NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости

2022-09-24

Основана во 1996 година, NetEnt е еден од најуспешните развивачи на онлајн слот игри. Компанијата моментално може да се пофали со 200+ слот наслови, вклучувајќи легендарни игри како Starburst и Gonzo's Quest. Но, холандските покровители на онлајн казино немаа шанса да ги играат овие игри легално до 20 јули 2022 година. На овој датум, NetEnt го објави своето официјално деби на пазарот iGaming во Холандија откако потпиша договор со Holland Casino Online. 

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

По договорот, играчите на брендот на онлајн казино ќе пристапат до целиот каталог на онлајн слотови на NetEnt. Холандските фанови на онлајн-слотови ќе уживаат во најуспешните титули на NetEnt, како Џими Хендрикс, Горила Кралство, Голзото на Гонзо, Starburst XXXtreme и Divine Fortune Megaways. Додавањето наслови на NetEnt во нивната библиотека со слот несомнено ќе му даде предност на Holland Casino Online на новоотворениот пазар на iGaming во Холандија. 

Во исто време, Holland Casino Online се согласи со Evolution да обезбеди онлајн слотови и џекпот игри на Red Tiger. Црвениот тигар е идејата зад насловите на онлајн-слотови со врвни перформанси како Gonzo's Quest Megaways, Primate King и Dynamite Riches Megaways. 

Запомнете дека во 2020 година, Evolution AB успешно го купи NetEnt во зделка вредна 1,9 милијарди евра. Во 2019 година, NetEnt го купи Red Tiger Gaming во продажба вредна над 220 евра. Други брендови на Evolution Gaming вклучуваат Big Time Gaming, изумителот на механичарот Megaways и Digiwheel. Значи, нема да помине долго пред Holland Casino Online да додаде слотови BTG во својот каталог на игри. 

Холандската експанзија со казиното Холандија

Џејмс Џонс, раководител за развој на бизнисот на Evolution, рече дека компанијата е воодушевена што е партнер со Holland Casino Online. Тој изрази уверување дека играчите во онлајн казиното би сакале играјте ги огромните NetEnt слот наслови и дека договорот означува значаен чекор во патувањето на компанијата да доминира на холандскиот пазар. Службеникот заврши со посакување на двете страни долго и плодно партнерство. 

Од нивна страна, директорот за дигитална трансформација на Holland Casino Online, Јероен Веркроост, рече дека операторот секогаш бара средства за проширување и подобрување на нивното искуство со играчите. Тој коментира дека компанијата е воодушевена од партнерството со Evolution за да им ги понуди своите иновативни онлајн казино игри на покровители на Holland Casino Online.

Имајте на ум дека Holland Casino е агенција во државна сопственост основана во 1976. Операторот е регулиран од Министерството за безбедност и правда и работи со 14 малопродажни казина во земјата. Бидејќи Министерството за финансии е ко-основач на Holland Casino, холандската влада ја собира својата нето добивка. 

Во меѓувреме, Holland Casino Online ги отвори вратите за играчите во октомври 2021 година. Ова е истото време кога KOA (Закон за далечинско коцкање) беше донесен по двојни неуспеси за да се промовира марката. Holland Casino Online им нуди на играчите низа можности за обложување, вклучувајќи спортско обложување, покер, казино игри и бинго. 

Придружете се на Bee Hive Bonanza

Во другите вести на NetEnt, развивачот на онлајн-слотови го објави додавањето на Bee Hive Bonanza во својата библиотека на 1 септември 2022 година. Ќе ги слушнете пчелите како зујат наоколу додека го подготвуваат слаткиот мед. Пчелите летаат надвор од нивните замоци во пчелните кошници за да ја импресионираат матицата. 

Слатката бонанца се случува на мрежа од 5x5 што може да се пофали со препознатливиот механичар за лавина, растурање, бесплатни вртења и други карактеристики. Во меѓувреме, паричните пчели се ѕвездите на ова шоу и би можеле да дојдат со слатка парична награда. Исто така, собирањето најмалку три саксии со мед може да предизвика бонус вртења со некои убави множители до 5x. 96,06% RTP е исто така повеќе од просек. 

Севкупно, пробајте го овој автомат ако ви е здодевно да ги играте еднодимензионалните слотови со египетски и тематски книги. Се разбира, може да играте Bee Hive Bonanza на Holland Casino Online без ограничувања по најновиот развој. Уживајте!

Најнови вести

Како да го најдете најдоброто онлајн казино за себе
2022-12-06

Како да го најдете најдоброто онлајн казино за себе

Новости