Топ 10 Ainsworth Gaming Technology Онлајн Казино

Од своето основање во 1995 година, Ainsworth Gaming Technology прави чекори напред како а давател на решенија во индустријата за игри. Со седиште во Австралија, компанијата ги снабдува своите производи за игри на оператори во Европа, Латинска Америка, Северна Америка и Австралија. Во 2013 година, Ејнсворт влезе во сцената на онлајн казиното. Неговиот фокус е на софтверот за коцкање за видео слотови, од кои многу се карактеризираат со бонус кругови, различни ролни и повеќе линии за плаќање. Исто така, фер игра е обезбедена со генератор на случаен број.

слотови фанови кои играјте во онлајн казина можеби наишол на некои од популарните видео слотови на Ainsworth, како што се Mega Shot, Pan Chang, Lucky Break и Electric Cash.

По кои казино игри е најпозната технологијата за игри на Ainsworth?

Најнови вести

Кралскиот лебед на Ainsworth Gaming: Целосен преглед
2021-09-19

Кралскиот лебед на Ainsworth Gaming: Целосен преглед

Приказната за принцезата која може да се трансформира во прекрасен лебед е инспирација за на Ејнсворт Кралскиот лебед. Од естетиката до бесплатните вртења, темата е проткаена во текот на играта. Околината има кралско чувство за неа, а оркестарската саундтрак и волшебните звучни ефекти помагаат да се комплетира изгледот.