Топ 10 Caleta Онлајн Казино

Работејќи надвор од Бразил и Гибралтар, Caleta Gaming развива и обезбедува неверојатни софтвер за игри за онлајн казина. Нивното портфолио е многу разноврсно, достапно и на десктоп и на мобилни платформи. Софтверот за коцкање на Калета се напојува со иновативна GP5 платформа која ги фаворизира слотови игрите.

слотови фанови кои сакаат да играјте во онлајн казина може да уживате во насловите на видео слотови Caleta како што се Astro Wild и Viking Madness. Од друга страна, неговата листа на бинго игри ги вклучува Бинго Бетина и Сењорита Калавера додека понудите на кено вклучуваат Банана Кено и Волшебно Кено. Оние кои сакаат да се обидат да играат лотарија во онлајн казино можат да го проверат Atomico Lotto.

По кои казино игри е најпознат Калета?