Надградба на дизајнот на UI/UX на Booongo Rolls

Booongo Gaming

2021-09-03

Eddy Cheung

Бунго, ан развивач на онлајн казино игри, го ажурираше и го надгради својот софтвер за промо интерфејс со цел да изгради посилна врска помеѓу главната игра на секоја од своите игри и неговите гејмифицирани карактеристики.

Надградба на дизајнот на UI/UX на Booongo Rolls

Подобрувањата на Promo UI 2.0 ќе се имплементираат во три фази, според бизнисот. Најпрво ќе воведе нов систем на виџети кој ќе ги покрие сите негови промотивни елементи, вклучително и неизмерно популарните турнири за HYPE, падови на награди, враќање на готовина и понудата на Џекпот што наскоро ќе биде објавена.

Подобрени карактеристики

Под новото копче за икона за промотивен интерфејс, ќе ги најдете новите виџети што се склопуваат и се прошируваат. Сите тие се создадени за да го подобрат искуството на играчите низ постојано растечкото портфолио на онлајн слотови на Booongo.

Во втората фаза се ажурираат скокачките прозорци на студиото во играта, кои откриваат витални информации како што се промо предупредувања, бесплатни облози и други стимулации што им се презентирани на играчите.

Последниот чекор од надградбата ќе содржи редизајн на сите интерфејси за игри, што ќе им олесни на играчите да ги разберат условите и условите на тековните промотивни програми, како што се таблите на водачи на турнирите и наградните фондови.

Booongo во соопштението за печатот опишува што е ново во Promo UI 2.0 изјави дека подобрувањата се наместени за мобилни уреди и таблети каде просторот е ограничен за да се гарантира дека виџетите нема сериозно да се мешаат во главната игра на секој слот.

Надградби за да се обезбеди позитивно корисничко искуство

Дебито на новоподобрениот Промо интерфејс доаѓа по неодамнешните промени на корисничкиот интерфејс и корисничкиот интерфејс во портфолиото за игри на Booongo. Овие подобрувања, според компанијата, ја демонстрираат нејзината посветеност да обезбеди „високо извонредно искуство за играње“ на нејзината постојано растечка база на играчи.

Јуриј Муратов, раководител за управување со сметки и развој на бизнисот на Booongo, истакна дека „алатките за гејмификација се неверојатно значајни во денешната индустрија“ и дека новововедените подобрувања на дизајнот на компанијата се важен чекор кон „обезбедување непречено корисничко искуство на сите канали“. Г-дин Муратов истакна дека нивните игри сега се преполни со промо алатки благодарение на новите склопливи и проширливи графички контроли, кои „не создаваат премногу прекини во основната игра, што на крајот е главната привлечност за играчите“

Додека го проширува своето присуство на повеќе пазари, Бунго прави подобрувања во својата понуда. Преку партнерства со големи локални оператори како што се DoradoBet и Sellatuparley, меѓу другите, компанијата ја зајакна својата позиција во Латинска Америка, регион кој неодамна се бранеше. Таа, исто така, потпиша договор за снабдување со содржина со новодојдениот CatCasino во индустријата, давајќи му пристап до целото портфолио на слотовите на вториот. Источна Европа, скандинавскиот регион, Русија, Нов Зеланд и Канада се сите пазари за кои е заинтересиран Booongo, а новото место за дигитални игри, кое беше создадено само на почетокот на оваа година, е фокусирано на нив.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости