Play'n Go го посетува величественото северноамериканско село со грмотевици

Play'n GO

2021-03-13

Само една недела по објавувањето на видео слотот Cat Wilde, Play'n Go се враќа повторно за да го објави Thunder Screech, иновација со 5 ролни и 10 линии за плаќање. Оваа шведска фирма објави преку официјално соопштение за печатот дека сосема новиот видео слот ќе дојде со митолошка тема заснована на легендата на Индијанците. Затоа, посетете го вашиот омилен Play'n Go-powered онлајн казино и подгответе се да апсорбирате малку виртуелен витамин Д со ова видео на отворено процеп.

Play'n Go го посетува величественото северноамериканско село со грмотевици

Преглед на слот

Дизајнот на Thunder Screech се заснова на огромното северноамериканско село со прилично предвидлива игра и мали пресврти. Играта користи уникатен див свет за да го насели овој возбудлив, но мирен дел од светот. Едноставно кажано, сликите се смели, светли и привлечни.

На неговите макари во стил на платно, играчите ќе најдат од А до 10 членови на кралското семејство со пет симболи со повисоки плати. Од сите симболи, Равен е најдобро платен. Овде, можете да освоите 75, 15 или 7,5 пати повеќе од вашиот вкупен влог ако пристигнете 5, 4 или 3 преку линијата за плаќање.

Исто така, врежаниот тотем симбол на Thunderbird е Дивиот. Може да слета насекаде во средината на три ролни и доаѓа со множители кога ќе го активирате Бесплатни вртења и Strike карактеристики. Следниот дел ќе објасни повеќе за овие карактеристики.

Карактеристики на Thunder Screech

Кога станува збор за функциите на Thunder Screech, играта користи Wilds, Multipliers и Бесплатни вртења. Како што е кажано, Wild може да се појави само на трите централни ролни и може да замени кој било симбол освен Scatter за да направи добитна комбинација.

Исто така, функцијата Повик може да се активира по случаен избор, додавајќи пет до девет симболи Wild на макалата. Победите потоа се пресметуваат по ефектот.

Како и функцијата Повик, функцијата Strike може да се активира по случаен избор при вртења на основната игра. Стандардните Wilds ќе се надоградат на Thunder Wilds, кои имаат множителски вредности 1x, 2x и 3x. Овие симболи може да предизвикаат повторно вртење по слетувањето, при што множителот се зголемува за еден со секое повторно вртење. Ако има повеќе од еден Thunder Wild на спин, вредностите на множителот се собираат заедно. Оваа функција продолжува сè додека сите Thunder Wilds не ги испуштат ролните.

Во меѓувреме, можете да ги поставите симболите за расфрлање на Dream Catcher на ролни пет или три за да активирате пет бесплатни вртења. Иако не е голема распределба, има и други можности за чекање, благодарение на повторното вртење. Во оваа функција, сите Wilds ќе се надградат на Thunder Wilds, што доаѓа со типични додатоци за мултипликатор и повторно вртења.

Thunder Screech RTP и Wagering Limits

За почеток, нивоата на влог во овој видео слот се движат од 10 до 100 фунти по вртење. Ако не знаете, ова е стандардното ниво на влог за сите игри на Play'n Go. Сепак, можете да го приспособите плаќањето користејќи ги копчињата (–) и (+) веднаш под ролните ако ја користите верзијата за десктоп. За мобилната верзија, тоа можете да го направите во поставките на играта. И да, функцијата Autoplay е исто така достапна.

За жал, процентот на враќање на играчот (RTP) од оваа игра е малку под просекот, запознаен со повеќето Play'n Go казино игри. Thunder Screech House Edge е 3,85%. Сепак, ова не го прави слот со висока варијанса. Максималната победа што играчот може да ја постигне од спин е 5000 пати поголема од вкупниот влог.

Thunder Screech: Конечна пресуда

Сè на сè, Thunder Screech е малку поинаков од другите видео слотови кога станува збор за игра. Иако функцијата Call е многу привлечна, главната сила на играта е функцијата Strike, што доведува до множители до 9x.

Исто така, неговата нестабилност на средно ниво значи дека победничкиот потенцијал е значителен. Севкупно, треба да ја играте оваа игра ако сте љубители на видео слотови со тематика од Северна Америка со мистицизам на Индијанците.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости