат победи преку интеракција со самовили. Играта е поздравена за својата приказна дури и без да биде на пазарот еден месец.

NetEnt го прави тоа повторно со слотот Wilderland

Слот Wilderland-Карактеристики и понуди

Настрана од одличната графика, механиката на играта е исто така импресивна. Има пет ролни и 20 линии за плаќање, кои се сместени во 3 реда. Во согласност со темата, овие макари се скриени. Сепак, некои рецензенти сметаат дека 20 линии за плаќање се малку на долната страна.

Ова се должи на приспособливоста на играта без разлика на кој уред се игра. Се вклопува и на десктоп и на мобилни уреди без никакви загуби во детали или импресивна визуелност. Без разлика кој уред се користи за пристап до играта Wilderland Slot, авантуристичката страна останува недопрена.

Понуди и додатоци

Играта има една обична дива и четири дивина за одење. Постои 2X одење дивината, растера дивината и друга која има за цел да ги покрие сите ролни. овие се надополнуваат со магијата дивина. Сите овие работат заедно за да се осигураат дека играчите имаат бројни невидени начини на победа. 

Дополнително, има многу бесплатни вртења во играта. Бесплатните вртења им овозможуваат на играчите да се запознаат со играта и исто така може да бидат одличен начин за освојување вистински пари. Исто така, постои карактеристика позната како Шумско богатство. Ова ги комбинира Walking Wilds кои спаѓаат заедно во зоната за активирање за време на бонусниот круг.

Играње на слотот Wilderland

Видео слотот Wilderland е достапен на скоро сите онлајн казина кои користат софтвер NetEnt. Повеќето од нив го пакуваа во нивниот каталог штом излезе; некои почнаа да го популаризираат уште пред официјалното објавување. Играта веќе бележи добри бројки во сите овие казина. Да ги натерате луѓето да усвојат игри на NetEnt никогаш не е толку тешко, навистина. 

Провајдерот на софтвер се прослави со игри кои им даваат на играчите и одлично искуство. Овие титули исто така се покажаа како безбедни и практично невозможни за местење, што значи дека играчите имаат доверба во нив. Така, Wilderland е чип од доверлив блок.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости