Како да го извлечете максимумот од наградите на American Express

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Повеќето онлајн казина нудат бонуси за депозит за нови и лојални играчи. Играчите мора да депонираат само минимален износ за да ја побараат наградата. Но, бонусите за депозит често имаат услови и услови, а квалификуваните опции за плаќање се еден од нив. Со картичките на American Express, повеќето казина би го наградиле вашиот депозит со бесплатни токени. Значи, овој напис дискутира за тоа како функционираат паричните награди на American Express и најпопуларните бонуси во онлајн казина на American Express.

Како да го извлечете максимумот од наградите на American Express

Кои се наградите на American Express и како функционираат?

Наградите на American Express се во основа бонуси за казино за уплата на вистински пари со помош на кредитна/дебитна картичка. Овој бонус може да се додели на нови и лојални играчи. За да се квалификуваат за награди за кредитни картички на American Express, играчите мора да депонираат минимален износ наведен во условите и условите за бонусот. Потоа, казиното ќе одговара до одреден процент и износ. Наградите на American Express понекогаш може да доаѓаат како бесплатни вртења на одредени слот машини.

Подолу се чекорите за поврзување на вашата American Express картичка со казиното и барање бонус за депозит:

 • Најдете сигурен онлајн казино прифаќа Amex и други безбедни начини на плаќање казино. Може да се повикате на збирката на доверливи сајтови за коцкање на CasinoRank, проверени и одобрени од искусни експерти.
 • Откако ќе најдете казино, пријавете се со обезбедување на вашите податоци како име, датум на раѓање, е-пошта, лозинка, итн.
 • Следно, упатете се до благајната и изберете American Express како начин на депозит. За да ја поврзете вашата картичка со казиното, внесете детали како име на картичката, број, датум на истекување и CVV.
 • На крајот, внесете го бонус кодот (доколку го има) и потоа внесете ја сумата пред да ја потврдите трансакцијата. На најдобрите онлајн казина Кредит на American Express награди и депозити на сметките на играчите веднаш.

Какви видови награди на American Express се достапни за онлајн депозити во казино?

Наградите за онлајн казино на American Express можат да бидат во различни форми и големини. Без понатамошно одложување, еве ги најраспространетите бонуси на повеќето сајтови за коцкање:

 • Бонус за депозит за натпревар: Како што навестува името, ова е награда што им се доделува на сопствениците на картички на American Express кои го прават својот прв депозит во казиното. Да претпоставиме дека казиното на Амекс ги пречекува новите потписници со 100% до 50 долари за уплата на кредитна/дебитна картичка. Играчот кој ќе депонира 50 долари ќе добие сличен износ во пари од бонус што не може да се повлече.
 • Бонус за повторно вчитување: Ова е уште еден популарен бонус за казино Amex и е последователен бонус за депозит за натпревар за да ги поттикне гејмерите да продолжат да депонираат вистински пари. Овој бонус е сличен на бонусот за депозит на Amex натпревар, иако процентот е често помал.
 • Бесплатни вртења: Бонусните вртења можат да бидат дел од бонусите дискутирани погоре или да доаѓаат како самостојни награди. Казиното може да ги награди играчите со одреден број на слободна игра круга на одредени слот машини или кој било наслов на играта. Имајте предвид дека бесплатните вртења можат да бидат за лојални или нови играчи.
 • Поврат на готовина: Овој бонус е специјално за лојални играчи кои често играјте игри во казино за вистински пари. Бонусите за враќање на готовина имаат ист формат како и бонусите за депозит и повторно вчитување, иако процентот и износот обично се мали. На пример, казиното може да понуди повратен готовина во понеделник од 10% до 20 долари.

Како да заработите награди на American Express за онлајн депозити во казино?

Една работа за наградите за казино за најпопуларните начини на плаќање е тоа што тие не се повлекуваат. Сепак, можете да ги повлечете добивките од овие награди откако ќе ги исполните условите за обложување. Ова е бројот на пати кога играте користејќи ги парите од бонус пред да ги повлечете добивките.

Еве еден пример; казиното може да ве награди со десет бесплатни вртења на автомат по уплата на Amex. Потоа, условите за бонусот специфицираат дека мора да го исполните условот за обложување 20 пати пред да ги искеширате добивките. Ако освоите 50 долари од овие бесплатни вртења, ќе обложите добивки од таа сума за 20 пати пред да ги уплатите. Значи, ако сумата е 50 долари, мора да играте за 250 долари.

Заработувањето добивки од парите за бонуси на American Express е многу поедноставно. Мора само да го помножите износот на бонусот со условот за обложување за да го знаете износот со кој треба да играте пред да го уплатите. Но, во секој случај, придржувајте се до наградите на American Express со најниски можни барања за обложување.

Други услови за бонус на American Express за белешка

Покрај условот за обложување, играчите треба да ги прочитаат и условите за бонусот на Amex за да го знаат следново:

 • Времетраење на важноста на бонусот
 • Максимален износ на добивка
 • Квалификациски игри
 • Минимален износ на депозит
 • Процент на придонес во играта

Не ги занемарувајте квалификациските игри, бидејќи ова може да одреди дали ќе освоите вистински пари од бонусот на Amex. Тука е работата; играч кој ги користи своите бесплатни вртења за депозит Amex на a слот машина со повисок RTP (враќање на играчот) и ниската нестабилност има поголеми шанси да се добие исплата отколку оној што игра на спротивен слот. Изберете ги игрите внимателно!

Заклучок

Речиси сигурно ќе добиете бонус за депозит од онлајн казино American Express. Но, иако читањето на условите за бонус е критично, запомнете дека наградите не мора нужно да се претворат во добивки во вистински пари. Сите казино игри имаат предност што ги ограничува вашите шанси за победа. Затоа, искористете го бонусот на American Express за да ги изострите вашите вештини за играње и да ги третирате победите како обични бонуси.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Како можам да ги користам наградите на American Express за да ги максимизирам моите депозити на онлајн казино?

Бонусите за депозит на American Express кои се дискутирани на оваа страница им овозможуваат на гејмерите да играат бесплатно откако ќе направат мал депозит. Играчите можат дури и да освојат вистински пари кога играат користејќи ги наградите Amex.

Може ли да ги комбинирам наградите на American Express со други промоции или бонуси?

Не, тоа би било еднакво на злоупотреба на бонус во повеќето онлајн казина на American Express. Повеќето сајтови за коцкање им дозволуваат на гејмерите само да бараат по еден бонус. Барањето повеќе бонуси може да доведе до инстант суспендирање на сметката.

Како можам да ги најдам најбезбедните онлајн казина кои прифаќаат плаќања со American Express?

Плаќачите мора да осигураат дека казиното е лиценцирано и заштитено користејќи SSL шифрирање за безбедноста на нивните кредитни/дебитни картички. Најдобрите онлајн казина кои прифаќаат плаќања на Amex се лиценцирани во ОК, САД, Малта, Канада, Курасао и многу повеќе.

Може ли да ги користам наградите на American Express за да ги играм сите онлајн казино игри?

Ова зависи од локацијата за коцкање. Некои веб-локации им дозволуваат на играчите да ги користат наградите за депозит на Amex на која било игра во казино, додека други ги специфицираат игрите. Затоа, прочитајте ги условите за бонус за да ја потврдите оваа информација.

Може ли да ги откупам наградите на American Express за готовина или други награди?

Да, повеќето казина ќе ви дозволат да ја откупите наградата на American Express како исплата откако ќе го завршите условот за обложување. Мора да ја исполните одредбата во наведениот период за да ги добиете вашите бонус добивки.

Дали има некакви ограничувања за користење на наградите на American Express во онлајн казина?

Најдобрите онлајн казина имаат бонус правила и услови за да се спречи злоупотреба на бонус. Бонусот може да го вклучи барањето за играње, период на важност, максимален облог, максимален износ на добивка, придонес во играта и квалификациски игри.

American Express против други начини на плаќање

American Express против други начини на плаќање

American Express, или едноставно Amex, е популарен давател на кредитни картички достапен во многу казина ширум светот. Играчите можат да ја користат оваа картичка за да прават депозити, овозможувајќи им да играат казино игри со вистински пари и да добијат исплата. Уште подобро, картичката American Express поддржува повлекувања од казино.