Кралскиот лебед на Ainsworth Gaming: Целосен преглед

Ainsworth Gaming Technology

2021-09-19

Katrin Becker

Приказната за принцезата која може да се трансформира во прекрасен лебед е инспирација за на Ејнсворт Кралскиот лебед. Од естетиката до бесплатните вртења, темата е проткаена во текот на играта. Околината има кралско чувство за неа, а оркестарската саундтрак и волшебните звучни ефекти помагаат да се комплетира изгледот.

Кралскиот лебед на Ainsworth Gaming: Целосен преглед

Макари 5x3 на Royal Swan и 50 активни линии им обезбедуваат на играчите прилично огромна област за играње за работа. Има некои награди кои се чини дека се стандардни, како што се до 1.000 пати повеќе од облогот преку вообичаените комбинации за време на бесплатните вртења, но има и фиксни џекпот што може да се активираат. Долгорочно, сепак, не сум обожавател на неговите 94,77 проценти RTP; одзема многу од шармот на играта.

Карактеристики на слотот

Диви и бесплатни вртења, како и додатоци за второто, се меѓу посебните карактеристики. Бонусот Quad Shot е карактеристика што ви помага да ги добиете поставените џекпот на играта. Можете да освоите 10 бесплатни вртења со слетување на симболот за расејување на најмалку три ролни.

За следниот круг, се избира случајна посебна карактеристика, во која 2 до 5 од симболите со висока вредност се трансформираат во Royal Swan Wilds на средните три ролни. Понатаму, дивиот симбол може да се појави на макара 5 на која било локација. Добивањето 2+ дополнителни скетери ќе ви донесе дополнителни 3 бесплатни вртења.

Крилестиот храм е симболот за расејување, и ако три или повеќе се појават на ролните, ќе ви бидат доделени 10 бесплатни вртења. На трите средни ролни, 2 до 5 симболи со висока плата ќе се претворат во диви во следниот круг. Дивиот може да се појави каде било на петтата ролна, а добивањето два или повеќе скетери ви доделува дополнителни три бесплатни вртења.

Дизајн и тема на Кралскиот лебед

Ако ве интересира само концептот и графиката, слот-играта Royal Swan има доволно уникатна приказна што вреди да се провери токму поради тоа. Врвните симболи се добро дизајнирани, со слики на лебед со круна, крилест храм, принцеза, лебед бисер, украсна риба, цвеќиња од лотос и харфа, како и вообичаените шест кралски сомнителни привлечност. Ајнсворт, развивач со широки врски со копнениот сектор, мислеше дека тоа е доволно пристоен дизајн што заврши во некои од нивните онлајн слотови.

Джакпот и бонуси

Со серијата Quad Shot Jackpot, можете да освоите џекпот за мали, големи, макси и мини! За да ги активирате, мора да го спуштите симболот Quad Shot Bonus. Ќе освоите еден од четирите фиксни џекпот во зависност од тоа дали симболот е со висока или ниска вредност, како и од тоа дали има некакви диви на ролните. Ако го постигнете главниот џекпот, може да победите до 250 пати повеќе од вашиот облог.

Слот машината Royal Swan можеби беше добар избор за играчите доколку имаше RTP од 96 проценти или повисоко, ставајќи го на исто ниво со неговите конкуренти. До одреден степен уживав во неговите карактеристики, иако во голема мера се занимавате со истите диви и бесплатни вртења, додека Quad Shot понекогаш може да биде возбудлив. Поради 94,77 проценти RTP, нема шанси во моментов, освен ако не го привлече вниманието на невнимателен играч.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости