Топ 10 Bally Онлајн Казино

Bally е основана во 1932 година во Чикаго во САД. Веројатно е еден од најпознатите и најпознатите даватели на коцкање во историјата на коцкањето. Бали започна како компанија за производство на флипери и беше основана од Рејмонд Молони. Нејзината прва игра беше наречена Ballyhoo. Компанијата подоцна еволуираше со производство на автомати и бинго машини, а подоцна стана лидер во автоматите и светски познат бренд.

Најнови вести

Bally слот машини - иновација со историја
2021-09-23

Bally слот машини - иновација со историја

Откако ќе уживате слот машини, сигурно сте слушнале за Бали. Добри вести за оние кои ја откриле и уживале во индустријата на онлајн казина со највисоко рангирање: Бали слотови се достапни и во виртуелниот свет на коцкање.

Уживајте во патување на Далечниот Исток со онлајн слотот Bally's 88 Fortunes
2021-07-23

Уживајте во патување на Далечниот Исток со онлајн слотот Bally's 88 Fortunes

Кога ги наведувате најистакнатите развивачи на софтвер за онлајн казино, Бали не е најпопуларното име. Но, тоа не значи дека развивачот на играта не е во прашање. Bally Technologies може да се пофали со некои од најзабавните и најпрофитабилните онлајн слотови, главно 88 Fortunes. Играта има привлечна кинеска тема и до четири џекпот прогресивци. Значи, дали сте подготвени да го барате пленот?