Топ 10 Mr. Slotty Онлајн Казино

Mr. Slotty е развивач на видео слотови кој е основан во 2013 година. Со седиште во Вилнус, г. Згора на тоа, игрите зафаќаат само 3,2 MB- или уште помалку- складирање.

Игрите на студиото се компатибилни со веб-прелистувачи и мобилни уреди. Покрај тоа што ги поддржуваат најновите уреди со Android и iOS, тие се компатибилни и со постарата технологија од други добавувачи. Игрите на Mr. Slotty ги поддржуваат и сите јазици и валути, вклучувајќи ги и криптовалутите. Онлајн казина во кои има видео слотови Mr. Slotty вклучуваат 1xBet, Argo Casino и Loki Casino.