Добавувач на казино во живо на годината: Evolution Gaming

Evolution Gaming

2021-09-15

Ethan Tremblay

На овогодинешното доделување на EGR (eGaming Review) B2B награди, Еволуција игри беше награден за снабдувач на годината во живо казино втора година по ред, како и ја доби титулата Повеќеканален добавувач на годината.

Добавувач на казино во живо на годината: Evolution Gaming

Evolution ја освои наградата Live Casino Supplier над осум други провајдери од потесниот избор и наградата за повеќеканален добавувач за прв пат над 11 други. Откако започнаа EGR B2B наградите во 2010 година, Evolution Gaming ја освои наградата за снабдувач на годината во живо во казино девет пати по ред, што е извонредна непрекината серија.

Повеќе победи за брендовите на Evolution Group во следните области ограничија уште една година на значителен развој и достигнувања за компанијата:

Еволуцијата за нивната колекција на игри на маса и емисии на игри засновани на RNG во First Person, од кои сите се карактеризираат со извонредно 3D анимирано искуство со игри и уникатното копче „Go-Live“ на Evolution, ја освои наградата Innovation in RNG Live Casino.

NetEnt и Црвен тигар ја сподели наградата „Иновација во обезбедувањето слот“ за нивниот комбиниран развој на Gonzo's Quest Megaways™, Kulta-Jaska Megaways™ и Dragon's Fire iNFINIREELS™.

NetEnt беше прогласен за победник на наградата за снабдувач на софтвер за мобилни игри на годината.

Порака на извршниот директор

„Овие претходни 12 месеци видовме дека Evolution повторно ги поместува границите, работејќи неуморно за да ја прошириме нашата позиција како број еден добавувач на Live Casino на сè поконкурентен пазар“, изјави Мартин Карлесунд, извршен директор на Evolution Group по церемонијата на доделување награди. Нашиот тим неуморно работеше за да ја задржиме нашата позиција како водечки снабдувач на казино во живо и да им обезбедиме на играчите неверојатно искуство во казиното во живо. „Знам дека зборувам за сите во Evolution кога велам дека сме воодушевени што ја задржавме оваа награда“, заврши тој.

Коментар на судијата

„Еволуцијата продолжува да го води патот во иновациите за игри во казино“, рекоа судиите, додавајќи дека брендовите на Групацијата постигнале „извонреден спој на вештина и искуство, како и некои исклучително успешни нови лансирања на многу конкурентен пазар“

Порака на директорот за производ во Evolution Group

„За брендовите на Evolution Group да бидат прогласени за најдобри добавувачи во толку многу категории на награди е навистина голема чест“, рече Фредрик Бјурле, директор за производи во Evolution Group, прифаќајќи ги наградите во име на Evolution, NetEnt и Red Tiger. Добивањето на добавувач на годината во живо казино 12-та година по ред е неверојатно достигнување со кое сите сме исклучително горди.

Со додавањето на компании како NetEnt и Red Tiger во групата во текот на минатата година, тоа е исто така доказ за моќниот статус на Evolution Group. Сега нудиме неверојатна палета на најдобри решенија во класата за операторите и нивните играчи низ казино во живо, игри на маса и слотови RNG, како што е докажано со овие награди, како и нова генерација на емисии на онлајн игри во живо.

Наградите EGR B2B, чиј домаќин е Deloitte, ги почитува и ги признава врвните даватели на услуги во бизнисот со онлајн коцкање, признавајќи ги достигнувањата на добавувачите од сите главни дисциплини за е-игри, како што се софтверот за обложување и игри, мрежи, мобилни, плаќања, регрутирање, ИТ , и инфраструктура.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости