Play'n Go привлекува играчи со нов слот

Play'n GO

2020-12-01

Play'n Go, Леа Динг онлајн игра и развивач на казино за онлајн играчи на коцкање и компании за игри низ целиот свет. Play'n Go штотуку разви уште една игра за да ги привлече своите клиенти да се држат до компанијата и нејзиниот бренд.

Play'n Go привлекува играчи со нов слот

Нови онлајн казино играта со име 2 4k Dragon беше објавена за уживање на гејмерите овој месец и љубителите на игри сега додаваат 24k Dragon на нивните омилени слот игри во продавницата за игри преку различни канали. Play'n Go се покажа како еден од најдобрите развивачи на игри наоколу откако се проби во светот на играта пред неколку години и тие се пионерски развивач на игри на арената за мобилни игри во која сега се ужива низ целиот свет.

Play' n Go отсекогаш доаѓал низ светот и неговата најнова игра, 24k Dragon процеп играта е една игра која несомнено ќе ги натера играчите на казино и онлајн гејмерите да уживаат во своето време и да освојат многу пари со нивната лесно достапна игра на дофат на раката.

Карактеристики на 24K Dragon

Новата игра развиена од Play'n Go е неверојатна и фасцинантна бидејќи доаѓа во 3D и супер визуелна што ја прави добро дефинирана од другите игри порано развиени во светот на онлајн игрите.

Новиот 24k Dragon е слот за наплата. Иако Play'n Go не развива често игра за наплата, но секогаш кога ја развиваат, тоа е без сомнение блокбастер и 24k Dragon нема да биде исклучок по успехот и општото прифаќање на сериите Win-A-Beest и Wealth од страна на гејмерите. 24k Dragon веќе е успешен под една недела од неговиот развој и е пуштен во светот на онлајн игрите.

24k Начини за победа на змеј, бонус и бесплатни вртења

24k DRAGON е видео слот со 5 ролни со 1024 можности за победа, што нуди мултипликативни WILD-и и БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ со продолжени макари за најмногу 8192 начини за победа. На онлајн слотот има Diamond Scatter, Treasure WILD (кој понатаму ги опфаќа сите симболи освен SCATTER), богатствата се симболи со висока плата, а стандардните парови на картички се симболи со ниска плата.

3 или повеќе симболи Diamond Scatter на ролните ги даваат оригиналните БЕСПЛАТНИ ВРТЕЊА како што е наведено подолу:

  • x3 Diamond Scatter = 8 БЕСПЛАТНИ вртења

  • x4 Diamond Scatter = 15 БЕСПЛАТНИ вртења

  • x5 Diamond Scatter = 20 БЕСПЛАТНИ вртежи БЕСПЛАТНИТЕ ВРТЕЊА може да се активираат засекогаш. Добивањето на ретка златна глава на змеј во основната игра го наградува спинот, со зголемени висини на редови, за дополнителни плати. Бројот на дополнителни редови е помеѓу 1 и 4.

    Добивањето на ексклузивна златна глава на змејот за време на БЕСПЛАТНИ ВРТЕЊА ќе ги прошири новите редови до средните ролни за дополнителни исплати за стекнување шанси. Сетот е како што следува:

  • 3 златни глави ја зголемуваат висината на макарата за 1 на средните макари.

  • 7 златни глави ја зголемуваат висината на макарата за 1 на средните макари.

  • 11 златни глави ја зголемуваат висината на макарата за 1 на средните макари.

  • 15 златни глави ја зголемуваат висината на макарата за 1 на средните макари. Дивите често слетуваат на трите средни ролни и можат да слетаат на множителот X2 или X4. ДИВИТЕ сè уште слетуваат со множители за време на БЕСПЛАТНИ ВРТЕЊА. Влијанието на КОВИД-19 врз овој новообјавен 24K Dragon Slot 24k Dragon е еден од посебните начини на кои Play'n Go има намера да им посака добредојде на играчите на казино и гејмерите во последниот месец од годината. 2020 година беше многу тешка година за луѓето ширум светот, вклучувајќи ги игрите и технолошките заедници со светската појава на СОВИД-19 која однесе многу изгубени души. Низата врвни игри развиени од Play'n Go оваа година и претходните години ги задржаа гејмерите затворени и лепат за нивните онлајн игри бидејќи светот избегнува каква било форма на неконтролирано групирање на јавни места за да го спречи ширењето на вирусот. 24k Dragon е едноставно создаден за да стави шлаг на тортата како што изминува годината. Бидејќи другите добавувачи на онлајн казино игри завршуваат оваа година и се подготвуваат за следната година, Play'n Go е решен да продолжи да го снабдува светот на онлајн казино игри со квалитетна и незаменлива содржина за игри со објавување Rise of Athena, Viking Runescraft и 24k Dragon во само во Q4, 2020 година.

_„Ова не е првпат да имаме повеќе изданија во ист ден; се изградивме во позиција каде што е во рамките на нашите капацитети да испорачаме повеќе од еден висококвалитетен наслов на пазарот истовремено._Се разбира, ова се две различни игри кои даваат две различни искуства, им даваат повеќе нови опции на операторите да ги забавуваат своите играчи, и тоа е за што се работи“ вели CPO Мартин Зетергрен додека зборуваше за изданијата на новите игри на Play'n Go.

Најнови вести

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина
2022-09-17

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина

Новости