Realistic Games започнува во Романија со Superbet

Новости

2023-03-09

Benard Maumo

На 8 март 2023 година, Realistic Games, водечки развивач на онлајн слотови, со задоволство го објави својот влез на романскиот пазар за онлајн коцкање. Ова е откако компанијата потпиша ексклузивно партнерство со Superbet, реномиран оператор за игри во Романија. 

Realistic Games започнува во Романија со Superbet

По партнерството, Реалистички игри ќе воведат најмалку 15 омилени наслови на фановите на романскиот пазар, со што ќе го одбележат своето регионално деби. 

Во изјавата за печатот, добавувачот на содржина рече дека романскиот регулатор, ONJN, ставил гумен печат на 15 од своите слотови и табели за да ги лансира на Superbet. Меѓу насловите што треба да се лансираат на ова онлајн казино се Gorilla Riches, Book of Charms и Bar X. Договорот го вклучува и иновативниот европски рулет на Realistic Games, значаен хит на најдобрите онлајн казина

Што рекоа

По објавувањето на договорот, Менаџерот на сметката на Realistic Games, Ејми Бруис, рече дека компанијата смета дека проширувањето на нови пазари е критична компонента на нејзините цели за раст за оваа година. Официјалниот претставник додаде дека Realistic Games е среќен што ќе соработува со Superbet, етаблиран и реномиран оператор, за првпат да ги донесе своите игри на романскиот пазар.

„Возбудени сме што го гледаме приемот на играчите за нашите титули додека продолжуваме да го шириме нашиот досег низ регионот по дебито коментира таа.

Од своја страна, Марк Флод, директор за игри на Супербет, рече дека е од суштинско значење за операторот да има просперитетно и ексклузивно портфолио на игри. Тој ја повтори посветеноста на компанијата да им обезбеди на романските играчи разновидни слот-игри додека ја одржува својата позиција како нивен претпочитан избор за препознатливо и одговорно искуство со игри. 

„Среќни сме што можеме да го објавиме дебито на нашето партнерство со Realistic Games. Среќни сме што гледаме дека неговите игри, освен што се забавни, се клучна компонента во нашата стратегија за одговорно играње Забележана е поплава. 

Супербет е оператор кој брзо се шири онлајн казино и спортско обложување со над 1.300 продавници за малопродажба во Романија и Полска. Компанијата обезбедува низа опции за игри, вклучувајќи слотови, виртуелно обложување, спортско обложување во живо, лотарии и игри во казино во живо.

Најнови вести

Црвениот тигар додава Megaways Engine во Blood Suckers на NetEnt
2023-03-28

Црвениот тигар додава Megaways Engine во Blood Suckers на NetEnt

Новости