Топ 10 European Roulette Онлајн Казино

Европскиот рулет е во и надвор од копнените казина со векови. Но, во денешно време, класичната игра е попозната како Европски рулет онлајн.

На оваа страница сакаме подетално да го разгледаме најдоброто онлајн казино Европски рулет. Со толку голема разновидност на пазарот, важно е навистина да се знае кој е најдобриот европски рулет преку Интернет, заедно со различните начини за играње Европски рулет онлајн.

Најдобри европски казина за рулет

Најдобри европски казина за рулет

Првото нешто што секој коцкар се прашува кога сака да игра Европски онлајн рулет е: Што е најдобрата онлајн казино игра да победите и, исто така, кое е најдоброто онлајн казино Европски рулет?

За среќа, и ние бевме таму и излеговме од другата страна со одговорот. Затоа нашите експерти поминаа месеци тестирајќи ги новите и различни верзии на онлајн европски рулет - со оглед на огромната разновидност.

Она што е важно да се знае е дека не се толку игрите или распоредот на масата на секоја од нив, туку самото онлајн казино.

Затоа составивме топ листа на најдобрите онлајн казина за европски рулет, кои ги нудат не само најдобрите игри, туку и бонуси и максимална безбедност.

Најдобри европски казина за рулет
Европски правила за рулет

Европски правила за рулет

Европскиот рулет онлајн не е ништо повеќе од дигиталната верзија на познатата казино игра која се наоѓа во сите копнени казина. Главните елементи на играта се карактеристичното тркало за европски рулет и масата за европски рулет.

Во споредба со другите игри, правилата за европски рулет генерално нудат 97,30% RTP на играчите, што е доста високо. Ако се спореди со американската верзија, европскиот рулет добива многу за играчите.

Во основа, на најпопуларна онлајн казино игра - како што им е познато на многумина - е европската верзија која содржи 37 слотови, облози внатре и надвор и познатото тркало.

Во зависност од облогот направен од играчот, добивките може да варираат помеѓу 1:1 или 35:1. Се разбира, постојат многу правила за игра на европски рулет што треба да ги научите за правилно да ја совладате играта.

Европски правила за рулет
Европски варијации на рулет

Европски варијации на рулет

Ако зборуваме за главните сорти на европски рулет, ние главно зборуваме за американски рулет и француски рулет. Сите три верзии се основни на онлајн казината, кои се секогаш присутни.

Главната разлика помеѓу масите за казино Рулет е тоа што тркалото за американски рулет има 38 броеви, бидејќи има слот кој е познат како „00“. Ајде да ја погледнеме разликата Рулет Американска и Европска разлика:

КарактеристикаАмерикански рулетЕвропски рулет
Број на џебови38 (1-36, 0, 00)37 (1-36, 0)
Дополнителен џебДвојна нула (00)Никој
Раб на куќата5,26%2,70%
Видови облозиВнатре и надворВнатре и надвор
Облози за повикДостапноДостапно
Популарно воСоединети ДржавиЕвропа
RTP94,74%97,30%
Затворско правилобрДа
Европски варијации на рулет
Играјте европски рулет за вистински пари

Играјте европски рулет за вистински пари

Очигледно, кога играте игра како оваа казино игра, адреналинот влегува во сликата кога станува збор за освојување вистински пари. Затоа Европскиот рулет за вистински пари е меѓу најпопуларните игри во светот.

Вообичаено, во вистински пари онлајн Европски рулет, облозите обично варираат помеѓу $1 и $180. Овие ограничувања доаѓаат од класичните табели, кои се префрлија на интернет за да играат Европски рулет онлајн за пари што е можно поблиску.

Единственото нешто што недостасува е можноста за користење најдобрите начини на плаќање преку Интернет, направете депозит кај нив и уживајте во поволностите како бонус.

За да го направите ова на најдобар можен начин, им препорачуваме на нашите читатели да играат Европски рулет онлајн за вистински пари од оваа страница овде, бидејќи ги избравме само најдобрите во најдобрите онлајн казина на годината.

Европски стратегии за рулет

Акумулирани во текот на стотици години, шансите за европски рулет, исто така, беа сериозно изменети со различни стратегии.

Најдобрите стратегии за рулет се Martingale, Reverse Martingale, D'Alembert, Fibonacci и системот на Џејмс Бонд. Овие стратегии дозволуваат различни типови на облози, што може драстично да ги промени коефициентите на табелата за европски рулет.

Она што навистина го прават овие стратегии е да им дадат на играчите подобри коефициенти со шансите и предностите на куќата, без разлика дали прават мали облози во Европски рулет или некои многу софистицирани.

Важно е да се внимава на Калкулатор за шансите за европски рулет, да се знае кој рулет има шанси за европско тркало да се избере.

Играјте европски рулет за вистински пари
Бесплатен европски рулет - демо верзии

Бесплатен европски рулет - демо верзии

Во моментов има стотици бесплатни онлајн маси за европски рулет. Предноста на бесплатното онлајн играње Европски рулет е тоа што им овозможува на играчите да ја откријат играта, додека ги практикуваат различните стратегии.

Згора на тоа, бесплатниот европски рулет преку Интернет драстично го намалува ризикот од губење пари - што го прави уште попрепорачливо за новите играчи или оние со низок буџет.

Бесплатен европски рулет - демо верзии
Играјте европски рулет со бонус за казино

Играјте европски рулет со бонус за казино

Бонуси и промоции се клучен дел од играта на маса, исто како и сите други игри во онлајн казино. Затоа, за да уживаат во најдоброто казино за рулет, играчите треба да имаат интересна разновидност. Ова се бонусите што сакаме да ги гледаме за играње Европски онлајн рулет:

  • Бонус за добредојде
  • Бонус за повторно вчитување
  • Бонус за враќање на готовина
  • Бонус без депозит
  • ВИП бонус
Играјте европски рулет со бонус за казино
Европски провајдери на софтвер за рулет

Европски провајдери на софтвер за рулет

Бидејќи онлајн европски рулет не е било која игра, играчите не можат да се потпрат ниту на кој било провајдер на софтвер. Играчите можат веднаш да кажат кога играта им припаѓа на Microgaming, NetEnt, Playtech и особено Evolution Gaming.

Меѓу 100+ провајдери на софтвер во индустријата, најдобрите моментално се Playtech и Evolution Gaming, со оглед на нивниот огромен фокус на онлајн рулетот, заедно со сите карактеристики како што се 0 и 00, „Tiers du Cylindre“ и повеќе опции за обложување.

Список со зборови за европски рулет

Овде им оставаме на нашите читатели кратка листа на зборови за да дознаат повеќе детали за Европскиот рулет:

  • Слободен нула рулет - Станува збор за европска или француска верзија, кои имаат само едно 0, наместо две.
  • Црвена или црна - Сите овие се бои различни од 0. Тие се и надворешни облози, кои имаат коефициент 1:1.
  • Земји со топки - Ова се однесува на местото каде топката слета откако дилерот ќе го придвижи тркалото за европски рулет.
  • Избран број - Бројот или разновидноста на броеви избрани од играчот, што може да резултира со победа или загуба.
Европски провајдери на софтвер за рулет

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Дали некогаш сте ги пресметале шансите да добиете облог во рулет? Рулетот е лесна игра заснована на среќа која изненадувачки вклучува многу математика. Значи, за да ги подобрат своите шанси за победа, играчите мора јасно да ги разберат шансите за рулет.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кое е најдоброто онлајн казино за играње Европски рулет?

Тоа зависи од вкусот на играчот, бидејќи секој играч има различни преференции. На Online CasinoRank, можете да ги најдете најдобрите онлајн казина за играње Европски рулет со прегледување на најдобрите казина на годината.

Може ли да играм Европски рулет онлајн?

Сите играчи кои се полнолетни и се наоѓаат на место каде што е дозволено iGaming можат да пристапат до Европски рулет во најдобрите казина.

Што е европски рулет?

Европскиот рулет е една од трите главни варијанти на рулетот, кој потекнува од Европа како што кажува неговото име. Има 37 слотови и вкупна веројатност за победа од 97,30%.

Која е разликата помеѓу европскиот рулет и американскиот рулет?

Главната разлика е во тоа што Американскиот рулет има 38 слотови и повисок раб на куќата, со што се намалува веројатноста за победа на играчот.

Дали европскиот рулет е фер?

Тоа ќе зависи од казиното што го нуди, па затоа е клучно да изберете лиценцирано и регулирано онлајн казино. Со CasinoRank, можете да ги најдете најдобрите и најбезбедните онлајн казина кои нудат игри со европски рулет, обезбедувајќи безбедност и правичност.