Сите очи на индиските играчи како Езуги го дебитира Лаки 7

Ezugi

2021-07-27

Benard Maumo

Со повеќе од 760 милиони корисници на паметни телефони, Индија е еден од најатрактивните пазари на онлајн казино. Како таков, Езуги не остава ништо на случајноста откако го објави дебито на Лаки 7 и студио со индиска тематика на 31 мај 2021 година.

Сите очи на индиските играчи како Езуги го дебитира Лаки 7

Оваа игра со 32 карти е најновото лансирање на играта од овој бренд на Evolution. Брзата игра на маса ги вложува сите свои напори во грабање коцкарскиот дух на индиските гејмери.

Лансирање на казино студио со индиска тематика

Интересно е што лансирањето на студиото Лаки 7 се совпаѓа со отворањето на студио со индиска тематика. Токму тука компанијата ќе пренесува индиски омилени казино во живо како Андар Бахар, Тинејџер Пати и Намаст Рулет. Студиото може да се пофали со најновата технологија за играње за да им обезбеди на гејмерите да го добијат најлесното можно искуство во игра.

По лансирањето, Панг Гох од Езуги рече дека Лаки 7 е игра полна со акција со супер брза, но директна игра. Понатаму, тој рече дека играта нуди забавно искуство кога се игра секое онлајн казино компатибилно со десктоп или мобилен телефон. Панг Гох заврши со изјавата дека страничните облози ќе и дадат на играта сосема нова димензија полна со избори и победнички потенцијали.

Нешто за играта

Прво и основно, Ezugi's Lucky 7 е игра со карти инспирирана од Индија, која може да се игра на кое било казино во живо. Очекувано, 7 е „магичниот“ број. Овде, играчите треба да предвидат дали следната карта извлечена од палубата е над или под 7. Толку е едноставно!

Во меѓувреме, играта користи осум палуби со карти, а дозволен е неограничен број на гејмери. Карта за сечење е поставена приближно ¾ низ чевелот, при што чевелот се заменува откако ќе стигне до оваа картичка.

Достапните главни опции за обложување на Лаки 7 се:

  • Под 7 - исплаќа 1:1.
  • Над 7 - исплаќа 1:1.
  • 7 – исплаќа 11:1.

За дополнителна забава и потенцијал за победа, Lucky 7 исто така им дозволува на играчите да се обложуваат на странични облози. Овие облози може да се стават заедно со главниот или самостојно.

Достапните странични облози вклучуваат:

  • Црвено – исплаќа 0,98:1.
  • Црното – исплаќа 0,98:1.
  • Дури – исплаќа 1,1:1.
  • Чудно – исплаќа 0,8:1.

Од витално значење е да се забележи дека дилерот издвојува по една карта на секој круг. Па, како знаете дека сте ја добиле играта?

Дилерот ќе прикаже една карта свртена нагоре во центарот на табелата по завршувањето на секоја рунда на обложување. Ако поделената карта е 7, тогаш облозите Под 7 и Над 7 се враќаат минус 50%. Останатите облози се подмируваат, во зависност од резултатот на извлечената карта.

Како да се победи редовно во Лаки 7

Ако сè уште сте тука, очигледно е дека сте заинтересирани да играте Lucky 7. Но, држете ги вашите коњи! Иако оваа игра на среќа изгледа толку јасна на хартија, собирањето победи е поинаква игра со топки.

Значи, за да победите на Лаки 7, треба да го изберете вистинскиот облог. Типично, најпрофитабилниот е непарниот облог (3,5,7,9), кој има повеќе од просечна стапка на RTP од 96,92%. Црвено-црните странични облози исто така не работат лошо, со по 95% RTP.

Сепак, главните облози, па дури и облозите нудат болно ниски стапки на RTP од 92,3%. Сега ова ги прави забранета зона ако сакате почесто да победувате во оваа игра со карти.

Започнете со репродукција!

Сега кога ги знаете основите на играта и типот на облог што треба да го изберете, време е да добиете дел од акцијата. Работата е да започнете со помали облози и постепено да го зголемувате влогот додека играта станува поексплицитна.

Можете исто така да ја користите одликата за статистика на дното на екранот за да ги видите вашите претходни резултати и да ги пресметате вашите следни потези. И да, играјте го Езугис Лаки 7 само на најдобрите онлајн казина за да уживате во фер игралиште. Уживајте!

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости