Betsoft го проширува својот пазарен дофат на Романија по договорот од 888 година

Betsoft

2022-12-10

Benard Maumo

На 27 септември 2022 година, Betsoft влезе на постојано растечкиот пазар на iGaming во Романија, откако го потпиша договорот со 888 Holdings. Договорот ќе овозможи наградуваните титули на Betsoft Gaming да го имаат своето романско деби преку 888casino, кое има лиценци во ОК, САД, Онтарио и други јурисдикции за коцкање. 

Betsoft го проширува својот пазарен дофат на Романија по договорот од 888 година

Последниот договор се надоврзува на постоечкиот договор меѓу двете компании кој датира од 2021 година. 888casino го нуди портфолиото на игри на Betsoft Gaming низ регулираните европски пазари како Шпанија, Шведска и Италија. Значи, јасно е дека BetSoft ја означува својата територија во Европа со 888. 

Според договорот, 888 играчи во Романија ќе имаат пристап до наградуваните титули на BetSoft, вклучувајќи ги Take the Bank, Primal Hunt и Stacked. Играчите ќе уживаат и во некоја магија на автоматот Книга на темнината. И како што се очекуваше, казиното работи неколку бонус понуди за добредојде и програми за лојалност, како Клубот 888, каде гејмерите можат да соберат „Поени на играч“ за да добијат награди. 

888casino работи во Романија од 2016 година откако доби зелено светло од Националната канцеларија за коцкање на Романија. Веб-страницата им нуди на романските играчи целосно локализирана содржина на нивниот јазик и валута. Бетсофт онлајн слотови наскоро ќе се приклучи на менито. 

Зацврстување на нивната срдечна врска

Романската индустрија за онлајн коцкање е една од најлибералните во Европа. Најдобрите онлајн казино сајтови прифаќаат романски играчи од 2010 година. Имајте предвид дека земјата има вкупно население од 19,2 милиони, што ја прави примамлива перспектива за развивачите на онлајн казино игри како Betsoft Gaming.

Анастасија Бауер, Шефот за управување со сметки на Betsoft Gaming, рече дека компанијата е воодушевена од беспрекорната интеграција на нејзините игри на 888 казино сајтови. Службеникот коментираше дека Романија е возбудлив пазар за Betsoft Gaming, каде што тие веќе имаат име. 

Таа рече: "Романија е возбудлив пазар за раст за нас и пазар на кој веќе сме добро познати, па со нетрпение очекуваме многу успешно лансирање со 888“

VP B2C Casino на 888, Talya Benyamini, рече дека се воодушевени што им нудат на своите романски играчи динамиката и висококвалитетни онлајн казино игри. Службеникот беше уверен дека локализираните изданија на Betsoft ќе помогнат да се подобри нивниот избор на иновативни и возбудливи игри додека тие продолжуваат да го лансираат ова партнерство на нивните европски веб-локации. 

„Со нетрпение очекуваме да го прошириме нашето партнерство понатаму низ целиот свет во иднина“, рече Бењамини_._

Со седиште во Гибралтар, 888 поседува и работи неколку веб-страници за коцкање, вклучувајќи ги 888casino, 888sport, 888poker и Mr. Green. Овие веб-страници работат во неколку правни јурисдикции за коцкање во Европа, САД и Канада. Затоа, ќе биде значаен чекор напред за BetSoft ако 888 може да ги објави игрите на програмерите на сите 888 веб-локации. 

Betsoft Gaming нуди врвно искуство

На 27 октомври, BetSoft го објави објавувањето на Trinity Reels, кое ветува брза и бесна игра со огромен потенцијал за победа. Авантурата во стилот на Арапски ноќи се случува на мрежа 6x3 со 177.147 победнички начини. Trinity Reels, исто така, го користи популарниот механичар Cascading Reels за да ги постави пулсирањата кои се тркаат за време на играта. 

Како што се очекуваше од Betsoft Gaming, оваа игра доаѓа со стимулации како што се бесплатни вртења, наредени мистериозни симболи и мултипликатори. Тоа не е се! „Симболите на поделба“ на макари од еден до пет обезбедуваат линиите за плаќање да продолжат да растат додека засилувањата на шестата ролна ги надополнуваат вашите добивки. Но, бидете внимателни бидејќи тоа е многу испарлива автомат. 

Анастасија Бауер го опиша Trinity Reels како „спектакуларен; слот кој дава непрекината, извонредна и високо-влијателна игра. Раководителот за управување со сметки во BetSoft рече дека огромниот потенцијал за добивка доаѓа од извонредните поделби на симболи, кои континуирано ги зголемуваат линиите за плаќање. Таа беше уверена дека играта ќе биде хит меѓу љубителите на слотовите. 

Романските играчи можат да играат Trinity Reels на мобилни и десктоп казина. Кога ја пишувате оваа објава, играта е веќе во живо на онлајн казино сајтовите со наградуваното портфолио на Betsoft.

Најнови вести

Црвениот тигар додава Megaways Engine во Blood Suckers на NetEnt
2023-03-28

Црвениот тигар додава Megaways Engine во Blood Suckers на NetEnt

Новости