Најдобрите онлајн казина што прифаќаат UnionPay

UnionPay е еден од најдоминантните даватели на услуги за банкарски картички во Кина. Основана во 2002 година, таа прерасна во меѓународна моќна куќа со над 55 милиони сопственици на картички и 400 милиони банкарски сметки под нејзиното име.

Картичките на UnionPay се прифаќаат во 160 земји и региони ширум светот за купување и подигање готовина на кој било продажен терминал со лого на UnionPay.

Во 2016 година, UnionPay се прошири во Европа со лансирање на својата прва кредитна картичка надвор од Кина: Union Pay International Card (UPIC). Новото решение за плаќање нуди инстантна конверзија помеѓу јени и евра, овозможувајќи им на европските потрошувачи лесен пристап до кинеските стоки без да се грижат за девизниот курс или таксите за странски трансакции.

Најдобрите онлајн казина што прифаќаат UnionPay
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Како да депонирате со UnionPay

Водечките онлајн казина нудат различни производи и услуги за играчите. Еден начин на кој тие го прават тоа е дозволувајќи им на своите клиенти практичноста да прават депозити преку UnionPay. Сега постои погодна опција за купување картичка без долги периоди на чекање за оние кои сакаат да играат во онлајн казино, но немаат готовина.

Избор на UnionPay како начин на плаќање и купување која било деноминација што најмногу одговара - 25-500 долари. Играчите можат лесно да ги купат овие картички преку нивната веб-локација без да имаат премногу проблеми или стрес за да се постави сè правилно на време пред да започне повторното играње. Лесно е кога ги користите следните чекори:

  • Кликнете на „Направи депозит“ во горната лента со мени;

  • Најавете се или креирајте сметка во казино;

  • Изберете UnionPay како а метод на депозит, пополнете ги сите потребни полиња (на пр. број на картичка, датум на истекување) и изберете го износот на депозитот. Откако ќе ги внесете бараните информации за картичката UnionPay, едната ќе биде однесена на екранот каде што е можно да се избере на која сметка на онлајн казино ќе се префрлат средствата.

  • Доколку има какви било проблеми со овој трансфер или ако не успеат да внесат точни детали во секој чекор, нешто може да тргне наопаку при обработката на плаќањата што би ги натерало да бидат одбиени од нивната банка - што значи дека нема повеќе депозити за нив.

Како да направите повлекување со UnionPay на ранг на онлајн казино

Играчот започнува со избирање на износот што сака да го повлече. Минималниот износ што може да се повлече е 100 долари. Откако ќе изберете, кликнете на повлекувања и внесете ги податоците потребни за пренос на средства од сметката на онлајн казиното.

Внимавајте кои детали се потребни, бидејќи некои информации варираат во зависност од операторот на казино или земја. Тоа може да вклучува име, адреса, град, држава/регион, поштенски број.

По пополнувањето на сите полиња, може да се побара повлекување со UnionPay. Потврдата за трансферот ќе биде испратена преку е-пошта во рок од 24 часа од операторот на казиното. Понекогаш, може да потрае и до 48 часа или подолго, во зависност од земјата.

За да го завршите процесот на повлекување со UnionPay на онлајн казино ранг играчот треба да ги потврди своите детали со кликнување на врската во е-пошта добиена од операторот на казиното. По потврдата, парите ќе бидат префрлени во рок од 24 часа откако ќе бидат обработени и одобрени од казиното. Играчите можат да повлечат до $100/€/£.

Кога ќе се пополнат сите полиња и играчот ќе кликне на „поднеси“, повлекувањето со UnionPay ќе се обработи што е можно поскоро. Може да потрае од 24 часа до 48 часа, во зависност од тоа во која земја или оператор на казино е хостирана сметката. По обработката, средствата треба да стигнат до банката на играчот во рок од еден ден, ако не и порано.

Процес на отворање сметка за плаќање на Унијата

Кога отворате сметка на UnionPay, банката мора да го потврди идентитетот на играчот. Потребна е одредена документација и време, па затоа е најдобро да го започнете овој процес што е можно порано пред да патувате или да купите онлајн со дебитна или кредитна картичка.

Играчите можат да го посетат Центарот за апликации UnionPay или да поднесат онлајн апликација. Процесот е лесен. Откако ќе се поднесе апликацијата, може да потрае од две недели до три месеци пред да пристигне на прагот. Ова треба да се случи околу 19-тиот ден по процесот на аплицирање.

Во формуларот за апликација треба играчот да го даде своето име, адреса на е-пошта и мобилен број. Ним им треба и копија од лична карта (како пасош или возачка дозвола) која ги содржи истите информации како она што се појавува на картичката. Ова е неопходно за проверка.

Апликантите исто така имаат можност да дадат контакт број. По добивањето на новата картичка, таа може да се користи за депозити и повлекувања во казино веднаш.

Одговорно играње

Одговорното коцкање е од суштинско значење за сите коцкари за одржување на менталното и финансиското здравје. Играчите на казиното треба да се погрижат да се коцкаат само кога сакаат, а не кога тоа ги извлекува. Коцкањето треба да се прави за забава, но не со единствена цел да се заработи.

Иако одговорното играње е од суштинско значење, потребна е самоконтрола и одговорност за поединците кои се коцкаат за да се осигураат дека тоа го прават одговорно. Оние кои се борат со зависноста треба да побараат стручна помош ако е можно или само да се коцкаат во контролирана средина како што се онлајн казина со заштита како ограничувања за обложување.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)