Топ 10 Patagonia Entertainment Онлајн Казино

Основана во 2012 година во Уругвај, Patagonia Entertainment ужива слава како еден од најистакнатите даватели на онлајн технологија за коцкање во Латинска Америка. Од своите корени како давател на видео бинго, забележа значителен раст на глобалниот пазар на онлајн казино.

Во јануари 2020 година, Patagonia Entertainment претрпе ребрендирање за да стане Salsa Technology за да го нагласи својот приоритет на иновации, локализација и глобализација. Сервисирајќи ги новите и искусни оператори на казино, им помага на физичките казина да воспостават онлајн казина преку секанална платформа.

За да го подобри искуството на играње онлајн казина, компанијата може да се пофали со целосно портфолио на игри, вклучувајќи блек џек, видео покер, слотови и рулет. Се нудат и друштвени игри, обложување во живо и спортско обложување.