Еволуција дебитира во живо вертикали во Аргентина, провинцијата Буенос Аирес

Evolution Gaming

2022-01-21

Ethan Tremblay

Коцкањето преку Интернет никогаш не е задоволително без играње игра или две од Evolution. Овој специјалист за игри на казино во живо е познат по своите иновативни и интерактивни вертикали во живо во најдобрите онлајн казина.

Еволуција дебитира во живо вертикали во Аргентина, провинцијата Буенос Аирес

Па, тоа е она што играчите на казино во аргентинската провинција Буенос Аирес и автономниот град Буенос Аирес треба да го очекуваат од 17 декември 2021 година, понатаму. Продолжете да читате за да ги знаете деталите за договорот.

Водечко портфолио на казино во живо во светот

По акредитацијата, Еволуција игри ќе ги снабдува своите светски водечки вертикали на казино во живо на новорегулираниот пазар на iGaming во провинцијата Буенос Аирес. Договорот ќе овозможи онлајн казината во главниот град на Аргентина да ги снабдуваат игрите во живо на Evolution како Lightning Roulette, Lightning Blackjack, Live Craps, Cash or Crash, Crazy Time, Gonzo's Quest Treasure Hunt и многу други.

Договорот вклучува и живи вертикали на казино од Езуги на Evolution. Ова ги вклучува игрите како Andar Bahar, Dragon Tiger, Auto Roulette, Hybrid Blackjack, итн. И, се разбира, љубителите на онлајн слотови ќе добијат ретко задоволство од брендовите на програмерите како Red Tiger, Big Time Gaming и NetEnt. Вториот е креатор на иконски наслови, главно, Starburst и Gonzo's Quest.

Evolution веќе има договор со BetWarrior, водечко онлајн казино во регионот, да ги снабдува своите игри во живо преку www.betwarrior.bet.ar. Исто така, најновата сертификација значи дека Evolution ќе ги обезбеди своите игри во автономниот град Буенос Аирес. Градот е речиси блиску до регулирање на игрите во живо, што значи дека Evolution лесно ќе влезе на овој пазар кога регулацијата ќе биде успешна. 

Возбудливо време за операторите на онлајн коцкање

Како што се очекуваше, Evolution побрза да коментира за својот последен успех во проширувањето. Според Моника Умана, шеф за операции на Evolution LATAM, договорот означува возбудлив период за гејмерите и операторите во провинцијата Буенос Аирес и автономниот град Буенос Аирес. Таа рече дека Evolution има репутација дека е прва на пазарот за операторите и нивните игри се најдобри на пазарот за онлајн коцкање. 

Умана продолжи дека Evolution веќе нуди повеќе игри во живо во провинцијата Буенос Аирес. Ова ги вклучува класиците како Рулет и Блек Џек, како и наградуваниот рулет Молња. Таа додаде дека ќе има и широк избор на слотови од NetEnt и Red Tiger. Конечно, Umana заклучи дека компанијата секогаш ќе гледа да развива иновативни наслови.

Запомнете дека Evolution станува првиот давател на онлајн казино игри во провинцијата Буенос Аирес и автономниот град Буенос Аирес. Овие две се најнаселените области во Аргентина и се регулирани одделно. Тоа е дефинитивно огромна пресвртница за плановите за проширување на Evolution.

Партнер на Evolution и Betway во САД

Во другите вести за проширување, Evolution уште во октомври објави дека склучил договор со Betway во сопственост на Супер групацијата за снабдување на своите онлајн казино игри. Договорот значеше дека Evolution сега е активна во Пенсилванија и Њу Џерси, каде што Betway е познато име. Игрите опфатени во зделката се Блек Џек, Рулет, Бакара и бројни варијанти на покер. 

Ентони Веркман, извршен директор на Betway, коментираше дека играчите на Betway во двете држави сега ќе уживаат во игрите во живо на Evolution од светска класа преку платформата. Тој додаде дека Betway и Evolution имаат долгогодишна врска, а компанијата е уверена дека нивните играчи ќе бидат воодушевени од најновото дополнување.

Од друга страна, Џеф Милер, комерцијален директор на Evolution за Северна Америка, рече дека ширењето на САД фаќа чекор. Тој продолжи дека компанијата не може да биде повозбудена да работи со Betway. И за да се сумира, Милер рече дека Evolution со нетрпение очекува да му помогне на Betway да постигне успех во двете држави и многу други во иднина. 

Молња Блек Џек оваа празнична сезона

Во меѓувреме, Evolution објави рано божиќно уживање за сите фанови на блек џек во живо. Компанијата дебитираше Lightning Blackjack, најновиот учесник во нејзината серија на игри Lightning. Како и обично, оваа уникатна и наелектризирана игра Блек Џек доаѓа со подобрени множители дадени по победата на рака. 

Ако гејмер освои две последователни раце, се додава множителска вредност помеѓу 2x и 25x. Поточно, играчите добиваат множител ако создадат вредност на раката од 4-17, 18, 19, 20, 20 или Блек Џек. Накратко, мултипликаторот се однесува на следната рака.

Имајќи го тоа на ум, играчите добиваат исплата од 1:1 за стандардна рачна победа и 3:2 за правење Блек Џек. Во овој случај, создавањето на BJ е да имате 21 со првите две картички. И за да ја направите вашата игра уште подобра, оваа игра доаѓа со свој лист за измами, што е малку изненадувачки и има RTP погодно за играчите од 99,56%. 

Еве што рече главниот директор за производи на Evolution, Тод Хаушалтер: „Крајно време е да го донесеме нашиот бренд Lightning на омилениот Блек Џек на играчите. Бевме многу внимателни да ја зачуваме вистинската суштина на Блек Џек додека додаваме дополнителни слоеви на возбуда со Додадени множители на молња. Крајниот резултат е прекрасна игра која им дава можност на играчите да имаат подобрени исплати додека сè уште ја играат играта онака како што беше првично замислена - и мислам дека на играчите ќе им се допадне!"

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости