Топ 10 Igaming2go Онлајн Казино

Лансиран во 2007 година, Igaming2go е развивач на софтвер за онлајн казино игри со седиште во Словачка. Нивните игри се кодирани во HTML5, што овозможува беспрекорна интеграција со платформата на операторот за игри и им овозможува да работат на сите видови уреди како таблети, телефони и компјутери.

Иако бројот на игри што ги нудат е мал, тие се преполни со карактеристики и се мијат во живописни бои со фантастични звучни ефекти и графика. Тие исто така обезбедуваат мал избор на игри на маса како што се блек џек, покер и рулет покрај нивните слот игри. Тие се дел од групата Novomatic Interactive и одличен пример за квалитетни развивачи на игри на пазарот на казино.