Серијата Gonzo на NetEnt продолжува со Gonzo's Gold

NetEnt

2021-12-12

Katrin Becker

NetEnt е еден од најголемите иноватори на онлајн казино наоколу. Компанијата се прослави во 2011 година по лансирањето на Gonzo's Qu est. Оваа игра го означи дебито на легендарниот лик Гонзо.

Серијата Gonzo на NetEnt продолжува со Gonzo's Gold

Во јуни 2021 година, истражувачот со капа од морион се врати грандиозно преку Потрагата по богатство на Gonzo's Hut со VR. Неколку месеци подоцна, во октомври 2021 година, NetEnt го објави Gonzo's Gold, 5-релер со неверојатна 3D графика и возбудлива игра полна со кластери. Продолжете да читате за да дознаете повеќе за оваа игра.

Златен преглед на Гонзо

Gonzo's Gold е динамичен видео слот кој се игра на мрежа 5x5 со 20 линии за плаќање. Сцената на играта е снимена во храмот на Инките со суптилна музика во позадина што ги прави работите попотопливи. Интересно е што шпанскиот конквистадор е видно отсутен. Наместо тоа, тој се појавува за време на мрежата 5x5 како премиум симбол на играта.

Зборувајќи за симболи, играчите мора да слетуваат 4 симболи со мала вредност или 3 симболи со висока вредност во кластер за да генерираат победничка комбинација. Кластер значи слетување на симболите вертикално или хоризонтално за оние кои не знаат. Највисоката исплата се случува ако добиете комплетен кластер од 25 соодветни икони.

Во меѓувреме, Гонзо е симболот со највисока плата кој плаќа 5.000 пати од почетниот влог ако играчот ја пополни мрежата со него. Потоа следат сините, виолетовите и зелените статуи на Инките. Конечно, најмалку вредни симболи се кралското семејство од 10 до А.

Ќе го најдете и симболот на храмот, кој делува како симболи за расфрлање и диви. Како и со сите игри на NetEnt, дивината ја заменува секоја икона со стандардно плаќање освен расфрлањето. Што се однесува до расфрлањето, тој ја активира бонус функцијата, како што ќе дознаете подоцна.

Карактеристики на златен бонус на Гонзо

Програмерот ги одржува работите релативно едноставни во оваа игра. Бесплатните вртења се единствената бонус карактеристика на играта, која на играчите им дава бонус кругови. Ако имате среќа, можете да создадете пристојна кластерска плата со симболите што се зголемуваат.

Имајќи го кажано тоа, играчите можат да ја активираат функцијата Бесплатни вртења со слетување на 3 или повеќе распрснувачи насекаде низ ролните. Слетувањето на иконите за расејување 3, 4 или 5 ви дава 10 бонус вртења плус множителска вредност од 2x, 20x и 200x, соодветно.

Но, иако ова е единствената карактеристика, NetEnt малку ги зачинува работите. Пред да започнат круговите на бонус спин, гејмерите избираат од 9 мистериозни симболи. Идејата е да се избере оној што открива случаен симбол. За возврат, прикажаниот симбол ќе дејствува како симбол што се шири за време на круговите на слободно вртење.

Во меѓувреме, играчите можат да активираат повторно активирање по слетувањето на 3, 4 или 5 симболи за расејување. Резултатот е исплата од 2x, 20x или 200x од почетниот влог и 10 дополнителни вртења. Плус, добивките од бесплатно вртење се неограничени.

Гонзо златен RTP, нестабилност и ограничувања за облози

Gonzo's Gold е игра погодна за играчи со среден опсег на нестабилност. Онлајн слотот има стапка на фреквенција на удари од 25,84%, што е доволно добро за буџетските играчи. Што се однесува до RTP, играта има прилично добро со 96,11%. Ова е малку повеќе од 95,97% на серијата Pioneer.

На играчите им требаат дури 0,10 долари и дури 200 долари по вртење за да ја играат оваа игра. Максималната победа која играчот може да ја однесе дома е 6.500 пати поголема од нивниот првичен влог. За жал, ова е многу пониско од множителот 37.500x понуден во првата авантура на Гонзо. Но, генерално, играта функционира прилично добро во повеќето аспекти.

Како да се игра и каде да се игра Gonzo's Gold слот

Разнобојните 3D визуелни слики на Gonzo's Gold и директната игра ја прават идеална комбинација за игра на мобилни телефони. Со други зборови, играта работи непречено на уреди со мал екран. И, се разбира, можете исто така да фатите некоја акција на поголемите компјутерски екрани.

Подолу е како да започнете со Gonzo's Gold:

  1. Најдете онлајн казино и активирајте ја играта.
  2. Следно, изберете ги вашите влогови со кликнување на купот монети покрај копчето за центрифугирање.
  3. Откако ќе ја изберете големината на облогот, кликнете на копчето за центрифугирање за да ги поставите ролните во движење.
  4. Ако имате среќа, можете да освоите максимална исплата од 6.500 пати почетен влог.

Без оглед на вашиот стил на играње, не заборавајте да играте Gonzo's Gold во најдобрите онлајн казина. Ако сè уште не сте идентификувале, погледнете ги највисоко оценетите страници за коцкање наведени на оваа страница. Несомнено има по нешто за секого!

Конечна проценка на Гонзо за злато

Голзото на Гонзо е уште еден доказ за умешноста на NetEnt во онлајн просторот за коцкање. Шведскиот програмер го воведува симболот за плаќање на кластерот наместо каскадниот механичар на оригиналното продолжение.

Сепак, пониската максимална победа и само една бонус функција може да биде разочарување во некои четвртини. Но, играта ја сочинува со неограничен број бонус вртења. Затоа, не губете време и придружете го Сениор Гонзо во незаборавна авантура.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости