Мега Мула Џекпот на Microgaming победи по петти пат во 2021 година

Microgaming

2021-11-18

Eddy Cheung

Кога станува збор за светот на џекпот на онлајн казино, малкумина можат да му парираат на Mega Moolah на Microgaming. Оваа прогресивна мрежа на џекпот има исплатено повеќе од 1,4 милијарди евра до денес, со доделени 103 милиони евра само во 2021 година.

Мега Мула Џекпот на Microgaming победи по петти пат во 2021 година

Овој пат, на 4 јуни, играч од Естонија (се разбира, не се знае името) освои неверојатни 6,6 милиони евра играјќи на Optibet.com во сопственост на Entain. Ова е петти пат да се активира овој џекпот најдобрите онлајн казина во 2021 година. Тоа е исто така 100-ти пат кога прогресивот на џекпот се бара од неговото лансирање.

Официјални изјави

Според извршниот директор на Microgaming, Џон Колман, компанијата е воодушевена што може да биде сведок на уште една колосална победа на џекпот оваа година. Тој во име на компанијата упати честитки до играчот и онлајн казиното. Г-дин Колман заврши велејќи дека ова е значајна пресвртница за прогресивната мрежа на џекпот на Microgaming.

Од друга страна, CPO во Optibet, Крис Дејвис, рече дека страницата за коцкање била воодушевена кога ја добила веста дека еден од нејзините играчи го освоил легендарниот џекпот на Мега Мула. Тој рече дека ова е првиот мега џекпот на Optibet.com. Честитки за среќниот играч!

Резиме на други победи на Microgaming во 2021 година

На 27 април 2021 година, легендарниот Мега Мула постави сосема нов рекорд на исплата откако еден белгиски играч заработи огромни 19,43 милиони евра во Наполеон Спорт и Казино. Осумцифрената награда ја означи досега најголемата добивка на Мега Мула џекпот. Понатаму, оваа победа значи дека Mega Moolah сега по втор пат го собори рекордот за најголема исплата на онлајн слот.

Интересно, оваа победа доаѓа дури и пред да се спушти прашината за победата на Microgaming во WowPot од страна на играч од ОК на 14 април 2021 година. Џекпотот беше освоен во казиното 32Red со облог од 80 п. Наградата? Неверојатни 17.529.047,11 евра. Да, ова е најголемата победа на WowPot досега.

Веднаш по победата, друг белгиски играч од Napoleon Sports & Casino го постигна WowPot од 2 милиони евра на 19 април 2021 година. Интересно е да се забележи дека WowPot на Microgaming се ресетира на почетната почетна семе од 2 милиони евра откако беше удрен. Генерално, тоа беа неколку зафатени месеци за Microgaming и среќни за соодветните играчи.

Мега Moolah слот преглед

До овој момент, сигурно веќе истражувате за иконскиот џекпот на Мега Мула, нели? Па, еве неколку работи што треба да ги знаете. Прво, Mega Moolah е онлајн слот 5x3 со 25 фиксни линии за плаќање. Второ, можете да формирате победничка комбинација во оваа игра со слетување на три или повеќе слични симболи на линијата за плаќање почнувајќи од лево кон десно.

На ролните ќе ги забележите шарените симболи А-10 и врвните диви животни. Симболите на животните вклучуваат бивол, слон, жирафа, куду и зебра. Слонот е најплатената икона, која на играчите им дава 0,24x, 2x, 10x, 30x почетен влог по слетувањето 2, 3, 4 или 5 од еден вид.

Во меѓувреме, симболот на лавот ја претставува дивата, која плаќа 0,6x. 5x, 60x или 600x првичниот влог откако ќе постигнете 2, 3, 4 или 5. Како што се очекуваше, дивината го заменува секој стандарден симбол на линијата за плаќање. Уште подобро, добивањето дивина заедно со победничката комбинација со стандардни симболи и дава на вашата исплата 2x повеќекратно засилување.

Но, главната продажна точка на Mega Moolah се достапните џекпот. Во Џекпот бонус играта, можете да ја освоите наградата Мега, Мајор, Мала или Мини. Ќе добиете 1 милион фунти за Мега џекпот, додека Мега џекпот ви дава 10.000 фунти. Саксиите Minor и Mini даваат 100 фунти и 10 фунти, соодветно.

И на крај, оваа игра со џекпот може да се игра со само 25 p и максимум 6,25 фунти по спин. Тоа е игра со мала варијанса со фреквенција на удари од 46,36% и низок RTP од 93,42%. Значи, дали сте подготвени да ја побарате наградата? Треба да бидеш!

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости