NetEnt го зашеметува светот на слотот

NetEnt

2020-11-17

NetEnt е еден од најголемите и најпознатите даватели на казино игри. Тие повторно излегоа со нивната најнова рунда на слот-игри за казино за да ги воодушеват своите преполни обожаватели, особено со обновувањето на омилениот слот за франшиза на нивните обожаватели Hotline 2. Нов слот за казино со сè што е подготвено да ги возбудува и потопува играчите.

NetEnt го зашеметува светот на слотот

Слот за Hotline е во сопственост на Net Entertainment и има 5 ролни и 30 линии за плаќање; ова може да се репродуцира од десктоп, паметен телефон и таблет уреди. Има дизајн од 80-тите и се занимава со елемент за бонус за директна линија каде што можете да изберете да ги гледате дивите како растат и да продолжите да се вртите повторно. Сега има бесплатен режим на центрифугирање во кој ќе имате корист од проширувањето на лепливите дивини.

Приказна за жешка линија 2 слот

„Хотлајн е вистински фаворит меѓу обожавателите на NetEnt, па има смисла да се прошири франшизата со продолжение што ќе ги засили чувствата на забавата и ќе ги собере повеќе активности“. – Енди Виворт, главен комерцијален директор на NetEnt.

Секој популарен слот на тема криминал е достоен за продолжување. Жешката линија 2 е ваков наратив. Има двајца полицајци кои работат на решавање на случај. Во Hotline 2, ќе најдете софистицирани графички детали, вклучувајќи живописни икони, пријатни анимации по победничките свиоци и позадинска графика која прикажува улица во Флорида.

Жешка линија 2 Главни карактеристики и ликови

Жешката линија 2 се игра на пет ролни и нуди 243 начини за победа. Има розов дијамант, пет одделни парчиња скап накит, агентот Ривиера, агентот Квин и двајца разбојници (вклучувајќи и секси бринета) се нормалните икони во оваа игра со слот. Она што го прави овој слот уникатен е функцијата за жешка линија, функција за бонус обложување што ги зголемува шансите за добивање диви диви кои се прошируваат.

Овој диви симбол ги прикажува мускулните автомобили. Ги заменува сите нормални симболи што недостасуваат кога е соодветно. Има и симбол за неонски расејување. Добијте три од нив меѓу трите ролни за да предизвикате седум бесплатни вртења. Низ бесплатните вртења, дивината може да го подигне нивото на макари каде што удираат.

Возбудливите карактеристики се:

  • Бонус игра
  • Диви симболи
  • Скатер симболи
  • Бесплатни вртења
  • Опции за автоматска репродукција

Карактеристики за победа на слот за жешка линија 2

NetEnt обезбедува диво враќање на жешките улици во Мајами на Hotline 2, подобрувајќи ја оригиналната популарност на обновениот круг на бесплатни вртења. Следејќи го познатиот бонус за обложување на Hotline, кој ја подобрува можноста за освојување на Expanding Wilds за поголем влог, видео слотот со 5 ролни и 3 реда го вклучи топлината со нов круг на бесплатни вртења.

Оваа подобрена карактеристика, насочена кон зголемување на ентузијазмот за време на сесијата за играње, го зголемува бројот на начини на обложување на 1.944 бидејќи симболите за слетување Wild ја зголемуваат висината на ролните до шест симболи. Овој слот може да се игра и со различни облози и вредности на монети. Слот за Hotline 2 се игра со основниот облог и две фази на бонус облози:

  • Двојниот облог и тројниот облог.
  • Ролна 3 е телефонска линија на Base Bet.

Други ролни може да се претворат во телефонски линии.

Еве ги илустрациите:

  • Ако се активира двојниот облог, ролните 3 и 4 се Hotlines; облогот е двојно зголемен.
  • Ако се активира тројниот облог, ролните 2, 3 и 4 се Hotlines; облогот е тројно зголемен.

Жешка линија 2 Слот графика и звуци

Со својата ретро-кул саундтрак и привлечна флуоресцентна графика, делот Hotline ја продолжува летната забава со игра која се поврзува со огромна публика.

Жешка линија 2 Слот RTP

„Новата функција за бесплатни вртења совршено го надополнува многу саканиот бонус на Hotline Bet од оригиналот, додавајќи уште еден слој на возбуда за максимален ангажман“
– Енди Виворт, главен комерцијален директор на NetEnt.

Потврдено е дека оваа нова казино слот-игра Hotline 2 доаѓа со враќање на играчот (RTP) од 96,05%, што се разбира, е прилично добра исплата за играчите, особено со оглед на квалитетот на самата игра и на давателот.

Заклучок

NetEnt ужива успех како креатор на онлајн слотот Hotline 2. Тој е елегантен, секси и има неверојатна графика на врвот на возбудливата заплет што се одвива во текот на играта. Се разбира, сето ова е пред да ја земеме предвид шансата да заработиме огромни суми на пари. Како што одат слотови со пет ролни, тоа е речиси совршено.

Зошто не одите на виртуелно патување во Мајами и не уживате во казино играта Hotline 2 за вистински пари во едно од нашите највисоко рангирани онлајн казина во моментов? 

Навистина има огромен број опции да се освои многу на овој слот. Активирајте ги жешките линии во центарот на ролните и спуштете ги симболите Wild. Дивите симболи што слетуваат на телефонските линии се прошируваат за да ја покријат целата ролна. Алтернацијата на симболите „Диви“ и „Диви“ кои се прошируваат ја нудат највисоката веродостојна победничка комбинација на рутата за обложување на табела за плаќање.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости