Патувајте во Антички Египет со книгите и круните на Бали Вулф

Bally Wulff

2021-12-08

Katrin Becker

Основана во 1950 година од Гунтер Вулф, Бали Вулф не е најпопуларниот развивач на онлајн казино игри наоколу. Но, германските играчи ќе ви кажат дека знаат многу за овој агрегатор. Компанијата е позната по своите забавни онлајн слотови со класични средновековни теми.

Патувајте во Антички Египет со книгите и круните на Бали Вулф

Добар пример е неодамна дебитираниот Books and Crowns кој ги телепортира играчите во светот на древниот Египет. Во оваа игра, ќе ја ограбувате ризницата поткрепена со две бонус функции. Значи, дали сте подготвени да ја посетите земјата на пирамидите и фараоните? Се надевам!

Преглед на книги и круни

Books and Crowns е возбудлив 5-релер претставен во август 2021 година од Gamomat (претходно Bally Wulff). Оваа казино игра ги носи играчите на авантуристичко патување во одамна исчезнатиот свет на Египет. Забавата се случува на мрежа 5x3 со импресивна графика, вредни реликвии и антички божества.

Се одликува со диви симболи, две бонус игри и пет фиксни линии за плаќање. Сепак, некои страствени гејмери нема ни да размислат да вртат автомат со 20 или 25 линии за плаќање. Сега ова значи дека Книгите и круните не се за секого. Но, закачете се затоа што има неколку круга бесплатни игри.

Во меѓувреме, книгата и круната се симболи за расфрлање. Како што се очекуваше, тие активираат која било од достапните бонус игри. Дополнително, книгата е игра сама по себе во основната рунда на играта, зголемувајќи ги вашите шанси за победа во процесот. И без да се заборави прекрасната дива божица, која ги заменува сите други симболи освен распрснувачите.

Бонус карактеристики на книги и круни

Главната атракција на овој наслов на електричен слот се двата бонус круга. За почеток, слетувањето на прекрасната круна 3x ќе ви даде 12 бонус вртења без круна за играње. Но, тоа не е се. Фараонските светилишта се надоградуваат додека се качувате по скалата. Има пет скалила за искачување. Ако имате среќа да слетате во дивината, ролните ќе се прошират, надградувајќи ги иконите на следното повисоко ниво.

Како што продолжувате со вртење на макари, шансите за слетување на симболот за премиум се зголемуваат експоненцијално. Ова води до дополнителни можности за успех. Слетувањето на божицата што се шири 1x, 2x или 3x за време на бонусните кругови ќе ви даде 1, 3 или 5 дополнителни вртења, соодветно.

Играчите можат да добијат и 10 бесплатни книги и бонус вртења ако книгата заврши 3 пати. Со оваа функција, симболот за бонус се избира по случаен избор. Ова може да биде анк, античко божество или скараб. Избраниот знак потоа автоматски се трансформира во бонус симбол. Потоа, работите почнуваат да стануваат уште подобри со бонусните кругови на вртење што се зголемуваат со секое трчање.

Слетувањето на иконите за бонуси може да го активира и симболот за печат. За возврат, симболот на бонусот се проширува за да ја покрие целата ролна. И ако симболот се прошири за да ги покрие сите пет ролни истовремено, играчите можат да ја активираат максималната награда. Исто така, забележливо е дека слетувањето на повеќе од три книги за време на функцијата им дава на играчите 10 бесплатни книги и бонус вртења. Не станува ништо подобро од ова!

Книги и круни RTP, нестабилност и ограничувања за облози

Острите следбеници на изданијата на Бали Вулф ќе се согласат дека компанијата не дава многу информации за играта. Со други зборови, ќе мора да ја играте демо верзијата на играта за да ги знаете RTP и нестабилноста. Па дури и со тоа, ќе ви треба длабоко копање за да дојдете до оваа информација.

Но, не грижете се бидејќи токму за тоа се однесува овој пост за преглед. За почеток, нестабилноста на играта е оценета како средно од повеќето рецензенти. Ова значи помали, но чести победи за вас. Исто така, RTP е оценет со 96%, што е просечна стапка на индустријата.

Што се однесува до ограничувањата за облози, играта ги одржува истите стапки како и повеќето други неодамнешни наслови од развивачот. Буџетските играчи можат да се забавуваат со само 0,10 евра. Но, ако вашата банка е доволно голема, можете да се обложите максимум 10 евра, што е многу пониско од она што го нудат повеќето програмери.

Каде да се игра онлајн слот за книги и круни

Титулите на Бали Вулф не се оние на кои лесно може да се најдат повеќето онлајн казина. Тоа е затоа што компанијата главно се фокусира на германскиот пазар. Но, сепак, неколку онлајн казина соработуваат со овој развивач на игри за да ги понудат своите игри. Само погрижете се онлајн казиното да е лиценцирано и регулирано како оние предложени на оваа страница.

Книги и врани: Конечна проценка

Не е тајна што многу играчи ја занемаруваат Титулите на Бали Вулф во светот на онлајн коцкањето. Но, со уште еден солиден додаток како Books and Crowns, веројатно е време да се обидат на нивните слот машини.

Слотот Books and Crowns ги одржува работите едноставни додека одржува многу привлечна игра. Ова е уметност што развивачот совршено ја совлада бидејќи повеќето индустриски ривали бараат квантитет наместо квалитет. Сè на сè, овој наслов е за оние со лежерен стил на играње.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости