Jungle Stripes најновото издание на Betsoft

Betsoft

2021-09-13

Katrin Becker

Ова лето, Betsoft ќе го објави Jungle Stripes, нов слот за џунгла. Овој слот на тема џунгла има тигар како примарен лик и може да се пофали со висококвалитетен дизајн и комични слики. Во играта има различни икони на тема тигар, како и цвеќиња, канџи, златни печурки и лисја, кои се симболи со висока плата.

Jungle Stripes најновото издание на Betsoft

Постојат конвенционални симболи на картички од Q, K и A за оние со помала плата. Играта е сместена во средина на бујна џунгла, со пет ролни, три реда и десет активни линии за плаќање. Оваа игра има 97,03 RTP. Максималните можни добивки се 500 пати повеќе од облогот, или 50.000 долари. Од 0,1 до 100 долари, може да се ставаат облози. Има тигар од џунгла што делува како див, месечински распрснувач, повторно врти и дополнителни вртења, како и тигар од џунгла што делува како див.

За играта

Во Jungle Stripes, тигарот не е само крал, туку и ДИВ. Тој може да се прошири за да ја пополни целата ролна кога ќе се појави на ролните 2, 3 и 4, заклучувајќи се на своето место за БЕСПЛАТНИ ОДГОВОРИ и големи џекпот. Добивките се ваши кога тигарот се насмевнува. Освен за Moonglow, дивината може да се користи за замена на кој било друг симбол. SCATTER е Moonglow. КРУГОТ БОНУС се активира кога три растечки месечини ќе се појават на макари 2, 3 и 4. Тие ја трансформираат позадината во ноќ и го активираат БОНУСОТ КРУГ. Ќе добиете 10 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ и подобра можност за победа со зголемените лепливи дивини повторно врти.

Почекајте ги ретките симболи Moonglow, кои делуваат како распрснувачи, додека светлата природа на тропската џунгла го дава тонот! Џунглата стана фасцинантно место за фантастични акции и големи победи, со светлечки цветови од лотос и шарени печурки кои растат од кристалните карпи!

Сместено во живописна џунгла, дејството се префрла од ден во ноќ, со симболи со висока вредност како што се блескави орхидеи, златни габи, бубамари и тигарски канџи; сепак, откривањето на ѕверот со црно-златни пруги е местото каде што се наоѓаат вистинските огромни награди. Понатаму, играчот ја добива нивната прва пресметка за победа, што предизвикува сите преостанати ролни повторно да се закачат, што потенцијално обезбедува пресметка за втора победа. Секвенцата се повторува ако играчот слета друг Wild. Кралот Тигар ќе ги поздрави играчите со широка насмевка кога ќе победат.

Фантастични анимации

Џекпотот 500x е единствениот елемент што може да ги изнервира играчите, но поради средната нестабилност, овој слот има многу подобри шанси да генерира победнички комбинации од другите игри.

Најнови вести

Промоција на Betfinal на Светското првенство 2022 година
2022-11-29

Промоција на Betfinal на Светското првенство 2022 година

Новости