Playson оди на египетско патување со ноќите во Гиза: Држете и победи

Новости

2023-04-21

Benard Maumo

Плејсон, водечки снабдувач на онлајн слотови, го најави дебито на Giza Nights: Hold and Win. Оваа игра може да се покаже како одличен додаток на серијата Hold and Win на компанијата, која моментално е во тренд на најдобрите онлајн казина ширум светот

Playson оди на египетско патување со ноќите во Гиза: Држете и победи

Тоа е игра богата со функции што ги поканува играчите на возбудлива експедиција во едно од седумте светски чуда, египетските пирамиди. За време на патувањето, играчите ќе минуваат низ стариот град Гиза за да остварат богатство. Авантурата се случува на 5 ролни и 3 реда со до 25 линии за обложување. 

Една од најистакнатите карактеристики на овој сосема нов слот машина е популарниот режим на Bonus Boost на програмерите, што прави уште едно враќање. Симболот Mystery е уште една возбудлива карактеристика, ресетирање на бројот на повторно вртења на три. Овој процес ќе се повторува додека не се потрошат сите повторно вртења или додека симболите за бонуси не ги окупираат сите ќелии на ролните. Собирањето доволно бонус икони може да ве награди со Големиот џекпот од 5.000x. 

Освен што игра централна улога во бонус играта, симболот Мистерии може случајно да се смени во симболи за мини, помали или големи џекпот. Може да се појават повеќе симболи за мистерија за време на бесплатните вртења или вртење со симболот Boost, кои се откриваат еден по друг. Дополнително, функцијата Extra Bonus ќе им овозможи на играчите да откријат нови методи за активирање на бонусот Hold and Win.

Како што се очекуваше, на Режим на бесплатни вртења ќе се активира секогаш кога играчите ќе слетаат најмалку три распрснувачи каде било на ролните. Играчите добиваат осум бонус вртења за три скетери и дополнителни осум откако ќе соберат три скетери во бонусните кругови.

Коментирајќи ја играта, Тамас Куштос, главен комерцијален директор на Playson, рече: „Ноќите на Гиза: Држете и победите е одличен додаток на нашата библиотека, додавајќи ја привлечноста на Гиза во нашата серија игри со египетска тематика. Механиката за задржување и победа е омилени играчи и со интегрираната функција Boost, тие сигурно ќе имаат возбудливо време кога ќе ја истражуваат нашата нарачана понуда за игра“

Најнови вести

Yggdrasil започнува пиратска авантура во слотот Barbarossa DoubleMax
2023-05-18

Yggdrasil започнува пиратска авантура во слотот Barbarossa DoubleMax

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 € + 150 бесплатни вртења
Играј сега
Betwinner
Betwinner:100% до 100 € + 150 бесплатни вртења
22BET
22BET:До 600 долари