Топ 10 Elk Studios Онлајн Казино

Основано во 2022 година, Elk Studio е снабдувач на софтвер за онлајн казино со седиште во Шведска, кој привлече внимание од светот на игрите поради нивната експертиза во производството на казино игри. Иако компанијата не е развивач на софтвер за игри во живо, Elk Studio се фокусира на категоријата видео-слотови казино игри, омилена меѓу коцкарите.

Популарните игри од Elk Studios ги вклучуваат The Lab, Hong Kong Tower, Wild Toro, Route 777 и Wild Seas. Слотовите игри од давателот имаат јасна интерфаза, богата со графика и може да се играат на мобилни уреди. Подолу е листа на врвни онлајн казина каде што коцкарите можат да играат онлајн казино игри од Elk Studios.

Elk Studios е казино игра провајдер кој се наоѓа во Стокхолм. Казина кои ги користат студиото Elk софтвер откриваат дека многу од игрите наскоро стануваат омилени на нивната база на клиенти. Компанијата е позната по производството на игри како Birthday, Platooners и нова која излегува наречена Joker Gems.

Section icon

Најнови вести

Што го прави Elk Studio толку популарно?
2020-11-03

Што го прави Elk Studio толку популарно?

Elk Studios е еден од најмладите играчи во лигата на даватели на игри, кој е основан дури во 2013 година висококвалитетни слот игри кои се специјално наменети да се користат на мобилни уреди и мобилни казина.