Blueprint Gaming се прилепува на новиот Big Cat King Megaways™

Blueprint Gaming

2020-11-04

Big Cat King Megaways™

Играње на планот им дава моќ на гејмерите во својот најнов слот за авантура, Big Cat King Megaways™, со уникатна карактеристика што им дава повеќе опции за тоа како да ја истражуваат егзотичната игра. Најновата верзија на Blueprint казино играта, која е достапна само на пазарите кои не се во Обединетото Кралство, воведува специјална и ексклузивна функција Spin Booster која ги поттикнува гејмерите да го вртат тркалото до обидот и да направат дополнителни вртења за Бонус игра.

Blueprint Gaming се прилепува на новиот Big Cat King Megaways™

Оваа најнова варијација на механизмот за избирање бесплатни вртења Blueprint, кој им овозможува на гејмерите да ја изберат нивната комбинација за бесплатни вртења наспроти мултипликатор против нестабилност, сега им овозможува на гејмерите да добијат до 50 бесплатни вртења и да имаат поголема веројатност да ја добијат главната награда на играта.

Можности за победа во ова ново издание на Blueprint Gaming: Big Cat King Megaways™

Слот за казино Big Cat King Megaways™, исто така, располага со функционалност за купување бесплатни вртења во бум што нуди директен влез во кругот на бонус со 4 алтернативи за избор. Егзотичните животни го окупираат искуството на игра во новиот Blueprint онлајн казино издание на играта со механизам Megaways™. Со 117.649 можности за победа, играта содржи и ветрови што се вртат и растечки множител на победи во текот на Бонус играта.

Механизмот Megaways™ интегриран во најновото издание на Blueprint е лиценциран од Big Time Gaming, големо име во индустријата.

Слушнете што рече еден врвен директор:

„Big Cat King Megaways™ е развиен за да им даде на играчите поголем избор за тоа како уживаат во нивното искуство со Blueprint Gaming. „Новата функција Spin Booster додава возбудлив пресврт во играта што играчите сигурно ќе ја ценат. Со вртење на тркалото, има повеќе шанси да се обезбедат поголеми победи во Бонус играта“

  • Рече Џо Первис, директор за маркетинг и односи во Blueprint Gaming

Buffalo Rising Megaways™

Иконската колекција на Jackpot King на Blueprint Gaming е зајакната со вклучувањето на една од исклучителните слот игри со најинвеститори, Buffalo Rising Megaways™. Издадена за прв пат во 2018 година, Buffalo Rising Megaways™ стана врвна глобална игра на Blueprint надвор од пазарот во ОК и се најде на шестото место во 2020 година низ целокупната глобална мрежа на онлајн казино игри на компанијата.

Додека стадото што се врти низ ролните во овој традиционален тематски слот, гејмерите сега ќе имаат можност да го започнат прогресивниот модел на џекпот и да постигнат големи победи од Кралот на тркалата, кој произведе многу милионери од неговото претставување. Додавањето на Buffalo Rising Megaways™ во серијата Blueprint Jackpot King ќе ја прошири привлечноста на играта до нова група играчи кои сакаат да играат слотови каде што можат да заработат големи награди од секое вртење и влог.

Џо Первис, директор за маркетинг и односи во Blueprint Gaming, рече: „Наплатата е вклучена додека Buffalo Rising Megaways™ го добредојде влезот во нашата серија титули на Џекпот Кралот“

„Оригиналниот наслов со неговите каскадни ролни и класичната тема се покажа како многу популарен кај широк спектар на играчи. Целосно очекуваме оваа најнова верзија Џекпот Кинг да резонира кај новата публика, како што беше случај со неколку постоечки наслови кои сега го има водечкиот прогресивен систем за џекпот“

Што да знаете за Blueprint Gaming?

Компанијата е со седиште во Њуарк, Обединетото Кралство. Тие рендерираат слотови за казино во живо веќе неколку години. Токму нивното преземање од страна на групата Гауселман во 2008 година им помогна да бидат многу поистакнати. Овој германски бизнис е познат по своето лого за среќно сонце и одржува живи казина и слот сали. Бидејќи Блупринт се чини дека успеа да формира сојузи со големите фирми за коцкање.

Фактот дека слотови не треба преземање ги прави достапни со многу од денешните онлајн казина. Блупринт е акредитиран во Алдерни, каде што нивните игри се предмет на највисоки критериуми за тестирање.

Најнови вести

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина
2022-09-17

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина

Новости