Топ 10 NetEnt Онлајн Казино

Net Entertainment, попозната како NetEnt, е во првите редови во светот на онлајн казиното уште од самиот почеток. Кога една компанија успеала толку долго во таква конкурентна индустрија, мора да прави нешто како што треба.

Компанијата е основана во 1996 година на самиот почеток на бумот на dot-com, иако во реалноста, компанијата се враќа уште подалеку од тоа. Предците на NetEnt основаа бизнис со коцкање во 1960-тите, кој ќе стане Cherry, едно од најраните онлајн казина во светот.

Со седиште во Шведска и Малта, NetEnt го лансираше своето прво онлајн казино во 2002 година и отсекогаш брзаше да профитира од новите трендови. Тие исто така беа едни од првите кои развија мобилна платформа во 2011 година и продолжуваат да одат од сила до сила.

Топ 10 NetEnt Онлајн Казино
Најпопуларните игри на NetEnt

Најпопуларните игри на NetEnt

Како водечка софтверска куќа, NetEnt произведува премиум казино игри повеќе од 20 години. Познати по ѕвездената графика и респонзивната игра, Net игрите нудат часови забава и уживање.
Ајде да погледнеме во некои од најпопуларните и препорачани игри на NetEnt:

Дива вода - Доколку сакате сурфање или на плажа, тогаш Wild Water е одличен избор на игра за вас. Има 5 ролни, плаќа на 20 линии и им дава на играчите шанса да ги возат големите бранови на победа.

Мртов или жив - Каубојците и Дивиот Запад отсекогаш биле популарни извори на инспирација во игрите, а во Dead or Alive, играчите ја добиваат за да ја исфрлат во вистински вестерн стил.

Сала на боговите - Внимателно во нордиската митологија, Hall of Gods им дозволува на играчите да влезат во светот на Викинзите. Hall of Gods е прогресивна слот игра, која нуди 5 ролни и 20 линии за исплата.

Камења од Асгардијан - Друга игра со нордиска тема, Asgardian Stones е вистински скапоцен камен. Има одлична NetEnt функција наречена Лавина. Играчите исто така можат да отклучат бесплатни вртења и бонус тркало.

Твин спин - Водејќи нè во традиционалните денови кога црешите беа синоним за казина, Twin Spin е уште една популарна игра развиена од Netent. Старото го прифаќа новото во оваа возбудлива и епска слот игра.

Најпопуларните игри на NetEnt
Топ NetEnt онлајн казина

Топ NetEnt онлајн казина

Онлајн казино игрите на NetEnt се несомнено популарни; компанијата може да се пофали дека извршила 58,3 милијарди гејмерски трансакции во 2019 година, а нејзиниот каталог од над 200 игри може да се најде во некои од најдобрите онлајн казина на планетата.

Каков тип на онлајн казино игри произведува NetEnt?

Вистинското прашање треба да биде, што не произведуваат? Веројатно потпора на нејзиниот бизнис се неговите разновидни видео слотови, кои се покажаа вечно популарни. Тие, исто така, ја покриваат традиционалната страна на онлајн казината, со избор на игри на маса, вклучувајќи рулет, блек џек, бакара и покер.

Нејзините игри покриваат широк опсег на теми и теми, од рокенрол легенди до митски ликови од бајките, сето тоа направено во сеприсутниот стил на NetEnt.

Зошто NetEnt казината се толку популарни

NetEnt се декларира како „број еден провајдер на казино игри“ и тоа е гордо тврдење, но неговите игри зборуваат сами за себе и повеќе отколку што ги поткрепуваат зборовите на компанијата.

Тие се прекрасно дизајнирани - Нејзината графика ја подигна лентата во индустријата. Неверојатните анимации и неверојатната 3D графика се едни од најдобрите пронајдени во кое било онлајн казино, што ги прави вистинско задоволство за играње.

Има огромни џекпот - Нема многу провајдери на софтвер што се појавуваат во Гинисовата книга на рекорди, но NetEnt е еден од нив. Mega Fortune™, го зазема своето место во книгата со највисоката исплата досега за онлајн слот игра од неверојатни 17,86 милиони евра.

Истата игра го собори и рекордот за најголемо плаќање преку Интернет во 2015 година од 8,6 милиони евра. Всушност, четири од игрите на NetEnt имаат џекпот од повеќе милиони долари.

Нејзините слотови имаат навистина висока созревање - Општо земено, слотовите на NetEnt обезбедуваат исплата од 95% до 98%; всушност, неговиот онлајн слот Мега Џокер има 99% враќање на играчот (RTP), а неговиот Џекпот 6000 има 98,8% RTP, што ги прави едни од најдобрите во бизнисот.

Неговото портфолио е едно од најразновидните таму
Онлајн казино игрите на NetEnt се движат од теми кои покриваат детски приказни, како што се Џек и зрната грав, до класични хорор филмови, вклучувајќи го и The Creature from the Black Lagoon. Помеѓу, очекувајте да најдете вампири, Џими Хендрикс, шпански конквистадори, па дури и Гордон Ремзи!

Тоа е глобално почитувано
Како што веќе споменавме, слотовите за NetEnt се практично насекаде, и тие продолжуваат да објавуваат една до две игри месечно. Она што е подеднакво импресивно се некои од брендовите со кои соработуваа, вклучувајќи ги Колумбија Пикчрс, 20th Century Fox и Universal.

Топ NetEnt онлајн казина
Уникатни карактеристики на NetEnt Games

Уникатни карактеристики на NetEnt Games

Свежиот став на NetEnt за онлајн казино индустријата им помогна да се издвојат од нивните конкуренти и ги задржаа на врвот на скалата долго време. Нејзиниот иновативен пристап исплати дивиденди и ги вклучува следните факти:

  • Таа произведува слотови со уникатни теми и карактеристики. На пример, во Finn and the Swirling Spin, неговите макари за слот се дизајнирани во неправилна спирална шема; „Кралевите на Чикаго“ ја избегнуваат традицијата со видео-покер-симболите кои се палуби со карти, а Farm Escape користи јужна тема и весел кантри музика.
  • Таа беше првата компанија која се нурна во рокенрол жанрот и произведе слотови со Guns 'N' Roses, Jimi Hendrix и Motörhead.
  • Тоа прави многу повеќе отколку да обезбеди онлајн казина со неверојатни игри. Исто така, ги опремува со моќни алатки за управување, особено во форма на наградуваната платформа Казино Модул.
  • Компанијата е добро свесна дека играчите одлучуваат дали слотот е добар или не и затоа инвестира значителна сума во знаењето на играчите и деловната интелигенција.
  • Нејзините игри се поддржани на повеќе од 20 јазици.
  • Нејзините игри на маса нудат освежувачки ниски влогови, со играчи кои можат да се обложуваат од 0,10 евра по рака.
Уникатни карактеристики на NetEnt Games

Најнови вести

NetEnt испорачува прекрасно издание на слот во Twin Spin XXXtreme
2023-07-06

NetEnt испорачува прекрасно издание на слот во Twin Spin XXXtreme

Twin Spin на NetEnt и донесе многу успех на компанијата во последно време. Во 2017 година, компанијата објави Twin Spin Deluxe, слот со средна нестабилност со 1.000x врвна исплата, пред да го објави Twin Spin Megaways во ноември 2020 година.

Крајниот водич за линии за плаќање на автоматите наспроти. Начини за победа
2023-01-03

Крајниот водич за линии за плаќање на автоматите наспроти. Начини за победа

Онлајн слот машините се веројатно најпријателските казино игри за почетници. Играчите треба само да кликнат на „Спин“ и да одговараат на најмалку два или три симболи за да добијат исплата. Но, ако сте искусен играч на онлајн слот, ќе знаете дека линиите за плаќање и начините на победа се клучни за вашиот успех. Овие карактеристики може да го одредат износот што играчите можат да го освојат и колку често можат да постигнат добитна комбинација.

Најдобри онлајн слотови со божиќна тема за играње оваа празнична сезона
2022-12-20

Најдобри онлајн слотови со божиќна тема за играње оваа празнична сезона

Постојат многу начини да се прослави Божиќ. За некои луѓе, присуството на божиќни забави и гледањето филмови ќе им помогне. Но, за страствените љубители на слот-машините, не треба да се пропушти шанса да играат неколку онлајн слотови со божиќна тема од далечина. Освен што го активираат празничното расположение кај вас, најдобрите Божиќни слотови на интернет содржат и победи кои го менуваат животот што можат да ја направат оваа празнична сезона незаборавна. Значи, оваа статија наведува неколку опции.

Најдобри онлајн слотови на тема Ноќта на вештерките во 2022 година
2022-10-31

Најдобри онлајн слотови на тема Ноќта на вештерките во 2022 година

Ноќта на вештерките е прослава која се одржува на 31 октомври секоја година. За време на овој празник, луѓето им оддаваат почит на сите починати души со присуство на забави со костими за Ноќта на вештерките, палење огнови и резба на тикви. Некои луѓе дури присуствуваат на црковните служби и палат свеќи покрај гробиштата за да се сетат на своите најблиски.