Топ 10 Bwin.Party Онлајн Казино

Bwin.Party е една од најголемите светски компании што нуди спортско обложување, покер, бинго и слот казино онлајн игри. Таа всушност беше формирана во 2011 година преку спојување на Bwin Interactive Entertainment и Partygaming.

Bwin развива сопствен софтвер и системи за поддршка за своите онлајн казина. Соработува и со надворешни добавувачи на содржини. Во февруари 2016 година, Bwin.Party беше купена од Entain, поранешна GVC Holdings, за 1,7 милијарди фунти. Entain сè уште го задржува брендот Bwin поради неговата популарност кај гејмерите кои играат онлајн казина. Bwin, со текот на годините, беше вклучен во спортско спонзорство. Тие моментално ги спонзорираат ФК Келн, Борусија Дортмунд, Валенсија ЦФ и белгиската Јупилер Про лига.