Најдобрите Online Casino во Соединети Држави

Онлајн казина се голем бизнис во Соединетите Држави, и не е тешко да се види зошто. Тие им олеснуваат на луѓето ширум земјата да ги играат своите омилени казино игри без разлика каде се наоѓаат.

Покрај тоа, ова им овозможува на луѓето да се натопат за неколку вртења на отворите во секое време.

Ако сте Американец кој бара легални и безбедни американски онлајн казина за играње, дојдовте на вистинското место. Нашиот тим од експерти ги рангираше и ги прегледа сите најдобри онлајн казина во САД и ги состави во список од кој можете да изберете.

Погледнете подолу и изберете го вашиот омилен!

Најдобрите Online Casino во Соединети Држави
Онлајн казина во САД

Онлајн казина во САД

Играчите кои сакаат да користат онлајн казина во САД имаат многу опции на располагање. Како и во повеќето други земји, слот машините се најпопуларниот тип на игра, а повеќето воведни понуди за новите играчи на казино имаат тенденција да нудат бесплатни вртења или различни бонуси поврзани со автоматите.

Ова ги тера повеќето играчи да се придржуваат до автоматите, бидејќи тие често се наједноставната игра за играње и може да се потопуваат и да се вадат со минимално временско залагање. Сепак, оние кои ќе одвојат време да истражуваат и да уживаат во нивните онлајн казино игри ќе бидат наградени со пристап до богата палета на опции.

Онлајн верзиите на игри на маса, како што е покерот, може да бидат неверојатно извонредни и да понудат искуство што е прилично слично на копнено казино. Сега кога е можно луѓето да играат такви игри на својот паметен телефон или таблет, повеќе луѓе се свртуваат кон игрите на маса кога им е потребна нивна поправка на онлајн казиното.

Сето ова укажува на зрел пазар за онлајн казина во САД. Како што повеќе држави работат на тоа онлајн игрите да им бидат достапни на нивните жители, постојат сите шанси пазарот да продолжи да расте.

Онлајн казина во САД
Омилените онлајн казино игри на американските играчи

Омилените онлајн казино игри на американските играчи

Коцкањето отсекогаш било значаен дел од американската култура, а многу Американци го сметаат коцкањето како забавна активност на која прибегнуваат полуредовно. Индустријата за земјени казино во подем добро зборува за овој факт.

Одморалиштата за казино, хотели и ресторани се мега популарни на територијата на САД и може да се најдат во речиси секоја држава. Таму, играчите можат да уживаат во широк спектар на казино игри кои сите имаат свој дел од популарноста. Слот машините се убедливо најпопуларната казино игра за играчите во САД, а некои копнени казина во САД можат да се пофалат со илјадници физички слот-машини во кои играчите можат да уживаат.

Истото може да се каже и за онлајн казина, бидејќи овие игри често го сочинуваат лавовскиот дел од изборот на игри на казино. Брзото темпо и брзо плаќање на овие блескави машини на среќа ги прави привлечни за играње и лесни за подигање, бидејќи сè што треба да направите е да вртите и да уживате во напливот на допамин.

Популарни онлајн казино игри во САД:

 • Видео слотови
 • Класични слотови
 • Джакпот слотови
 • Игра на зарове
 • Бакара
 • Блек Џек
 • Рулет
 • покер

Играчите на САД многу уживаат во игрите на маса. Блек џек и глупости се многу популарни поради нивниот голем фактор на вештина и честото прикажување во медиумите како што се ТВ емисиите, филмовите и општата поп култура.

Бакара, позната како игра со „високо ролери“, е исклучително едноставна за играње, но толку е популарно што многу копнени казина имаат посебни ВИП соби на Baccarat за најамбициозните играчи. Покерот, во многу од неговите варијанти како што се Casino Hold'em и Texas Hold'em, се ужива и лежерно и професионално во САД, со чести телевизиски турнири кои носат висока вредност за забава.

Омилените онлајн казино игри на американските играчи
Како ги избираме најдобрите американски онлајн казина

Како ги избираме најдобрите американски онлајн казина

Во денешниот свет на стотици онлајн казина поважно е од кога и да е да се истакнат брендовите кои се издвојуваат од оние што вложуваат најмалку напори за задоволување на клиентите. Ова е причината зошто нашиот тим на експерти ги испитува сите најдобри американски онлајн казино од глава до пети, не оставајќи никаков камен, со цел да ви помогне да донесете добро информирана одлука за тоа каде сакате да играте. Сепак, не можете да направите погрешен пресврт на нашата веб-страница.

Казината во САД што ги препорачуваме се безбедни и се препорачуваат за играње, но, неизбежно, некои брендови се истакнуваат повеќе од другите, а личните преференции исто така влегуваат во игра. Затоа, најдобро е прво да ги погледнете нашите прегледи, а потоа да одлучите каде најмногу би се чувствувале како дома за време на вашите сесии за игри.

Како што ќе прочитате подолу, ќе ви дадеме преглед на клучните елементи на секое онлајн казино и како тие функционираат на општиот американски пазар.

Провајдери на софтвер и игри во онлајн казина во САД

Бидејќи онлајн казината што им служат на играчите во САД мора да добијат лиценца за офшор, како што се Панама, Костарика или Курасао, ова го ограничува изборот на достапни провајдери на софтвер во американските онлајн казина во споредба со европските брендови.

Microgaming, NetEnt, Yggdrasil, Play'N Go и слични водечки провајдери во голема мера се недостапни низ американските онлајн казина, но изборот на игри во американските казина е сè уште импресивен и полн со квалитет.

Betsoft, Rival и Real Time Gaming се најпопуларните американски провајдери за игри на казино, кои нудат стотици добро платени, 100% фер игри кои се движат низ низа категории: автомати, џекпот игри, игри на маса, секојдневни игри итн.

Уште повеќе, повеќето онлајн казина во САД ќе ви овозможат да изберете како сакате да играте: Инстант играње преку веб-прелистувач (мобилен, десктоп) или со преземање на софтверот за казино на вашиот десктоп (Windows, Mac) за удобен пристап. Во некои случаи, казиното за преземање нуди уште поголем опсег на игри.

Дали сте заинтересирани за коцкање од вашиот телефон? Проверете го најдоброто онлајн казино за мобилни телефони во САД денес!

Во нашите прегледи на онлајн казино во САД, преземаме темелен процес на проверка на библиотеката за игри на казиното, истакнувајќи ги сите добри делови, како и сите недостатоци што може да го попречат вашето уживање.

Слот машини - Слот машините се убедливо најпопуларните во САД онлајн казино игра. Тие се движат во стотици, кои доаѓаат со различни теми и бонус функции.

Ги имате вашите класични слотови со 3 ролни, познати и како машини за овошје, видео слотови - најдобрите, модерни изданија на автомати и прогресивни слотови, видео слотови со шанса да освоите огромен џекпот што ќе ви го промени животот.

Видео покер - Видео покерите се многу популарни меѓу американските играчи во онлајн и копнените казина. Насловите како Aces and Faces, Deuces Wild, All American, Joker Poker и многу други обично се достапни во американските онлајн казина со одлични стапки на исплата и квалитети на игра.

Игри на маса - Игрите на маса се суштински аспект на секоја библиотека за игри на онлајн казина во САД. Титулите како што се Блек Џек, Рулет, Бакара, Зарове и покер се најмалку минимум што можете да го очекувате. Многу американски онлајн казина го зголемуваат нивото и нудат уникатни варијанти на игри на маса што веројатно нема да ги најдете во копнено казино.

Казино во живо - Ако сакате да го повторите извонредното искуство со игри на физичко казино, тогаш казина во живо се вашата најдобра опција.

Овие игри ви се пренесуваат преку преноси во живо со висока дефиниција, каде што сте лице в лице со презентерите. Можете да ставате облози, да разговарате со презентерите и да уживате во широк спектар на иновативни игри на маса кои ќе додадат дополнителен зачин на вашите сесии за игри.

Како ги избираме најдобрите американски онлајн казина
Историја на коцкањето во САД

Историја на коцкањето во САД

Коцкањето има огромна историја во Соединетите Држави и е присутно во една или друга форма уште од раѓањето на земјата.

Во текот на последните векови, коњските трки, коцките и игрите со карти беа игра на избор за нелегални коцкарски активности на елитните членови на општеството, како и на работничката класа.

Регулативите за коцкање беа минимални до непостоечки, а сопствениците на коцкарските установи честопати прибегнуваа кон поткуп како средство за „лиценцирање“ на нивните тековни операции.

Големата депресија нанесе голема штета на повеќето земји ширум светот, вклучувајќи ги и Соединетите држави. Во обид да се бори против неговите ефекти и да донесе економски поттик, државата Невада легализираше многу форми на коцкање во 1931 година.

Сепак, дури во 1950-тите, коцкањето во Невада навистина почна да се зголемува, особено во Лас Вегас. Брзата близина на градот до клучните држави како Калифорнија доведе до прилив на ентузијасти за коцкање и последователен бум во коцкањето.

Коцкање во втората половина на 1900-тите

Поради историјата на нелегално коцкање во земјата, поголемиот дел од коцкарските установи во Вегас беа во сопственост на сомнителни личности и на тој начин поврзани со криминални активности. Меѓутоа, во 1960-тите, реномирани бизнисмени почнаа да инвестираат и да ги купуваат најпопуларните казина и хотели во Вегас, ослободувајќи го градот од неговите врски со организираниот криминал.

Сегашната состојба на коцкањето во Лас Вегас денес нема потреба од дополнително објаснување, бидејќи сите веројатно се свесни дека е де-факто престолнина на коцкањето на западниот свет.

Во 1977 година, Њу Џерси го легализираше коцкањето во Атлантик Сити, што го ревитализираше туризмот во градот и донесе спирала на позитивни економски ефекти. До денес, Атлантик Сити останува многу барана туристичка дестинација во САД, првенствено поради нејзините установи за коцкање.

Коцкање во денешно време во САД

Многу форми на копнено коцкање се широко легални низ Соединетите Држави, но Атлантик Сити и Вегас се главните центри за коцкање. Како и да е, утешно е да се знае дека без разлика на вашата локација во државите, установата за коцкање треба да биде на неколку часа возење, во најлош случај.

Некои популарни копнени казина во САД се Caesar's Palace, The Bellagio, Ameristar Casino & Hotel, Blue Lake, Bally's Atlantic City Hotel & Casino, и така натаму.

Историја на коцкањето во САД
Иднината на онлајн казината во САД

Иднината на онлајн казината во САД

Правилата за користење на онлајн казина се либерализираа во последниве години бидејќи повеќе држави почнаа да ги гледаат како значаен извор на потенцијален приход преку даноците за коцкање. Ова значи дека повеќе жители на САД сега можат легално да играат во онлајн казина, а повеќе банки и опции за онлајн плаќање сега поддржуваат депозити за нив.

Растот на паметните телефони, исто така, го поттикна порастот на онлајн казината во САД. Распоредот на брзите мобилни податоци беше прилично бавен во земјата во споредба со главните економии во Европа и Азија.

Ова сега е решено, а повеќето Американци имаат пристап до брзите услуги за податоци кои се потребни за да играат извонредни онлајн казино игри каде и да се.

Подемот на апликации, исто така, ги направи игрите на Интернет попопуларни бидејќи квалитетот на искуството во казиното што може да се испорача на телефон или таблет сега е значително подобар од некогаш. Сите овие фактори веројатно ќе доведат до натамошно зголемување на бројот на луѓе кои играат онлајн казино игри во годините што доаѓаат, што дополнително ќе го зголеми пазарот. Доколку ве интересира нови онлајн казина во САД 2022 година, ве опфативме.

Иднината на онлајн казината во САД
Дали казината се легални во САД?

Дали казината се легални во САД?

Бидејќи самата регулатива на коцкањето и коцкањето имаат богата историја во Соединетите Држави, ние ќе се фокусираме на поновата историја на прашањата за законитоста на коцкањето на територијата на САД.

Коцкањето на земјата, како што е добро познато на мнозинството жители, е нашироко легално во Соединетите држави. Сепак, коцкањето на Интернет беше легално сива зона до неодамна.

Пред да ви дадеме кратко објаснување за законитоста на онлајн казината за играчите во САД, ќе ви дадеме краток одговор: не е нелегално да се ставаат облози во онлајн казина, се додека онлајн казината не се физички лоцирани на американско тло.

Ова значи дека онлајн казината кои им служат на играчите на САД кои се базирани на офшор со лиценца за офшор, како што се Костарика, Панама или Курасао, се совршено безбедни за американските коцкари да ставаат облози преку Интернет и да примаат плаќања.

Со поновите измени во законодавството, неколку американски држави го легализираа и интернет коцкањето, што доведе до 100% легални онлајн казина со седиште во САД. Сепак, мора да се консултирате со вашите државни закони за ова прашање, бидејќи правилата варираат во зависност од државата.

Во 1992 година, конгресот го усвои Законот за професионална и аматерска заштита на спортот, кој имаше за цел да го регулира спортското обложување во неговите многубројни форми. Меѓутоа, во 2018 година, актот беше прогласен за уставен и спортското обложување беше легализирано на федерално ниво.

Модерни времиња

Во раните 2000-ти, коцкањето преку Интернет почна да се зголемува. Сепак, законитоста на онлајн коцкањето за играчите од САД беше многу двосмислена. За среќа, во 2011 година, Федералниот закон за жици од 1961 година беше оспорен од Вирџинија Селц, што доведе до тоа Министерството за правда да утврди дека актот се однесува само на спортското обложување.

Ефектот од ова имаше револуционерно влијание врз онлајн коцкањето во Соединетите држави. Она што следеше беше резолуција која прогласи дека онлајн коцкањето сега е легално на федерално ниво, но на државите им останува да ги дефинираат нивните закони за онлајн коцкање.

Неколку држави, како Невада, Делавер и Њу Џерси, брзо дејствуваа на оваа монументална промена и имаа за цел да профитираат на постојано растечкиот пазар на интернет коцкање.

Во моментот на пишување, законодавството за регулирање на онлајн казината сè уште се чека во многу држави, но процесот оди бавно и може да има одредено време пред онлајн казината со седиште во САД да станат вистински мејнстрим низ целата земја.

Сепак, иднината изгледа светла. Она што е бавен процес, исто така е неизбежен. Во нашите умови, нема сомнеж дека американското онлајн коцкање ќе цвета во Соединетите држави во годините што доаѓаат.

Јазик во американските онлајн казина

Сите онлајн казина во САД се природно достапни на американски англиски. Ова го вклучува интерфејсот на казиното, менијата за поставки на сметката, поддршката за корисници и самите игри.

Поддршка на клиенти во онлајн казина во САД

На глобално ниво, поддршката на клиентите е еден од најважните фактори што го сочинуваат доброто онлајн казино. Имањето пристап до брза, професионална услуга за клиенти е монументално за доброто време додека се коцкате онлајн.

Ова е причината зошто повеќето онлајн казина во САД нудат 24/7 корисничка поддршка преку разговор во живо. Вообичаено, ќе добиете одговор на вашето барање за разговор во живо во рок од неколку минути од вашето барање.

Поддршката за корисници добива посебно внимание во нашите прегледи. Покрај разговорот во живо, плус е и телефонската поддршка. Поддршката за е-пошта е минималниот минимум што може да го понуди онлајн казиното во однос на поддршката за клиентите и не заработува посебно споменување.

Бонуси во онлајн казина во САД

Постојат многу видови на бонуси во онлајн казина во САД кои ќе го зголемат вашиот субсидирам и ќе ги збогатат вашите сесии за игри. Ќе ви дадеме преглед на најпопуларните типови на бонуси и што претставуваат тие.

Важно е да се напомене дека бонусите не се бесплатни пари. Со некои ретки исклучоци, сите бонуси доаѓаат со барања за обложување и други услови и услови кои мора да се почитуваат. Нашите рецензии за казино ви даваат објаснување што лесно се следи за условите за користење и барањата за обложување на секој бонус. Можете исто така да се консултирате со тимот за поддршка на клиентите на вашето казино за дополнителни насоки, доколку е потребно.

Бонуси за добредојде -Бонусите за добредојде се најдобриот бенд за вашиот долар што можете да го добиете од онлајн казино во САД. Овие бонуси се исклучиво понудени на новодојденците и обично се достапни на вашиот прв депозит или првите неколку депозити.

Вообичаено, бонус за добредојде ќе одговара на вашиот депозит за 100%, т.е. 100% до 300 УСД, со што се удвојува вашата банка.

Бонуси за бесплатни вртења -Бесплатни бонуси за спин се прилично самообјаснувачки. Тие ви нудат одредена сума на бонус вртења на еден автомат или неколку слотови. Вашите добивки потоа ќе се претворат во бонус пари што ќе треба да се обложуваат пред да бидат повлечени.

Бонуси без депозит -Бонусите без депозит се многу популарни меѓу играчите на онлајн казино во САД. Тие не бараат никаков депозит од ваша страна и се блиску до „бесплатни пари“ колку што се добиваат во светот на онлајн казиното.

Бонусите без депозит обично имаат ограничување за наплата, обично 100 долари и повисоки барања за обложување.

Бонуси за враќање на готовина -Бонусите за враќање на готовина се ретки меѓу онлајн казината, но некои американски казина сè уште ги нудат како начин за одржување на редовни играчи. Вообичаено, казиното ќе ви даде поврат на готовина од 10% до 25% од загубите во претходниот ден или недела. Како и со сите други бонуси, мора да се обложуваат и бонусите за враќање на готовина.

Дали казината се легални во САД?

Најнови вести

Зошто Лас Вегас останува казино Мека на глобално ниво
2022-04-07

Зошто Лас Вегас останува казино Мека на глобално ниво

Без разлика дали сте љубител на коцкање онлајн или офлајн, веројатно сте свесни за Лас Вегас – најпопуларната дестинација за коцкање. Овој пустински град се наоѓа во Невада и привлекува светски туристи во текот на целата година.

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Дали е безбедно да се игра во онлајн казина во САД?

Како американски гејмер, совршено е безбедно да се коцкате во оф-шор лиценцирани американски онлајн казина или локални државни казина регулирани со државното законодавство.

Дали добивките од коцкање преку Интернет се оданочуваат во Соединетите Држави?

Според американските закони, генерално сите приходи се оданочуваат. Тоа значи приход остварен и од странство, без оглед на неговиот извор.

Добивките од коцкање имаат 25% рамен данок во САД. Сепак, играњето на онлајн казино не е лесно да се следи, и потенцијално може да се извлечете со тоа што не плаќате даноци за вашите добивки од коцкање преку Интернет, ако избегнете ревизија - но ние силно препорачуваме да не го направите тоа.

Најдобар начин да ги следите вашите оданочени добивки е да водите лична евиденција за вашите активности на коцкање со запишување на вашите добивки и загуби од секоја сесија на игри. За среќа, многу американски онлајн казина исто така водат евиденција за вашата историја на обложување до која можете сами да пристапите или да ја побарате преку поддршка за корисници.

Важно е да се напомене дека мора да плаќате даноци само на нето добивките, што значи дека вашите добивки минусни вашите загуби. На пример, ако сте освоиле 500 долари, но сте изгубиле 400 долари, само 100 долари подлежат на оданочување.

Може ли да играм со американски долари во американските онлајн казина?

Апсолутно, сите американски онлајн казина дозволуваат користење на УСД за депозити, повлекувања и игра. Во многу американски казина, можете да се коцкате и со криптовалути, која има огромен број на свои придобивки.

Може ли да играм бесплатно во онлајн казина во САД?

Да. Повеќето американски онлајн казина ви дозволуваат да го испробате нивниот избор на игри преку „Забавна игра“, што значи бесплатна игра без временски ограничувања. Ова е добра шанса да ги испробате сите игри што можеби ќе ви се допаднат пред да започнете со акција со вистински пари. Во некои случаи, ќе треба да креирате сметка пред да играте бесплатно.

Може ли да очекувам бонуси во американските онлајн казина?

Да, и многу од нив. Бонусите се една од главните предности на онлајн казината во однос на копнените казина, а операторите ги користат овие промоции со висока вредност за да ги привлечат новодојденците и да ги задржат постоечките играчи.

Бонуси за добредојде, бонуси за повторно вчитување, бонуси без депозит, бонуси за враќање на готовина, бонуси за бесплатни вртења - ова се основните типови на бонуси што можете да ги очекувате во онлајн казина во САД.

Дали има такси за повлекување во онлајн казина во САД?

Во некои случаи, вашето повлекување ќе подлежи на такси, во зависност од начинот на повлекување, но и од казиното за кое станува збор.

Општо земено, повлекувањата во е-паричници и преку криптовалути немаат надоместоци. Плаќањата преку чек и банкарски трансфер обично имаат фиксна провизија и повисок минимален лимит за повлекување, како што се 100 долари.

Нашиот дел за преглед ги содржи сите детали за такси и плаќања, бидејќи тоа варира од случај до случај.

Што треба да направам за да ги добијам моите добивки?

Сè што треба да направите пред да можете да ги барате вашите добивки е да го потврдите вашиот идентитет. Ова е безбедносна мерка што е услов во сите почитувани онлајн казина.

Општо земено, овој процес може да се заврши со испраќање фотографии или скенирање на вашата лична лична карта и/или сметка за комунални услуги на вашето име не постаро од 3 до 6 месеци.

Проверката на идентитетот обично трае еден или два дена и најчесто е само формалност.

Колку време е потребно за да ги добијам моите добивки?

Времето на чекање за вашето барање за повлекување да стигне до вашиот паричник ќе зависи од начинот на плаќање што го користите.

Повлекувањата преку банкарски трансфер, кредитни/дебитни картички и плаќања со чек може да потраат една или две недели за да се обработат. Спротивно на тоа, исплатите на е-паричници и преку криптовалути обично се завршуваат во рок од неколку работни дена.

Кои начини на плаќање се достапни во онлајн казината во САД?

Американските онлајн казина им даваат на играчите правичен избор на начини на плаќање, почнувајќи од кредитни и дебитни картички, до електронски паричници, банкарски трансфери и плаќања со чек. На играчите им останува да изберат кои провајдери најмногу одговараат на нивните потреби.

Најчестите начини на плаќање на онлајн казино во САД:

 • VISA Debit
 • Маестро
 • Американ Експрес
 • PayPal
 • Проверете го плаќањето
 • Банкарски трансфер
 • Биткоин
 • Лајткоин
 • Биткоин Кеш
 • Етереум

Како општо правило, онлајн казината во САД имаат приоритет да ја испраќаат вашата исплата на истиот метод што сте го користеле за депонирање, затоа имајте го ова на ум пред да играте за вистински пари.