Уживајте во патување на Далечниот Исток со онлајн слотот Bally's 88 Fortunes

Bally

2021-07-23

Katrin Becker

Кога ги наведувате најистакнатите развивачи на софтвер за онлајн казино, Бали не е најпопуларното име. Но, тоа не значи дека развивачот на играта не е во прашање. Bally Technologies може да се пофали со некои од најзабавните и најпрофитабилните онлајн слотови, главно 88 Fortunes. Играта има привлечна кинеска тема и до четири џекпот прогресивци. Значи, дали сте подготвени да го барате пленот?

Уживајте во патување на Далечниот Исток со онлајн слотот Bally's 88 Fortunes

Преглед на слот

88 Fortunes е забавен видео слот 5x3 со најмногу 243 начини за победа. Симболите на линијата за плаќање се појавуваат од лево кон десно, со црвена боја која доминира на сцената.

Иконите со карти за играње означени со A, K, Q, J, 10 и 10 се симболи со низок ранг. 88 Fortunes вклучува и симболи со висока вредност, имено златни гонги, златни бродови, златни желки и златни орли. Играчите мора да слетаат од три до пет симболи кои се совпаѓаат за да победат.

  • Златен орел – спуштете пет од нив за да добиете 1000 монети.
  • Златен брод - добијте пет на линијата за плаќање за да добиете 500 монети.
  • Златна желка - добијте 400 монети откако ќе добиете пет на линијата за плаќање.
  • Златна вазна – плаќа 250 монети за слетување пет на линијата за наплата.
  • Златен Мандела – погоди пет на линијата за плаќање за 100 монети.
  • Одела со карти - добијте пет на линијата за плаќање за 50 монети

Кога станува збор за игра, овој онлајн слот е совршен за играчи со кинеска тематика. Дефинитивно ќе ве понесе традиционалната кинеска музичка позадина и симболите на гонг што случајно паѓаат на макари. Генерално, дизајнот и графиката на играта се со врвен квалитет, без разлика дали играте на онлајн казино или на мобилни казино.

88 Бонус карактеристики на Fortunes

Како и другите онлајн слотови од овој развивач на игри, бонусните карактеристики и симболи се главните продажни точки. Подолу е брз поглед на тоа како да го зголемите вашето банкарско салдо со овие карактеристики:

Джакпот на Фу-Бат

Како игра со џекпот, 88 Fortunes им овозможува на играчите да ги освојат достапните четири џекпот - Гранд, Мајор, Мала и Мини. За да добиете шут во еден од овие џекпот, треба да поставите повеќе од една икона Fu-Bat на линијата за плаќање. Потоа, ќе изберете од 12 парички за среќа додека не добиете три соодветни симболи за Бебе. Овие симболи за бебиња ќе ја одредат судбината на вашиот џекпот.

Бесплатни вртења

Играчите можат да ја иницираат функцијата Бесплатни вртења со приземјување на пет, четири или три Гонг Скатери на соседните ролни почнувајќи од лево. Во овој случај, ќе добиете до 10 бонус вртења. Дополнително, симболите за карти за играње со мала вредност прават место за златни симболи со висока вредност. Ова значително ги зголемува вашите шанси за победа. И да, можете да освоите неограничен број дополнителни бесплатни вртења.

88 Варијанси на Fortunes, RTP и максимални облози

Да бидам искрен, видео слотовите на Bally Technologies не се познати по RTP стапките погодни за играчите. Но, овој пат, компанијата се справува доста добро со стапка од 96%, која повеќето играчи ја сметаат за просечна. Сепак, варијансата на играта е висока. Затоа, треба да продолжите со претпазливост.

Настрана, минималниот влог по облог е 0,88 долари по спин и може да достигне до 88 долари по спин. Иако ова не е многу за прекршување на зделките, сепак е привлечно високо ако се стремите кон џекпотот. Како што беше кажано првично, играта е компатибилна со мобилни телефони и десктоп компјутери.

88 Fortunes – Конечна пресуда

Несомнено ќе ви се допадне видео слотот 88 Fortunes ако сакате забавна игра со кинеска тема и возбудливи џекпот. Дополнително, ништо не може да биде подобро од активирање на кругот на бонус со само подигање на три симболи кои се совпаѓаат. Ова ви дава лесна шанса да земете еден од достапните џекпот.

Но, треба да обрнете внимание на релативно високата нестабилност. Сепак, тоа е прилично вообичаено кај повеќето игри со џекпот. Значи, генерално, 88 Fortunes ќе се погрижат за вашите аспирации за џекпот.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости