iSoftBet

December 31, 2022

iSoftBet го лансираше Hot Shots Megaways инспирирани од Светското првенство

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Најпрестижното фудбалско натпреварување веќе е во тек во Катар. Овој турнир претставува одлична можност за спортските обложувалници да заработат на 64-те висококонкурентни натпревари. Но, за онлајн коцкарите, можете да навивате за вашиот омилен тим и да играте некои врвни онлајн казино игри со фудбалска тема, како Hot Shots Megaways by iSoftBet.

iSoftBet го лансираше Hot Shots Megaways инспирирани од Светското првенство

Објавено на 15 ноември 2022 година, ова онлајн казино игра се игра на табла 6x3 која може да се прошири на 7 реда, активирајќи го механичарот на Megaways. Оваа игра е најновото дополнување на библиотеката на iSoftBet со преку 150 онлајн казино игри, следејќи ги стапките на другите наслови на Megaways, вклучувајќи ги Musketeer Megaways и Majestic Megaways Extreme 4. 

Говорејќи по лансирањето на оваа титула на Megaways, Марк Клакстон, шеф на игри на iSoftBet, рече дека компанијата е воодушевена што ќе ја лансира играта инспирирана од Светскиот куп навреме за турнирот. Официјалниот претставник рече дека играта содржи бројни функции, вклучително и опција за странични облози, Max Megaways и Reel Multipliers. Клакстон заклучи со тоа што беше оптимист дека играчите ќе го сакаат ова ново издание. 

Убаво направен слот машина со фудбалска тема

Темата на овој сосема нов автомат е за фудбалот. Ќе видите две ротирачки фудбалски топки во позадина, што ќе ви даде фудбалска атмосфера веднаш штом ќе ја стартувате играта. 

Настрана, Катар Камел удобно седи на платната маса за време на основната игра, доделувајќи им на играчите неверојатна исплата од 1.000 монети доколку можат да најдат шест од нив. Други симболи со висока плата вклучуваат булдог, јагуар, гепард, елен и петел. 

Во меѓувреме, овој слот на тема Светско првенство има до седум бонус функции, иако двете функции „купи бонус“ се недостапни на најдобрите онлајн казина во ОК. Подолу се главните бонус карактеристики на Hot Shots Megaways:

  • Чаша за топли снимки: Оваа бонус функција може да се појави по случаен избор за време на вртењата и да ги наградува играчите со исход од голема победа или парични преспини.
  • Распрснувачи на голови: Оваа функција може да се појави по случаен избор за време на основните вртења и да ви даде шанса да активирате Cash Respins или VIP Cash Respins. Сепак, тоа не е гаранција!
  • Готовински преспини: Можете да ја активирате оваа функција со слетување на најмалку пет распрснувачи на Златна топка. Ќе започнете со три вртења, кои може да се ресетираат на три ако спуштите друг симбол за расејување. Играчите надвор од Обединетото Кралство можат да купат парични преспини за 100 или 150x. 
  • Макс Мегавејс: Оваа бонус функција може случајно да се активира за време на вртење на основната игра. Ако ја видите анимацијата во заднина „Max Megaways“, тоа значи дека сите победнички начини се активни. Се разбира, ова може да доведе до позначајни победи. 

Запомнете дека победничките симболи се отстранети од ролните користејќи ја функцијата Каскадни макари. Ова значи дека можете да продолжите да создавате што е можно повеќе добитни комбинации на добар ден. Функцијата престанува кога нема да направите добитна комбинација. 

RTP е малку под просекот

Во онлајн коцкањето, RTP на онлајн слот машина е од клучно значење за вашиот успех во врвни онлајн казино сајтови. Повисоко враќање на играчот (RTP) значи долен раб на куќата. Со онлајн слотови, индустрискиот стандард е 96%.

Имајќи го тоа на ум, Hot Shots Megaways има 95,98% RTP, што во превод значи 4,02% куќен раб. Сепак, користењето на функцијата Bonus Buy може да ја зголеми оваа стапка до 96,48%. Фреквенцијата на удари е исто така пријателска со 31,53%, што значи дека една третина од вашите вртења може да биде победа.

Да резимираме, оваа игра е одлично подобрување на двете почетни изданија Hot Shots, со само 243 победнички начини. Потенцијалот за максимална победа од 21.417 пати е речиси двојно поголем од она што ќе го најдете во Hot Shots 2. Hot Shots Megaways дефинитивно ќе им се допадне на многу љубители на онлајн слотовите. Пробајте го!

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести