Evolution Gaming Inks Live Casino Договор со CBN Limited и AGLC

Evolution Gaming

2021-04-10

Eddy Cheung

Месецот март веќе убаво се обликува за Evolution Gaming и канадските онлајн казино играчи во живо. Тоа е после Еволуција објави на 16 март 2021 година дека Канадска банкарска компанија, Limited (CBN) и Алберта игри, алкохол и канабис (AGLC) се договорија фирмата да нуди онлајн казино игри во живо на нивните национални места за лотарија.

Evolution Gaming Inks Live Casino Договор со CBN Limited и AGLC

По новиот договор, CBN ќе ги обезбеди ексклузивите на Evolution Gaming, иако подлежат на локалните закони во секоја јурисдикција со CBB лотарии. Гејмерите ќе имаат беспрекорен пристап до понудите на онлајн казино во живо напојуван од Evolution преку нивните лаптопи, мобилни телефони и таблети.

Играчите во земјите со лотарија CBN ќе уживаат во каталогот на игри во живо на Evolution кој се состои од популарни наслови како Lightning Roulette, Crazy Time и Mega Ball. Играчите ќе пристапуваат и до варијанти на игри на маса во живо на Evolutions, како Live Blackjack, Live Craps, European Roulette и American Roulette. И да, договорот ќе му овозможи на CBN да пристапи до сите наслови на игри во прво лице на Evolution Gaming базирани на RNG.

Реакција од Evolution и CBN

Се разбира, и двете страни беа над Месечината откако го потпишаа овој профитабилен договор со кој двете компании ќе ги прошират своите операции.

Крег Баскомб, финансиски директор и претседател на CBN Limited, рече дека компанијата е навистина задоволна што работи со лидерот во индустријата во одделот за казино во живо. Тој додаде дека Evolution може да се пофали со докажано искуство низ Европа, Северна Америка и Канадските лотарии, што ги прави фаворити за профитабилниот проект.
Тој рече: „Се чувствуваме сигурни дека еволуцијата е богата и разновидна измешана од онлајн казино и игрите во забавен стил ќе бидат навистина многу популарни кај нашите милиони играчи на лотарија“

Кфир Куглер, регионален менаџер за територија на Evolution Gaming, Латинска Америка и Африка, исто така го опсипуваше договорот со пофалби. Тој рече дека компанијата е многу горда што е избрана од CBN Limited за проектот со повеќе земји да ги пренесе своите игри до играчите на новите пазари.

AGLC ќе понуди шест онлајн казино игри во живо на Evolution

Во меѓувреме, Evolution Gaming објави на истиот датум дека AGLC (Alberta Gaming, Liquor & Cannabis) ќе ги дебитира своите шест игри со дилери во живо. Достапните наслови на игри вклучуваат Бесконечен Блек Џек, рулет, Live Ultimate Texas Hold'em, и Бакара. Уште подобро за неговите B2B партнери, веќе се во тек плановите за зголемување на библиотеката за игри во живо на Evolution во месеците што следат.

Со тоа кажано, Еволуција во живо казино игри веќе се достапни на веб-локацијата PlayAlberta.ca на A GLC. Ова е безбедна и регулирана локација за коцкање што може да ја играат Албертанци на возраст од 18 и повеќе години. Како и онлајн игрите во живо на CBN, овие игри ќе бидат достапни преку паметни телефони, таблети и десктоп компјутери.

Комерцијалниот директор на Evolution, Џеф Милар, рече дека потпишувањето на договорот за AGLC е уште еден горд повод за компанијата бидејќи изгледа да доминира на канадскиот пазар. Тој додаде дека компанијата е посветена на испорака на производи за онлајн игри со врвен квалитет за Албертанците на најзабавен можен начин.

Интересно е тоа што AGLC е третата лотарија на канадска влада која нуди портфолио на игри во живо на Evolution. Ова е по претходните успешни лансирања за корпорацијата за лотарија на Британска Колумбија (BCLC) и Лото-Квебек. Сега, ова го зголемува бројот на четири откако го потпиша договорот CBN Limited. Генерално, Evolution Gaming прави неспоредлив напредок во индустријата на онлајн казино во живо.

Нешто за канадската банкарска компанија

Основана во 1897 година, CBN е канадска компанија за печатење позната по тоа што ја снабдува Банката на Канада со своите банкноти од 1935 година. Компанијата има и други клиенти низ целиот свет, вклучувајќи централни банки, поштенски услуги, национални лотарии итн. Освен банкноти, CBN произведува раѓање уверенија, возачки дозволи, купони, пасоши и други безбедносни свесни документи. Сите места за лотарија и игри на CBN ширум светот обезбедуваат иновативни, безбедни и фер производи за коцкање. Компанијата има повеќе од 25 години во индустријата за лотарии и игри.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости